CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

 CCF CHAMPIONS' LEAGUE CHESS: SEASON 2018-19
FINALS - Monday 6 May 2019

CHAMPIONS' LEAGUE FINAL

P

W

D

L

F

A

G.D

PT

1

King's College Juniors 1

7 7 0 0 24 4 +20 21

2

Queensbridge Primary 1

7 5 1 1 19 9 +10 18

3

Dulwich College Juniors 1

7 5 0 2 19˝ +11 17

4

Blackheath Prep

7 3 2 2 16 12 +4 15

5

Holy Family RC Primary 1

7 3 0 4 17˝ 10˝ +7 13

6

Reigate Parish C of E Primary 1

7 2 0 5 8 20 -12 11

7

Wandsworth Prep 1

7 1 1 5 5 23 -18 10

8

St David's Prep (Purley) 1

7 0 0 7 3 25 -22 7

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

11-00

ROUND 1 CHAMPIONS’ LEAGUE

11-50

BOARD

WANDSWORTH PREP 1 QUEENSBRIDGE PRIMARY 1 0-4

1-a

Tommy Pan George Breckenridge (Capt) 0-1

1-b

Archie Lewis-Reynier (Capt) Xavier Ensum

0-1

1-c

Emre Scutt Hector Breckenridge

0-1

1-d

Charlie Bentley George Cassidy

0-1

BOARD

KING'S COLLEGE JUNIORS 1 DULWICH COLLEGE JUNIORS 1 3-1

2-a

Shivam Agrawal (Capt) Kabir Ghosh (Capt) 1-0

2-b

Sen Patel Ryan Nguyen

1-0

2-c

Zain Patel Arran Avril

0-1

2-d

Aarav Gupta Aadit Bhasin

1-0

BOARD

ST DAVID'S PREP 1 HOLY FAMILY RC PRIMARY 0-4

3-a

Charlie Archer Yad Rahman (Capt) 0-1

3-b

Arihant Tripathy Laith Harb

0-1

3-c

Lucas Guenet (Capt) Kinga Sajura

0-1

3-d

Benedict Archer Filippos Aktselis

0-1

BOARD

REIGATE PARISH C OF E PRIMARY 1 BLACKHEATH PREP 1 0-4

4-a

Joshua Pond Noah U-King-Im (Capt) 0-1

4-b

Abigail Pond (Capt) William Shoben

0-1

4-c

Maksym Musiychuk Timothy McBride

0-1

4-d

Ben Pollock Lucas Rosselli

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

12-00

ROUND 2 CHAMPIONS’ LEAGUE

12-50

BOARD

DULWICH COLLEGE JUNIORS 1 ST DAVID'S PREP 1 4-0

1-a

Kabir Ghosh (Capt) Charlie Archer 1-0

1-b

Ryan Nguyen Arihant Tripathy

1-0

1-c

Arran Avril Lucas Guenet (Capt)

1-0

1-d

Aadit Bhasin Benedict Archer

1-0

BOARD

HOLY FAMILY RC PRIMARY 1 REIGATE PARISH C OF E PRIMARY 1 4-0

2-a

Yad Rahman (Capt) Joshua Pond 1-0

2-b

Laith Harb Abigail Pond (Capt)

1-0

2-c

Kinga Sajura Maksym Musiychuk

1-0

2-d

Filippos Aktselis Ben Pollock

1-0

BOARD

BLACKHEATH PREP 1 WANDSWORTH PREP 1 2-2

3-a

Noah U-King-Im (Capt) Tommy Pan 1-0

3-b

William Shoben Archie Lewis-Reynier (Capt)

0-1

3-c

Timothy McBride Emre Scutt

0-1

3-d

Lucas Rosselli Charlie Bentley

1-0

BOARD

QUEENSBRIDGE PRIMARY 1 KING'S COLLEGE JUNIORS 1 1-3

34-a

George Breckenridge (Capt) Shivam Agrawal (Capt) 0-1

34-b

Xavier Ensum Sen Patel

0-1

4-c

Hector Breckenridge Zain Patel

0-1

4-d

George Cassidy Aarav Gupta

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

13-00

ROUND 3 CHAMPIONS’ LEAGUE

13-50

BOARD

HOLY FAMILY RC PRIMARY 1 BLACKHEATH PREP 1 1˝-2˝

1-a

Yad Rahman (Capt) Noah U-King-Im (Capt)

˝-˝

1-b

Laith Harb William Shoben

1-0

1-c

Kinga Sajura Timothy McBride

0-1

1-d

Filippos Aktselis Lucas Rosselli

0-1

BOARD

WANDSWORTH PREP 1 KING'S COLLEGE JUNIORS 1 0-4

2-a

Tommy Pan Shivam Agrawal (Capt) 0-1

2-b

Archie Lewis-Reynier (Capt) Sen Patel

0-1

2-c

Emre Scutt Zain Patel

0-1

2-d

Charlie Bentley Aarav Gupta

0-1

BOARD

QUEENSBRIDGE PRIMARY 1 DULWICH COLLEGE JUNIORS 1 2˝-1˝

3-a

George Breckenridge (Capt)  Kabir Ghosh (Capt) 0-1

3-b

Xavier Ensum Ryan Nguyen

˝-˝

3-c

Hector Breckenridge Arran Avril

1-0

3-d

George Cassidy Aadit Bhasin

1-0

BOARD

ST DAVID'S PREP 1 REIGATE PARISH C OF E PRIMARY 1 1-3

4-a

Charlie Archer Joshua Pond 0-1

4-b

Arihant Tripathy Abigail Pond (Capt)

0-1

4-c

Lucas Guenet (Capt) Maksym Musiychuk

1-0

4-d

Benedict Archer Ben Pollock

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

14-00

ROUND 4 CHAMPIONS’ LEAGUE

14-50

BOARD

DULWICH COLLEGE JUNIORS 1 HOLY FAMILY RC PRIMARY 1

2˝-1˝

1-a

Kabir Ghosh (Capt) Yad Rahman (Capt)

˝-˝

1-b

Ryan Nguyen Laith Harb

0-1

1-c

Arran Avril Kinga Sajura

1-0

1-d

Aadit Bhasin Filippos Aktselis

1-0

BOARD

BLACKHEATH PREP 1 QUEENSBRIDGE PRIMARY 1 2-2

2-a

Noah U-King-Im (Capt) George Breckenridge (Capt) 1-0

2-b

William Shoben Xavier Ensum

0-1

2-c

Timothy McBride Hector Breckenridge

0-1

2-d

Lucas Rosselli George Cassidy

1-0

BOARD

KING'S COLLEGE JUNIORS 1 ST DAVID'S PREP 1 4-0

3-a

Shivam Agrawal (Capt) Charlie Archer 1-0

3-b

Sen Patel Arihant Tripathy

1-0

3-c

Zain Patel Lucas Guenet (Capt)

