CHESS HOME PAGE           CHESS CLUB HOME PAGE        RESULTS ARCHIVE        ALL-PLAY-ALL
ELITE        UNDER 2000        UNDER 1750        UNDER 1500        UNDER 1250

CCF CUP 2015 - UNDER 1250
(1250-700)/7.5 = 73.33 ECF)
PRIZE FUND:  1st: 140,  2nd: 70,  3rd: 35

17 PLAYERS REF FIDE RATING ECF GRADE 1
June
8
June
15
June
22
June
29
June
6
July
13
July
SCORE
Jul 15 Jul 15 Jan15 Jul15
RUNDSTROM Ryan (82 + Gold) 104 (1188) (1188) R065 - W (110) W (109) D (Bye) D (106) W (101) W (115) L (105) 17
CHAUDHURY Jack (82 + Silver) 115 0000 0000 U - D (107) W (116) W (106) W (101) W (112) L (104) D (Bye) 17
BRAITHWAITE Paul (82 + Bronze) 106 1173 1179 A063 - W (113) W (111) L (115) D (104) W (108) W (107) D (Bye) 17
CARDEN Ian 101 1239 1246 A067 - W (108) D (Bye) W (107) L (115) L (104) W (112) W (108) 16
JAIN Aditya 112 (1008) 1220 D041 - W (105) L (107) W (109) W (114) L (115) L (101) W (Bye) 15
IMYKSHENOVA Yana 105 1180 1194 E047 - L (112) D (108) D (Bye) W (109) D (114) L (110) W (104) 15
BARNES Daniel 114 0000 0000 U - X (Bye) W (113) W (116) L (112) D (105) D (Bye) W (107) 14
POVEY Humphrey 113 (0940) (0940) U032 - L (106) L (114) D (108) L (110) W (X05) W (116) D (Bye) 13
GRAY David 108 1143 1139 A065 - L (101) D (105) D (113) W (111) L (106) W (Bye) L (101) 13
IMYKSHENOV Artur 110 1074 1074 E044 - L (104) D (102) D (Bye) W (113) L (107) W (105) L (111) 13
VERMA Shlok 107 (1150) (1150) A060 - D (115) W (112) L (101) D (Bye) W (110) L (106) L (114) 13
HOY Matthew 109 1115 1099 D071 - W (102) L (104) L (112) L (105) W (111) X (Bye) W (103) 12
BIBBY John 111 1019 1002 A043 - W (Bye) L (106) L (102) L (108) L (109) L (103) W (110) 11
IMYKSHENOVA Alina 103 1199 1175 E070 - Default W (Bye) L (Bye) L (117) W (116) W (111) L (109) 11
DESAI Tarun 102 (1225) 1120 D070 - L (109) D (110) W (111) X (Bye) D (Bye) Default L (Bye) 8
SHUKLA Shivani 116 0000 0000 U - D (Bye) L (115) L (114) L (Bye) L (103) L (113) L (X06) 8
GADD Eleanor 117 0000 0000 U - - - - W (103) X (Bye) X (Bye) Default 2
FREEMAN Michael X05 1080 1080 A045 - - - - - L (113) - - -
FOWLER Caspian X06 1153 1153 B090 - - - - - - - W (112) -

Rounds 1-4 will be submitted for the 1 July list; Rounds 5-7 will be submitted for the 1 August list
Rounds 1-5 will be submitted for the July 2015 ECF list; Rounds 6-7 will be in the January 2016 list.

RESULTS - ROUND 7
Monday 13 July Ryan Rundstrom (16) Yana Imykshenova (11) 1-3
Monday 13 July David Gray (12) Ian Carden (13) 1-3
Monday 13 July Daniel Barnes (11) Shlok Verma (12) 3-1
Monday 13 July Alina Imykshenova (10) Matthew Hoy (9) 1-3
Monday 13 July John Bibby (8) Artur Imykshenov (12) 3-1
Monday 13 July Caspian Fowler (Filler) Shivani Shukla (7) 3-1
RESULTS - ROUND 6
Monday 6 June Jack Chaudhury (14) Ryan Rundstrom (13) 1-3
Monday 6 June Shlok Verma (11) Paul Braithwaite (12) 1-3
Monday 6 June Ian Carden (10) Aditya Jain (11) 3-1
Monday 6 June Artur Imykshenov (9) Yana Imykshenova (10) 3-1
Monday 6 June Humphrey Povey (8) Shivani Shukla (6) 3-1
Monday 6 June Alina Imykshenova (7) John Bibby (7) 3-1
RESULTS - ROUND 5
Monday 29 June Aditya Jain (10) Jack Chaudhury (11) 1-3
Monday 29 June Ian Carden (9) Ryan Rundstrom (10) 1-3
Monday 29 June Paul Braithwaite (9) David Gray (8) 3-1
Monday 29 June Artur Imykshenov (8) Shlok Verma (8) 1-3
Monday 29 June Yana Imykshenova (8) Daniel Barnes (7) 2-2
Monday 29 June Matthew Hoy (6) John Bibby (6) 3-1
Monday 29 June Shivani Shukla (5) Alina Imykshenova (4) 1-3
Monday 29 June Michael Freeman (Filler) Humphrey Povey (5) 1-3
RESULTS - ROUND 4
Monday 22 June Jack Chaudhury (8) Ian Carden (8) 3-1
Monday 22 June Ryan Rundstrom (8) Paul Braithwaite (7) 2-2
Monday 22 June Daniel Barnes (6) Aditya Jain (7) 1-3
Monday 22 June Matthew Hoy (5) Yana Imykshenova (5) 1-3
Monday 22 June John Bibby (5) David Gray (5) 1-3
Monday 22 June Humphrey Povey (4) Artur Imykshenov (5) 1-3
Monday 22 June Alina Imyksehnova (3) Eleanor Gadd (0) 1-3
RESULTS - ROUND 3
Monday 15 June Paul Braithwaite (6) Jack Chaudhury (5) 1-3
Monday 15 June Ian Carden (5) Shlok Verma (5) 3-1
Monday 15 June Aditya Jain (4) Matthew Hoy (4) 3-1
Monday 15 June Tarun Desai (3) John Bibby (4) 3-1
Monday 15 June Daniel Barnes (3) Shivani Shukla (3) 3-1
Monday 15 June David Gray (3) Humphrey Povey (2) 2-2
RESULTS - ROUND 2
Monday 8 June John Bibby (3) Paul Braithwaite (3) 1-3
Monday 8 June Matthew Hoy (3) Ryan Rundstrom (3) 1-3
Monday 8 June Shlok Verma (2) Aditya Jain (3) 3-1
Monday 8 June Shivani Shukla (2) Jack Chaudhury (2) 1-3
Monday 8 June Artur Imykshenov (1) Tarun Desai (1) 2-2
Monday 8 June Yana Imykshenova (1) David Gray (1) 2-2
Monday 8 June Humphrey Povey (1) Daniel Barnes (0) 1-3
RESULTS - ROUND 1
Monday 1 June David Gray Ian Carden 1-3
Monday 1 June Tarun Desai Matthew Hoy 1-3
Monday 1 June Ryan Rundstrom Artur Imykshenov 3-1
Monday 1 June Aditya Jain Yana Imykshenova 3-1
Monday 1 June Paul Braithwaite Humphrey Povey 3-1
Monday 1 June Jack Chaudhury Shlok Verma 2-2