1-0

3-d

Aarav Gupta Benedict Archer

1-0

BOARD

REIGATE PARISH C OF E PRIMARY 1 WANDSWORTH PREP 1 4-0

4-a

Joshua Pond Tommy Pan 1-0

4-b

Abigail Pond (Capt) Archie Lewis-Reynier (Capt)

1-0

4-c

Maksym Musiychuk Emre Scutt

1-0

4-d

Ben Pollock Charlie Bentley

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

15-00

ROUND 5 CHAMPIONS’ LEAGUE

15-50

BOARD

KING'S COLLEGE JUNIORS 1 HOLY FAMILY RC PRIMARY 1 3-1

1-a

Shivam Agrawal (Capt) Yad Rahman (Capt) 1-0

1-b

Sen Patel Laith Harb

1-0

1-c

Zain Patel Kinga Sajura

1-0

1-d

Aarav Gupta Filippos Aktselis

0-1

BOARD

ST DAVID'S PREP 1 BLACKHEATH PREP 1 0-4

2-a

Charlie Archer Noah U-King-Im (Capt) 0-1

2-b

Arihant Tripathy William Shoben

0-1

2-c

Lucas Guenet (Capt) Timothy McBride

0-1

2-d

Benedict Archer Lucas Rosselli

0-1

BOARD

REIGATE PARISH C OF E PRIMARY 1 QUEENSBRIDGE PRIMARY 1 0-4

3-a

Joshua Pond George Breckenridge (Capt) 0-1

3-b

Abigail Pond (Capt) Xavier Ensum

0-1

3-c

Maksym Musiychuk Hector Breckenridge

0-1

3-d

Ben Pollock George Cassidy

0-1

BOARD

WANDSWORTH PREP 1 DULWICH COLLEGE JUNIORS 1 0-4

4-a

Tommy Pan Kabir Ghosh (Capt) 0-1

4-b

Archie Lewis-Reynier (Capt) Ryan Nguyen

0-1

4-c

Emre Scutt Arran Avril

0-1

4-d

Charlie Bentley Aadit Bhasin

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

16-00

ROUND 6 CHAMPIONS’ LEAGUE

16-50

BOARD

DULWICH COLLEGE JUNIORS 1 REIGATE PARISH C OF E PRIMARY 1 3-1

1-a

Kabir Ghosh (Capt) Joshua Pond 1-0

1-b

Ryan Nguyen Abigail Pond (Capt)

0-1

1-c

Arran Avril Maksym Musiychuk

1-0

1-d

Aadit Bhasin Ben Pollock

1-0

BOARD

QUEENSBRIDGE PRIMARY 1 ST DAVID'S PREP 1 3-1

2-a

George Breckenridge (Capt)  Charlie Archer 1-0

2-b

Xavier Ensum Arihant Tripathy

1-0

2-c

Hector Breckenridge Lucas Guenet (Capt)

0-1

2-d

George Cassidy Benedict Archer

1-0

BOARD

HOLY FAMILY RC PRIMARY 1 WANDSWORTH PREP 1 4-0

3-a

Yad Rahman (Capt) Tommy Pan 1-0

3-b

Laith Harb Archie Lewis-Reynier (Capt)

1-0

3-c

Kinga Sajura Emre Scutt

1-0

3-d

Filippos Aktselis Charlie Bentley

1-0

BOARD

BLACKHEATH PREP 1 KING'S COLLEGE JUNIORS 1 1-3

4-a

Noah U-King-Im (Capt) Shivam Agrawal (Capt) 0-1

4-b

William Shoben Sen Patel

0-1

4-c

Timothy McBride Zain Patel

0-1

4-d

Lucas Rosselli Aarav Gupta

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

17-00

ROUND 7 CHAMPIONS’ LEAGUE

17-50

BOARD

QUEENSBRIDGE PRIMARY 1 HOLY FAMILY RC PRIMARY 1

2˝-1˝

1-a

George Breckenridge (Capt)  Yad Rahman (Capt)

˝-˝

1-b

Xavier Ensum Laith Harb

0-1

1-c

Hector Breckenridge Kinga Sajura

1-0

1-d

George Cassidy Filippos Aktselis

1-0

BOARD

DULWICH COLLEGE JUNIORS 1 BLACKHEATH PREP 1

3˝-˝

2-a

Kabir Ghosh (Capt) Noah U-King-Im (Capt)

˝-˝

2-b

Ryan Nguyen William Shoben

1-0

2-c

Arran Avril Timothy McBride

1-0

2-d

Aadit Bhasin Lucas Rosselli

1-0

BOARD

WANDSWORTH PREP 1 ST DAVID'S PREP 1 3-1

3-a

Tommy Pan Charlie Archer

˝-˝

3-b

Archie Lewis-Reynier (Capt) Arihant Tripathy

˝-˝

3-c

Emre Scutt Lucas Guenet (Capt)

1-0

3-d

Charlie Bentley Benedict Archer

1-0

BOARD

KING'S COLLEGE JUNIORS 1 REIGATE PARISH C OF E PRIMARY 1 4-0

4-a

Shivam Agrawal (Capt) Joshua Pond 1-0

4-b

Sen Patel Abigail Pond (Capt)

1-0

4-c

Zain Patel Maksym Musiychuk

1-0

4-d

Aarav Gupta Ben Pollock

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

EUROPA LEAGUE’ FINAL

P

W

D

L

F

A

G.D

PT

1

Clare House Primary 1

7

6

1

0

23˝

+19

20

2

Park Hill Primary 1

7

4

1

2

14˝

13˝

+1

16

3

Queensbridge Primary 4

7

3

2

2

17˝

10˝

+7

15

4

Pelham Primary 1

7

2

3

2

13

15

-2

14

5

Dundonald Primary 1

7

2

3

2

13

15

-2

13*

6

Fairlawn Primary 1

7

1

4

2

12˝

15˝

-3

13

7

All Saints C of E Primary 1

7

3

0

4

12

16

-4

13

8

Oratory RC Primary 1

7

0

0

7

6

22

-16

7

* Dundonald Primary 1 has a point deducted for interference during round 5.

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

11-00

ROUND 1 EUROPA LEAGUE’

11-50

BOARD

CLARE HOUSE PRIMARY 1

QUEENSBRIDGE PRIMARY 4

3-1

1-a

Devansh Srivastava (Capt) Elsa Clissitt (Capt)

1-0

1-b

Ibrahim Malik Herb Western

1-0

1-c

Arvin Ghajari Phoenix Graham

1-0

1-d

Toby Johns Watson Moir

0-1

BOARD

DUNDONALD PRIMARY 1

ORATORY RC PRIMARY 1

3-1

2-a

Shriyans Muddana Daniel Nowrouzi (Capt)

0-1

2-b

Thomas Lemon Filippo Castelli

1-0

2-c

Ignacio Rodriguez Gamboa (Capt) Nathaniel Rrukaj

1-0

2-d

Jaehoon Kim DEFAULT

1-0

BOARD

PELHAM PRIMARY 1

FAIRLAWN PRIMARY 1

2-2

3-a

Alp Kucukyildiz George Miscampbell (Capt)

1-0

3-b

Aditya Sundaram Rafael Stibbe

0-1

3-c

Yire Lee Nicolas Alarcon White

0-1

3-d

Saaiessan Raviendran (Capt) Harry Clough

1-0

BOARD

ALL SAINTS C OF E PRIMARY 1

PARK HILL JUNIORS 1

1-3

4-a

Samuel Grayson (Capt) Dhruv Tiwari (Capt)

1-0

4-b

Christian Silcott Aarush Singh

0-1

4-c

Vida Lucas Shlok Nirmal

0-1

4-d

Manny Silcott Sudersen Aiyyapan

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

12-00

ROUND 2 EUROPA LEAGUE’

12-50

BOARD

ORATORY RC PRIMARY 1

PELHAM PRIMARY 1

1˝-2˝

1-a

Daniel Nowrouzi (Capt) Alp Kucukyildiz

˝-˝

1-b

Filippo Castelli Aditya Sundaram

1-0

1-c

Nathaniel Rrukaj Yire Lee

0-1

1-d

DEFAULT Saaiessan Raviendran (Capt)

0-1

BOARD

FAIRLAWN PRIMARY 1

ALL SAINTS C OF E PRIMARY 1

1˝-2˝

2-a

George Miscampbell (Capt) Samuel Grayson (Capt)

˝-˝

2-b

Rafael Stibbe Christian Silcott

0-1

2-c

Nicolas Alarcon White Vida Lucas

1-0

2-d

Harry Clough Manny Silcott

0-1

BOARD

PARK HILL JUNIORS 1

CLARE HOUSE PRIMARY 1

0-4

3-a

Dhruv Tiwari (Capt) Devansh Srivastava (Capt)

0-1

3-b

Aarush Singh Ibrahim Malik

0-1

3-c

Shlok Nirmal Arvin Ghajari

0-1

3-d

Sudersen Aiyyapan Toby Johns

0-1

BOARD

QUEENSBRIDGE PRIMARY 4

DUNDONALD PRIMARY 1

2-2

4-a

Elsa Clissitt (Capt) Shriyans Muddana

0-1

4-b

Herb Western Thomas Lemon

1-0

4-c

Phoenix Graham Ignacio Rodriguez Gamboa (Capt)

0-1

4-d

Watson Moir Jaehoon Kim

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

13-00

ROUND 3 EUROPA LEAGUE’

13-50

BOARD

FAIRLAWN PRIMARY 1

PARK HILL JUNIORS 1

2-2

1-a

George Miscampbell (Capt) Dhruv Tiwari (Capt)

1-0

1-b

Rafael Stibbe Aarush Singh

1-0

1-c

Nicolas Alarcon White Shlok Nirmal

0-1

1-d

Harry Clough Sudersen Aiyyapan

0-1

BOARD

CLARE HOUSE PRIMARY 1

DUNDONALD PRIMARY 1

3˝-˝

1

Devansh Srivastava (Capt) Shriyans Muddana

˝-˝

2-b

Ibrahim Malik Thomas Lemon

1-0

2-c

Arvin Ghajari Ignacio Rodriguez Gamboa (Capt)

1-0

2-d

Toby Johns Jaehoon Kim

1-0

BOARD

QUEENSBRIDGE PRIMARY 4

ORATORY RC PRIMARY 1

4-0

3-a

Elsa Clissitt (Capt) Daniel Nowrouzi (Capt)

1-0

3-b

Herb Western Filippo Castelli

1-0

3-c

Phoenix Graham Nathaniel Rrukaj

1-0

3-d

Watson Moir DEFAULT

1-0

BOARD

PELHAM PRIMARY 1

ALL SAINTS C OF E PRIMARY 1

2˝-1˝

4-a

Alp Kucukyildiz Samuel Grayson (Capt)

1-0

4-b

Aditya Sundaram Christian Silcott

0-1

4-c

Yire Lee Vida Lucas

˝-˝

4-d

Saaiessan Raviendran (Capt) Manny Silcott

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

14-00

ROUND 4 EUROPA LEAGUE’

14-50

BOARD

ALL SAINTS C OF E PRIMARY 1

CLARE HOUSE PRIMARY 1

0-4

1-a

Samuel Grayson (Capt) Devansh Srivastava (Capt)

0-1

1-b

Christian Silcott Ibrahim Malik

0-1

1-c

Vida Lucas Arvin Ghajari

0-1

1-d

Manny Silcott Toby Johns

0-1

BOARD

PARK HILL JUNIORS 1

QUEENSBRIDGE PRIMARY 4

1-3

1

Dhruv Tiwari (Capt) Elsa Clissitt (Capt)

0-1

2-b

Aarush Singh Herb Western

1-0

2-c

Shlok Nirmal Phoenix Graham

0-1

2-d

Sudersen Aiyyapan Watson Moir

0-1

BOARD

DUNDONALD PRIMARY 1

PELHAM PRIMARY 1

2-2

3-a

Shriyans Muddana Alp Kucukyildiz

0-1

3-b

Thomas Lemon Aditya Sundaram

1-0

3-c

Ignacio Rodriguez Gamboa (Capt) Yire Lee

1-0

3-d

Jaehoon Kim Saaiessan Raviendran (Capt)

0-1

BOARD

ORATORY RC PRIMARY 1

FAIRLAWN PRIMARY 1

1-3

4-a

Daniel Nowrouzi (Capt) George Miscampbell (Capt)

1-0

4-b

Filippo Castelli Rafael Stibbe

0-1

4-c

Nathaniel Rrukaj Nicolas Alarcon White

0-1

4-d

DEFAULT Harry Clough

X-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

15-00

ROUND 5 EUROPA LEAGUE’

15-50

BOARD

DUNDONALD PRIMARY 1

FAIRLAWN PRIMARY 1

2-2

1-a

Shriyans Muddana George Miscampbell (Capt)

0-1

1-b

Thomas Lemon Rafael Stibbe

1-0

1-c

Ignacio Rodriguez Gamboa (Capt) Nicolas Alarcon White

0-1

1-d

Jaehoon Kim Harry Clough

1-0

BOARD

PELHAM PRIMARY 1

PARK HILL JUNIORS 1

1-3

1

Alp Kucukyildiz Dhruv Tiwari (Capt)

0-1

2-b

Aditya Sundaram Aarush Singh

˝-˝

2-c

Yire Lee Shlok Nirmal

˝-˝

2-d

Saaiessan Raviendran (Capt) Sudersen Aiyyapan

0-1

BOARD

ALL SAINTS C OF E PRIMARY 1

QUEENSBRIDGE PRIMARY 4

2˝-1˝

3-a

Samuel Grayson (Capt) Elsa Clissitt (Capt)

1-0

3-b

Christian Silcott Herb Western

0-1

3-c

Vida Lucas Phoenix Graham

1-0

3-d

Manny Silcott Watson Moir

˝-˝

BOARD

CLARE HOUSE PRIMARY 1

ORATORY RC PRIMARY 1

4-0

4-a

Devansh Srivastava (Capt) Daniel Nowrouzi (Capt)

1-0

4-b

Ibrahim Malik Filippo Castelli

1-0

4-c

Arvin Ghajari Nathaniel Rrukaj

1-0

4-d

Toby Johns DEFAULT

1-X

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

16-00

ROUND 6 EUROPA LEAGUE’

16-50

BOARD

ORATORY RC PRIMARY 1

ALL SAINTS C OF E PRIMARY 1

1-3

1-a

Daniel Nowrouzi (Capt) Samuel Grayson (Capt)

0-1

1-b

Filippo Castelli Christian Silcott

0-1

1-c

Nathaniel Rrukaj Vida Lucas

1-0

1-d

DEFAULT Manny Silcott

X-1

BOARD

QUEENSBRIDGE PRIMARY 4

PELHAM PRIMARY 1

2-2

1

Elsa Clissitt (Capt) Alp Kucukyildiz

0-1

2-b

Herb Western Aditya Sundaram

1-0

2-c

Phoenix Graham Yire Lee

1-0

2-d

Watson Moir Saaiessan Raviendran (Capt)

0-1

BOARD

FAIRLAWN PRIMARY 1

CLARE HOUSE PRIMARY 1

2-2

3-a

George Miscampbell (Capt) Devansh Srivastava (Capt)

0-1

3-b

Rafael Stibbe Ibrahim Malik

0-1

3-c

Nicolas Alarcon White Arvin Ghajari

1-0

3-d

Harry Clough Toby Johns

1-0

BOARD

PARK HILL JUNIORS 1

DUNDONALD PRIMARY 1

3-1

4-a

Dhruv Tiwari (Capt) Shriyans Muddana

1-0

4-b

Aarush Singh Thomas Lemon

1-0

4-c

Shlok Nirmal Ignacio Rodriguez Gamboa (Capt)

0-1

4-d

Sudersen Aiyyapan Jaehoon Kim

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

17-00

ROUND 7 EUROPA LEAGUE’

17-50

BOARD

QUEENSBRIDGE PRIMARY 4

FAIRLAWN PRIMARY 1

4-0

1-a

Elsa Clissitt (Capt) George Miscampbell (Capt)

1-0

1-b

Herb Western Rafael Stibbe

1-0

1-c

Phoenix Graham Nicolas Alarcon White

1-0

1-d

Watson Moir Harry Clough

1-0

BOARD

ORATORY RC PRIMARY 1

PARK HILL JUNIORS 1

1˝-2˝

1

Daniel Nowrouzi (Capt) Dhruv Tiwari (Capt)

0-1

2-b

Filippo Castelli Aarush Singh

1-0

2-c

Nathaniel Rrukaj Shlok Nirmal

˝-˝

2-d

DEFAULT Sudersen Aiyyapan

X-1

BOARD

CLARE HOUSE PRIMARY 1

PELHAM PRIMARY 1

3-1

3-a

Devansh Srivastava (Capt) Alp Kucukyildiz

1-0

3-b

Ibrahim Malik Aditya Sundaram

1-0

3-c

Arvin Ghajari Yire Lee

1-0

3-d

Toby Johns Saaiessan Raviendran (Capt)

0-1

BOARD

DUNDONALD PRIMARY 1

ALL SAINTS C OF E PRIMARY 1

2˝-1˝

4-a

Shriyans Muddana Samuel Grayson (Capt)

1-0

4-b

Thomas Lemon Christian Silcott

˝-˝

4-c

Ignacio Rodriguez Gamboa (Capt) Vida Lucas

1-0

4-d

Jaehoon Kim Manny Silcott

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

STATE CUP FINAL

P

W

D

L

F

A

G.D

PT

1

Rosendale Primary 1

7

7 0 0 25˝ +23 21

2

Reigate Priory Juniors 1

7

6 0 1 23˝ +19 19

3

Bousfield Primary 1

7 3 2 2 13˝ 14˝ -1 15

4

Hatcham Temple Grove Free 1

7 1 3 3 11˝ 16˝ -5 12

5

Warren Road Primary 1

7 1 3 3 11˝ 16˝ -5 12

6

Grazebrook Primary 1

7 1 3 3 10 18 -18 12

7

Harris Primary Ac. Shortlands 1

7 0 4 3 9 19 -10 11

8

Coulsdon C of E Primary 1

7 1 1 5 20˝ -13 10

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

11-00

ROUND 1 STATE CUP

11-50

BOARD

COULSDON C OF E PRIMARY 1 HATCHAM TEMPLE GROVE FREE 1 ˝-3˝

1-a

Toby Watkins Conal Harder (Capt) 0-1

1-b

Matthew Garlick (Capt) Gabriel Hilder

0-1

1-c

Ethan Ludlow Amadeusz Wojcik

0-1

1-d

Leo Raplay Cy Murphy

˝-˝

BOARD

BOUSFIELD PRIMARY 1 WARREN ROAD PRIMARY 1 2˝-1˝

2-a

M MacLean (Capt) Ryan Yuan (Capt) ˝-˝

2-b

Konstantinos Patras Philip Mihaillov

1-0

2-c

Rafer Lane Radin Nasseri

0-1

2-d

S MacLean Simon Hon

1-0

BOARD

GRAZEBROOK PRIMARY 1 ROSENDALE PRIMARY 1 0-4

3-a

Noam Vojic (Capt) Raffi French (Capt) 0-1

3-b

Joseph Rock Ruairi Isaacs

0-1

3-c

Kiran Kingsnorth Louis Grillo

0-1

3-d

DEFAULT Agnes Meyric-Rothstein

X-1

BOARD

REIGATE PRIORY JUNIORS 1 HARRIS PRIMARY ACAD. SHORTLANDS 1 4-0

4-a

Rupert Marsden Omari Anderson (Capt) 1-0

4-b

Jack Newell (Capt) Aryan Dhawan

1-0

4-c

Daniel Wright Adrian Callan

1-0

4-d

Thomas Rivers George Hardman

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

12-00

ROUND 2 STATE CUP

12-50

BOARD

WARREN ROAD PRIMARY 1 GRAZEBROOK PRIMARY 1 4-0

1-a

Ryan Yuan (Capt) Noam Vojic (Capt) 1-0

1-b

Philip Mihaillov Joseph Rock

1-0

1-c

Radin Nasseri Kiran Kingsnorth

1-0

1-d

Simon Hon DEFAULT

1-0

BOARD

ROSENDALE PRIMARY 1 REIGATE PRIORY JUNIORS 1 2˝-1˝

2-a

Raffi French (Capt) Rupert Marsden ˝-˝

2-b

Ruairi Isaacs Jack Newell (Capt)

1-0

2-c

Louis Grillo Daniel Wright

1-0

2-d

Agnes Meyric-Rothstein Thomas Rivers

0-1

BOARD

HARRIS PRIMARY ACAD. SHORTLANDS 1 COULSDON C OF E PRIMARY 1 1-3

3-a

Omari Anderson (Capt) Toby Watkins 0-1

3-b

Aryan Dhawan Matthew Garlick (Capt)

0-1

3-c

Adrian Callan Ethan Ludlow

1-0

3-d

George Hardman Leo Raplay

0-1

BOARD

HATCHAM TEMPLE GROVE FREE 1 BOUSFIELD PRIMARY 1 1-3

4-a

Conal Harder (Capt) M MacLean (Capt) 0-1

4-b

Gabriel Hilder Konstantinos Patras

1-0

4-c

Amadeusz Wojcik Rafer Lane

0-1

4-d

Cy Murphy S MacLean

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

13-00

ROUND 3 STATE CUP

13-50

BOARD

ROSENDALE PRIMARY 1 HARRIS PRIMARY ACAD. SHORTLANDS 1 4-0

1-a

Raffi French (Capt) Omari Anderson (Capt) 1-0

1-b

Ruairi Isaacs Aryan Dhawan

1-0

1-c

Louis Grillo Adrian Callan

1-0

1-d

Agnes Meyric-Rothstein George Hardman

1-0

BOARD

COULSDON C OF E PRIMARY 1 BOUSFIELD PRIMARY 1 1-3

2-a

Toby Watkins M MacLean (Capt) 0-1

2-b

Matthew Garlick (Capt) Konstantinos Patras

0-1

2-c

Ethan Ludlow Rafer Lane

0-1

2-d

Leo Raplay S MacLean

1-0

BOARD

HATCHAM TEMPLE GROVE FREE 1 WARREN ROAD PRIMARY 1 2-2

3-a

Conal Harder (Capt) Ryan Yuan (Capt) 0-1

3-b

Gabriel Hilder Philip Mihaillov

1-0

3-c

Amadeusz Wojcik Radin Nasseri

0-1

3-d

Cy Murphy Simon Hon

1-0

BOARD

GRAZEBROOK PRIMARY 1 REIGATE PRIORY JUNIORS 1 1-3

4-a

Noam Vojic (Capt) Rupert Marsden 0-1

4-b

Joseph Rock Jack Newell (Capt)

0-1

4-c

Kiran Kingsnorth Daniel Wright

1-0

4-d

DEFAULT Thomas Rivers

X-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

14-00

ROUND 4 STATE CUP

14-50

BOARD

REIGATE PRIORY JUNIORS 1 COULSDON C OF E PRIMARY 1 4-0

1-a

Rupert Marsden Toby Watkins 1-0

1-b

Jack Newell (Capt) Matthew Garlick (Capt)

1-0

1-c

Daniel Wright Ethan Ludlow

1-0

1-d

Thomas Rivers Leo Raplay

1-0

BOARD

HARRIS PRIMARY ACAD. SHORTLANDS 1 HATCHAM TEMPLE GROVE FREE 1 2-2

2-a

Omari Anderson (Capt) Conal Harder (Capt) 0-1

2-b

Aryan Dhawan Gabriel Hilder

1-0

2-c

Adrian Callan Amadeusz Wojcik

1-0

2-d

George Hardman Cy Murphy

0-1

BOARD

BOUSFIELD PRIMARY 1 GRAZEBROOK PRIMARY 1 2-2

3-a

M MacLean (Capt) Noam Vojic (Capt) 1-0

3-b

Konstantinos Patras Joseph Rock

0-1

3-c

Rafer Lane Kiran Kingsnorth

0-1

3-d

S MacLean DEFAULT

1-0

BOARD

WARREN ROAD PRIMARY 1 ROSENDALE PRIMARY 1 0-4

4-a

Ryan Yuan (Capt) Raffi French (Capt) 0-1

4-b

Philip Mihaillov Ruairi Isaacs

0-1

4-c

Radin Nasseri Louis Grillo

0-1

4-d

Simon Hon Agnes Meyric-Rothstein

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

15-00

ROUND 5 STATE CUP

15-50

BOARD

BOUSFIELD PRIMARY 1 ROSENDALE PRIMARY 1 0-4

1-a

M MacLean (Capt) Raffi French (Capt) 0-1

1-b

Konstantinos Patras Ruairi Isaacs

0-1

1-c

Rafer Lane Louis Grillo

0-1

1-d

S MacLean Agnes Meyric-Rothstein

0-1

BOARD

GRAZEBROOK PRIMARY 1 HARRIS PRIMARY ACAD. SHORTLANDS 1 2-2

2-a

Noam Vojic (Capt) Omari Anderson (Capt) 1-0

2-b

Joseph Rock Aryan Dhawan

0-1

2-c

Kiran Kingsnorth Adrian Callan

1-0

2-d

DEFAULT George Hardman

X-1

BOARD

REIGATE PRIORY JUNIORS 1 HATCHAM TEMPLE GROVE FREE 1 4-0

3-a

Rupert Marsden Conal Harder (Capt) 1-0

3-b

Jack Newell (Capt) Gabriel Hilder

1-0

3-c

Daniel Wright Amadeusz Wojcik

1-0

3-d

Thomas Rivers Cy Murphy

1-0

BOARD

COULSDON C OF E PRIMARY 1 WARREN ROAD PRIMARY 1 2-2

4-a

Toby Watkins Ryan Yuan (Capt) 1-0

4-b

Matthew Garlick (Capt) Philip Mihaillov

1-0

4-c

Ethan Ludlow Radin Nasseri

0-1

4-d

Leo Raplay Simon Hon

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

16-00

ROUND 6 STATE CUP

16-50

BOARD

WARREN ROAD PRIMARY 1 REIGATE PRIORY JUNIORS 1 0-4

1-a

Ryan Yuan (Capt) Rupert Marsden 0-1

1-b

Philip Mihaillov Jack Newell (Capt)

0-1

1-c

Radin Nasseri Daniel Wright

0-1

1-d

Simon Hon Thomas Rivers

0-1

BOARD

HATCHAM TEMPLE GROVE FREE 1 GRAZEBROOK PRIMARY 1 2-2

2-a

Conal Harder (Capt)  Noam Vojic (Capt) 0-1

2-b

Gabriel Hilder Joseph Rock

1-0

2-c

Amadeusz Wojcik Kiran Kingsnorth

0-1

2-d

Cy Murphy DEFAULT

1-X

BOARD

ROSENDALE PRIMARY 1 COULSDON C OF E PRIMARY 1 4-0

3-a

Raffi French (Capt) Toby Watkins 1-0

3-b

Ruairi Isaacs Matthew Garlick (Capt)

1-0

3-c

Louis Grillo Ethan Ludlow

1-0

3-d

Agnes Meyric-Rothstein Leo Raplay

1-0

BOARD

HARRIS PRIMARY ACAD. SHORTLANDS 1 BOUSFIELD PRIMARY 1 2-2

4-a

Omari Anderson (Capt) M MacLean (Capt) 0-1

4-b

Aryan Dhawan Konstantinos Patras

1-0

4-c

Adrian Callan Rafer Lane

1-0

4-d

George Hardman S MacLean

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

17-00

ROUND 7 STATE CUP

17-50

BOARD

HATCHAM TEMPLE GROVE FREE 1 ROSENDALE PRIMARY 1 1-3

1-a

Conal Harder (Capt) Raffi French (Capt) 0-1

1-b

Gabriel Hilder Ruairi Isaacs

0-1

1-c

Amadeusz Wojcik Louis Grillo

0-1

1-d

Cy Murphy Agnes Meyric-Rothstein

1-0

BOARD

WARREN ROAD PRIMARY 1 HARRIS PRIMARY ACAD. SHORTLANDS 1 2-2

2-a

Ryan Yuan (Capt) Omari Anderson (Capt) 1-0

2-b

Philip Mihaillov Aryan Dhawan

1-0

2-c

Radin Nasseri Adrian Callan

0-1

2-d

Simon Hon George Hardman

0-1

BOARD

COULSDON C OF E PRIMARY 1 GRAZEBROOK PRIMARY 1 1-3

3-a

Toby Watkins Noam Vojic (Capt) 0-1

3-b

Matthew Garlick (Capt) Joseph Rock

0-1

3-c

Ethan Ludlow Kiran Kingsnorth

0-1

3-d

 Leo Raplay DEFAULT

1-X

BOARD

BOUSFIELD PRIMARY 1 REIGATE PRIORY JUNIORS 1 1-3

4-a

M MacLean (Capt) Rupert Marsden 0-1

4-b

Konstantinos Patras Jack Newell (Capt)

0-1

4-c

Rafer Lane Daniel Wright

1-0

4-d

S MacLean Thomas Rivers

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

    

CHESSFA CUP FINAL

P

W

D

L

F

A

G.D

PT

1

Queensbridge Primary 2

7

7

0

0

25

3

+22

21

2

Queensbridge Primary 3

7

5

1

1

22

6

+16

18

3

Dulwich College Juniors 2

7

5

0

2

20

8

+12

17

4

Clare House Primary 2

7

4

1

2

19

9

+10

16

5

Fairlawn Primary 2

7

3

0

4

12

16

-4

13

6

Wimbledon Common Prep 2

7

2

0

5

8

20

-12

11

7

Reigate Priory Juniors 2

7

1

0

6

5

23

-18

9

8

Cumnor House Prep 2

7

0

0

7

1

27

-26

7

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

11-00

ROUND 1 CHESSFA CUP

11-50

BOARD

QUEENSBRIDGE PRIMARY 2

QUEENSBRIDGE PRIMARY 3

3-1

1-a

Arlo Branch Tom Hives

1-0

1-b

Jinyao Wang (Capt) Ishana Fox (Capt)

1-0

1-c

Bobby Paker Lucy Catherall

0-1

1-d

Cassius Cadbury Archie Moir

1-0

BOARD

DULWICH COLLEGE JUNIORS 2

WIMBLEDON COMMON PREP 2

4-0

2-a

George Henderson (Capt) Claude Samuel (Capt)

1-0

2-b

Ivan Ovchinnikov Adithyan Ambasuthan

1-0

2-c

Ayush Sharma Aryan Shekar

1-0

2-d

Oliver Chesney Andy Wang

1-0

BOARD

REIGATE PRIORY JUNIORS 2

CUMNOR HOUSE PREP 2

3-1

3-a

Ben Jennings-Wood Liam Stanley (Capt)

1-0

3-b

Inigo Mullan (Capt) David Tokan-Lawal

1-0

3-c

Alexander Reed Blake Brown

˝-˝

3-d

Sophie Bandari Daniy Tokan-Lawal

˝-˝

BOARD

CLARE HOUSE PRIMARY 2

FAIRLAWN PRIMARY 2

4-0

4-a

Alfie Bell (Capt) Luca Stibbe

1-0

4-b

Edward Hawkins Seb Gardner

1-0

4-c

Max Weiner Vedant Sarkar (Capt)

1-0

4-d

River Blair Ted Panni

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

12-00

ROUND 2 CHESSFA CUP

12-50

BOARD

WIMBLEDON COMMON PREP 2

REIGATE PRIORY JUNIORS 2

2˝-1˝

1-a

Claude Samuel (Capt) Ben Jennings-Wood

1-0

1-b

Adithyan Ambasuthan Inigo Mullan (Capt)

0-1

1-c

Aryan Shekar Alexander Reed

1-0

1-d

Andy Wang Sophie Bandari

˝-˝

BOARD

CUMNOR HOUSE PREP 2

CLARE HOUSE PRIMARY 2

0-4

2-a

Liam Stanley (Capt) Alfie Bell (Capt)

0-1

2-b

David Tokan-Lawal Edward Hawkins

0-1

2-c

Blake Brown Max Weiner

0-1

2-d

Daniy Tokan-Lawal River Blair

0-1

BOARD

FAIRLAWN PRIMARY 2

QUEENSBRIDGE PRIMARY 2

0-4

3-a

Luca Stibbe Arlo Branch

0-1

3-b

Seb Gardner Jinyao Wang (Capt)

0-1

3-c

Vedant Sarkar (Capt) Bobby Paker

0-1

3-d

Ted Panni Cassius Cadbury

0-1

BOARD

QUEENSBRIDGE PRIMARY 3

DULWICH COLLEGE JUNIORS 2

3-1

4-a

Tom Hives George Henderson (Capt)

1-0

4-b

Ishana Fox (Capt) Ivan Ovchinnikov

0-1

4-c

Lucy Catherall Ayush Sharma

1-0

4-d

Archie Moir Oliver Chesney

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

13-00

ROUND 3 CHESSFA CUP

13-50

BOARD

CUMNOR HOUSE PREP 2

FAIRLAWN PRIMARY 2

0-4

1-a

Liam Stanley (Capt) Luca Stibbe

0-1

1-b

David Tokan-Lawal Seb Gardner

0-1

1-c

Blake Brown Vedant Sarkar (Capt)

0-1

1-d

Daniy Tokan-Lawal Ted Panni

0-1

BOARD

QUEENSBRIDGE PRIMARY 2

DULWICH COLLEGE JUNIORS 2

3-1

2-a

Arlo Branch George Henderson (Capt)

1-0

2-b

Jinyao Wang (Capt) Ivan Ovchinnikov

0-1

2-c

Bobby Paker Ayush Sharma

1-0

2-d

Cassius Cadbury Oliver Chesney

1-0

BOARD

QUEENSBRIDGE PRIMARY 3

WIMBLEDON COMMON PREP 2

4-0

3-a

Tom Hives Claude Samuel (Capt)

1-0

3-b

Ishana Fox (Capt) Adithyan Ambasuthan

1-0

3-c

Lucy Catherall Aryan Shekar

1-0

3-d

Archie Moir Andy Wang

1-0

BOARD

REIGATE PRIORY JUNIORS 2

CLARE HOUSE PRIMARY 2

0-4

4-a

Ben Jennings-Wood Alfie Bell (Capt)

0-1

4-b

Inigo Mullan (Capt) Edward Hawkins

0-1

4-c

Alexander Reed Max Weiner

0-1

4-d

Sophie Bandari River Blair

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

14-00

ROUND 4 CHESSFA CUP

14-50

BOARD

CLARE HOUSE PRIMARY 2

QUEENSBRIDGE PRIMARY 2

0-4

1-a

Alfie Bell (Capt) Arlo Branch

0-1

1-b

Edward Hawkins Jinyao Wang (Capt)

0-1

1-c

Max Weiner Bobby Paker

0-1

1-d

River Blair Cassius Cadbury

0-1

BOARD

FAIRLAWN PRIMARY 2

QUEENSBRIDGE PRIMARY 3

0-4

2-a

Luca Stibbe Tom Hives

0-1

2-b

Seb Gardner Ishana Fox (Capt)

0-1

2-c

Vedant Sarkar (Capt) Lucy Catherall

0-1

2-d

Ted Panni Archie Moir

0-1

BOARD

DULWICH COLLEGE JUNIORS 2

REIGATE PRIORY JUNIORS 2

4-0

3-a

George Henderson (Capt) Ben Jennings-Wood

1-0

3-b

Ivan Ovchinnikov Inigo Mullan (Capt)

1-0

3-c

Ayush Sharma Alexander Reed

1-0

3-d

Oliver Chesney Sophie Bandari

1-0

BOARD

WIMBLEDON COMMON PREP 2

CUMNOR HOUSE PREP 2

4-0

4-a

Claude Samuel (Capt) Liam Stanley (Capt)

1-0

4-b

Adithyan Ambasuthan David Tokan-Lawal

1-0

4-c

Aryan Shekar Blake Brown

1-0

4-d

Andy Wang Daniy Tokan-Lawal

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

15-00

ROUND 5 CHESSFA CUP

15-50

BOARD

DULWICH COLLEGE JUNIORS 2

CUMNOR HOUSE PREP 2

4-0

1-a

George Henderson (Capt) Liam Stanley (Capt)

1-0

1-b

Ivan Ovchinnikov David Tokan-Lawal

1-0

1-c

Ayush Sharma Blake Brown

1-0

1-d

Oliver Chesney Daniy Tokan-Lawal

1-0

BOARD

REIGATE PRIORY JUNIORS 2

FAIRLAWN PRIMARY 2

˝-3˝

2-a

Ben Jennings-Wood Luca Stibbe

˝-˝

2-b

Inigo Mullan (Capt) Seb Gardner

0-1

2-c

Alexander Reed Vedant Sarkar (Capt)

0-1

2-d

Sophie Bandari Ted Panni

0-1

BOARD

CLARE HOUSE PRIMARY 2

QUEENSBRIDGE PRIMARY 3

2-2

3-a

Alfie Bell (Capt) Tom Hives

1-0

3-b

Edward Hawkins Ishana Fox (Capt)

0-1

3-c

Max Weiner Lucy Catherall

1-0

3-d

River Blair Archie Moir

0-1

BOARD

QUEENSBRIDGE PRIMARY 2

WIMBLEDON COMMON PREP 2

3-1

4-a

Arlo Branch Claude Samuel (Capt)

1-0

4-b

Jinyao Wang (Capt) Adithyan Ambasuthan

1-0

4-c

Bobby Paker Aryan Shekar

0-1

4-d

Cassius Cadbury Andy Wang

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

16-00

ROUND 6 CHESSFA CUP

16-50

BOARD

WIMBLEDON COMMON PREP 2

CLARE HOUSE PRIMARY 2

0-4

1-a

Claude Samuel (Capt) Alfie Bell (Capt)

0-1

1-b

Adithyan Ambasuthan Edward Hawkins

0-1

1-c

Aryan Shekar Max Weiner

0-1

1-d

Andy Wang River Blair

0-1

BOARD

QUEENSBRIDGE PRIMARY 3

REIGATE PRIORY JUNIORS 2

4-0

2-a

Tom Hives Ben Jennings-Wood

1-0

2-b

Ishana Fox (Capt) Inigo Mullan (Capt)

1-0

2-c

Lucy Catherall Alexander Reed

1-0

2-d

Archie Moir Sophie Bandari

1-0

BOARD

CUMNOR HOUSE PREP 2

QUEENSBRIDGE PRIMARY 2

0-4

3-a

Liam Stanley (Capt) Arlo Branch

0-1

3-b

David Tokan-Lawal Jinyao Wang (Capt)

0-1

3-c

Blake Brown Bobby Paker

0-1

3-d

Daniy Tokan-Lawal Cassius Cadbury

0-1

BOARD

FAIRLAWN PRIMARY 2

DULWICH COLLEGE JUNIORS 2

1-3

4-a

Luca Stibbe George Henderson (Capt)

0-1

4-b

Seb Gardner Ivan Ovchinnikov

0-1

4-c

Vedant Sarkar (Capt) Ayush Sharma

0-1

4-d

Ted Panni Oliver Chesney

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

17-00

ROUND 7 CHESSFA CUP

17-50

BOARD

QUEENSBRIDGE PRIMARY 3

CUMNOR HOUSE PREP 2

4-0

1-a

Tom Hives Liam Stanley (Capt)

1-0

1-b

Ishana Fox (Capt) David Tokan-Lawal

1-0

1-c

Lucy Catherall Blake Brown

1-0

1-d

Archie Moir Daniy Tokan-Lawal

1-0

BOARD

WIMBLEDON COMMON PREP 2

FAIRLAWN PRIMARY 2

˝-3˝

2-a

Claude Samuel (Capt) Luca Stibbe

˝-˝

2-b

Adithyan Ambasuthan Seb Gardner

0-1

2-c

Aryan Shekar Vedant Sarkar (Capt)

0-1

2-d

Andy Wang Ted Panni

0-1

BOARD

QUEENSBRIDGE PRIMARY 2

REIGATE PRIORY JUNIORS 2

4-0

1-0

Arlo Branch Ben Jennings-Wood

1-0

3-b

Jinyao Wang (Capt) Inigo Mullan (Capt)

1-0

3-c

Bobby Paker Alexander Reed

1-0

3-d

Cassius Cadbury Sophie Bandari

1-0

BOARD

DULWICH COLLEGE JUNIORS 2

CLARE HOUSE PRIMARY 2

3-1

4-a

George Henderson (Capt) Alfie Bell (Capt)

0-1

4-b

Ivan Ovchinnikov Edward Hawkins

1-0

4-c

Ayush Sharma Max Weiner

1-0

4-d

Oliver Chesney River Blair

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

SCHOOLS’ INDIVIDUAL CHALLENGE FINAL

1 Clare House Primary 2 19+17 36.00
2 Dulwich Prep 1 19x175% 33.25
3 King's College Juniors 2 16+15 31.00
4 Blackheath Prep 3 18+13 31.00
5 Putney High 1 17x175% 29.75
6 Dundonald Primary 2 14+14 28.00
7 Hatcham Temple Grove Free 1 15x175% 26.25
8 Banstead Juniors 1 15x175% 26.25
9 Dulwich College Juniors 1 15x175% 26.25
10 Pelham Primary 1 15x175% 26.25
11 Reedham Park Prep 2 13+13 26.00
12 All Saints C of E Primary 1 14x175% 24.50
13 St David's Prep 2 21+11 23.00
14 Park Hill Juniors 1 13x175% 22.75
15 Queensbridge Primary 1 13x175% 22.75
16 Reigate Parish C of E Primary 1 12x175% 21.00
17 Fairlawn Primary 1 12x175% 21.00
18 Bousfield Primary 1 9x175% 15.75

Schools' Individuals' Challenge - Cross Table

PosName SchoolNat RatingFIN Grade Code1234567 ScoreProgressive
1Soysa, Eythan Clare House PrimaryENG 0483397U 321890Kb10+w7+b6+w5+b2+w4+b3-1982.0
2Zhou, Sansan Dulwich PrepENG 933482978A32 319407Dw24+b9+w3+b4+w1-b7+w6+1978.0
                   
3Neri, Marco Blackheath PrepENG 1195478040F66 320259Jb15+w8+b2-w10+b6=w9+w1+1871.0
                   
4Samuel, Katherine Putney HighENG1083 482773A51 311766Cb23+w16+b5+w2-b20+b1-w7+1772.0
5Firth, Kyle Clare House PrimaryENG 1090478393E52 319129Bw12+b20+w4-b1-b24+w8+b10+1766.0
                   
6Kerr, Christian King's College JuniorsENG 1158477109E63 314404Fw25+b18+w1-b11+w3=b16+b2-1669.0
                   
7Kyriazis, Konstantinos King's College JuniorsENG 1278476846F60 319765Hw11+b1-w18+w9+b8+w2-b4-1566.0
8Hilder, Lucien Hatcham Temple Grove FreeENG 0484814U 322983Lbye+b3-w22+b17+w7-b5-w16+1562.0
9Harris, Callum Banstead JuniorsENG 1124469165A072 317577Hb13+w2-w17+b7-w11+b3-w19+1560.0
10Akohene-Voller, Isaac Dulwich College JuniorsENG 0482854U 321888Aw1-b25+w12+b3-w19+b21+w5-1560.0
11Essery, Max Pelham PrimaryENG 700476773F00 319638Ab7-w15+b16+w6-b9-w25+b12+1556.0
                   
12Ram, Partha R Dundonald PrimaryENG 700476951F00 319609Eb5-w13+b10-w24=w17+b20+w11-1454.0
13Baah, Melvin A All Saints C of E PrimaryENG 0482625U 322252Ew9-b12-w25+b14+b16-w24+w17=1451.0
14Irvine, Andrew Blackheath PrepENG 1120478504F57 320210Ab18-b17-w15=w13-b25+bye+w20+1445.0
15Chong, Sarah Dundonald PrimaryENG 700475360F00 319572Hw3-b11-b14=w19-bye+b23+w21+1445.0
                   
16Sijmons, William Reedham Park PrepENG 1390476382F90 319139Ew21+b4-w11-b23+w13+w6-b8-1356.0
17Amruth, Inba Park Hill JuniorsENG 0481840U 322225Bb19=w14+b9-w8-b12-w22+b13=1352.0
18Hives, Jack Queensbridge PrimaryENG 0482455U 322299Jw14+w6-b7-b22+w21-b19-b24+1352.0
19Wang, Alexander Reedham Park PrepENG 0480517U 322248Cw17=b22-w20=b15+b10-w18+b9-1352.0
                   
20Sheard, Alexander Reigate Parish C of E PrimaryENG 700476374F00 318936Dw22+w5-b19=b21+w4-w12-b14-1255.0
21Blamey, Jago Fairlawn PrimaryENG 700475130F00 320033Eb16-w23+b24=w20-b18+w10-b15-1251.0
22Irvine, Jonty Blackheath PrepENG 783477982F12 320262Jb20-w19+b8-w18-w23=b17-bye+1245.0
23Roberts, Ethan St David's Prep (Purley)ENG 0482102U 322108Jw4-b21-bye+w16-b22=w15-b25+1243.0
                   
24Serville, Caden St David's Prep (Purley)ENG 0482137U 322117Kb2-bye+w21=b12=w5-b13-w18-1149.0
                   
25Esclapez, Zakhar Bousfield PrimaryENG 700475858F00 319644Gb6-w10-b13-bye+w14-b11-w23-936.0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

7 STAR PERFORMANCES
The following 7 players managed to win all 7 games:

Shivam Agrawal                           King's College Juniors
Arlo Branch                                  Queensbridge Primary
Cassius Cadbury                        Queensbridge Primary
Louis Grillo                                         Rosendale Primary
Ruairi Isaacs                                      Rosendale Primary
Ibrahim Malik                                   Clare House Primary
Ivan Ovchinnikov                        Dulwich College Juniors
Sen Patel                                      King's College Juniors
Tommy Rivers                               Reigate Priory Juniors

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

GRADED FRIENDLIES PLAYED
1:    Jaehoon Kim                             2-2                Agnes Meyric-Rothstein
2:    Saaiessan Raviendran             3-1                                      Simon Hon
3:    Tommy Rivers                            3-1                                   Watson Muir
4:    Harry Clough                              3-1                                     S MacLean
5:    George Hardman                      1-3                                      Toby Johns
6:    Manny Silcott Thompson          3-1                                       Cy Murphy
7:    Sudersen Aiyyapan                   3-1                                     Leo Rapley

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE    RULES
CHAMPIONS' LEAGUE             EUROPA LEAGUE            STATE CUP            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE