CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

ENGLISH CHESS CHALLENGE:  KENT SEMI-FINALS
Sunday 23 June 2013

UNDER 11 BOYS
No Name				Grade Info  School		Tot  1    2    3    4    5    Medal
1  FOWLER, Hugo			910476J 595 The Hawthorns Prep	15   9:W  7:W  3:W  2:W  4:W  G
2  BAKER, Tim			910084C 561 Royal Russell Prep	12   8:W  4:W  7:W  1:L  3:D  G
3  HOWARD, Jacob		910653E 549 Halstow Primary	11   5:W  9:W  1:L  6:D  2:D  S
4  BRILLIANT, William		910176H 566 Blackheath Prep	11   6:W  2:L  8:W  5:W  1:L  S
5  SUN, Michael			912556F     Howard Primary	11   3:L  6:W 10:W  4:L  7:W  S
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
6  GRAHAM, Imaree		910554C 531 Horniman Primary	10   4:L  5:L  9:W  3:D 10:W  S
7  GARNER, Thomas		910508G 554 Horniman Primary	 9  10:W  1:L  2:L  8:W  5:L  B
8  PRIESTLEY, Isaac		911127L 505 Halstow Primary	 9   2:L 10:W  4:L  7:L  9:W  B
9  WALKER EVANS, Samuel		911427A 545 Horniman Primary	 7   1:L  3:L  6:L 10:W  8:L  B
10 CHARLES, Harry		910250E 493 Elmhurst Prep	 5   7:L  8:L  5:L  9:L  6:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER 11 GIRLS / UNDER 10 GIRLS
No Name Feder Loc Id Loc Club Total 1 2 3 4 5 6 Medal
1 GADD, Eleanor U11G 910492G 521 Dunottar 15 * W W W W W G
2 WARNER, Beth U10G 911440D 530 St Christopher's The Hall Prep 12 L * W W W D G
3 AMUSA, Adebusola U11G 910044B 521 Old Palace 11 L L * W W W S
4 CHOUDARY, Sabrina U10G 910269D 577 Old Palace 9 L L L * W W S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5 CHANDA, Sanjana U11G 911826D   Park Hill Juniors 7 L L L L * W B
6 JAYAKAR, Tanya U10G 910696A 525 Old Palace 6 L D L L L * B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com
CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME
UNDER 10 BOYS
No Name				Grade Info  School			Tot  1    2    3    4    5    Medal
1  IFALORE, Michael		910672J 561 Cumnor House Prep		15  21:W 10:W 14:W  3:W  2:W  G
2  WADUD, Shareef		911421L 585 Furtzedown Primary		13  18:W  7:W  4:W  8:W  1:L  G
3  VAN AS, Benjamin		911380A 572 Coulsdon C of E Primary	13   6:W 13:W  5:W  1:L 10:W  G
4  JAWAID, Jahan		910695K 548 Garfield Primary		13   8:W 17:W  2:L  5:W  6:W  G
5  BECK, Peter			911758B     St David's College		11  23:W 19:W  3:L  4:L 13:W  G
6  BATTALGAZI, Arda		910105G 510 Blackheath Prep		11   3:L 20:W  7:W 11:W  4:L  G
7  SUTTON-PARKER, Maximus	911325D 541 Reigate St Mary's Prep	11  20:W  2:L  6:L 18:W 15:W  G
8  BILSBY, Joseph		910135E 501 Red Hill Primary		11   4:L 18:W  9:W  2:L 16:W  G
9  KING, Rohan			910768L 536 Red Hill Primary		11  15:D 12:D  8:L 17:W 14:W  G
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10 FERRAR, Lucas		911922L     Fairlawn Primary		10  11:W  1:L 13:D 19:W  3:L  S
11 PATEL, Kishen		911083F 528 Royal Russell Prep		10  10:L 21:W 16:D  6:L 19:W  S
12 NAMIREDDY, Srikar		911002B 538 Park Hill Juniors		10  17:L  9:D 19:L 20:W 21:W  S
13 KARAWANI, Anthony		910741B 518 Bousfield Primary		 9  16:W  3:L 10:D 14:D  5:L  S
14 STACK, Billy			912327B     Alexandra Juniors		 9  19:D 15:W  1:L 13:D  9:L  S
15 WEBB, Alex			911454D 450 Gordonbrock Primary		 9   9:D 14:L 17:W 16:D  7:L  S
16 TEBBUTT, Louis		912351K     Halstow Primary		 9  13:L  0:W 11:D 15:D  8:L  S
17 KUC, David			910786B 490 Laleham Lea RC Prep		 9  12:W  4:L 15:L  9:L  0:W  S
18 KHOLWADIA, Xavier		910763A 515 Grazebrook Primary		 9   2:L  8:L 21:W  7:L 20:W  S
19 BYARD-GOLDS, Joe		910205L 526 Red Hill Primary		 8  14:D  5:L 12:W 10:L 11:L  B
20 DAVIES, Ben			910353D 501 St David's College		 7   7:L  6:L  0:W 12:L 18:L  B
21 CHAKRABORTY, Enrico		910236L 510 Regina Coeli RC Primary	 7   1:L 11:L 18:L  0:W 12:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER  9 BOYS
No Name				Grade Info  School			Tot  1    2    3    4    5    Medal
1  CHIDIPOTHU, Nikhil		910265G 570 Park Hill Juniors		15  15:W  8:W  5:W  3:W  2:W  G
2  JAIN, Aditya			910689D 548 Cumnor House Prep		13  20:W 11:W  6:W  5:W  1:L  G
3  FOWLER, Caspian		910475G 565 The Hawthorns Prep		13  17:W  7:W  9:W  1:L  8:W  G
4  ZUEV, Maxim			912554B     Sheen Mount Primary		13  18:W  5:L 23:W 14:W  7:W  G
5  DOUGLAS, Campbell		910394G 533 Grazebrook Primary		11  10:W  4:W  1:L  2:L 14:W  G
6  PRICE, Ethan			911125G 525 Grazebrook Primary		11  14:W 12:W  2:L  8:L 10:W  G
7  IKWUNZE, Chidi		912486L     St Saviour's RC Primary	11  16:W  3:L 22:W 11:W  4:L  G
8  MUNOZ, Ruben			912499J     St Mary's RC Primary	11  19:W  1:L 15:W  6:W  3:L  G
9  ZURDO, Lucas			912447A     Gordonbrock Primary		11   0:W 13:W  3:L 10:L 15:W  G
10 KIRUBAHARAN, Pradhosh	912074K     Woodcote Primary		11   5:L 18:W 12:W  9:W  6:L  G
11 TISHLER, Samzi		912360L     NW London Jewish Day	11  23:W  2:L 17:W  7:L 16:W  G
12 NEWTON, Edward		912174C     Kew Riverside Primary	11  21:W  6:L 10:L 18:W 13:W  G
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13 FOXELL, Sam			910477L 503 Grazebrook Primary		 9  22:W  9:L 14:L 17:W 12:L  S
14 MASIMOV, Fuad		912465C     Pelham Primary		 9   6:L 21:W 13:W  4:L  5:L  S
15 CAHILL, Conor		910208F 493 Reigate St Mary's Prep	 9   1:L 19:W  8:L 21:W  9:L  S
16 MCMICHAEL, Ryan		910926C 536 Blackheath Prep		 9   7:L 17:L 20:W 22:W 11:L  S
17 AMUSA, Adedamola		911724G     Elmhurst Prep		 9   3:L 16:W 11:L 13:L 23:W  S
18 VAN AS, Ollie		911381C 503 Coulsdon CofE Primary	 9   4:L 10:L  0:W 12:L 20:W  S
19 JACOBS, Lukas		910688B 516 Blackheath Prep		 9   8:L 15:L 21:D 23:D 22:W  S
20 FERRAGU, Paul		911921J     Oratory RC Primary		 8   2:L 23:D 16:L  0:W 18:L  B
21 CORDERY, Jacob		910312A 510 Red Hill Primary		 8  12:L 14:L 19:D 15:L  0:W  B
22 WEST, Mark			912407L     St John's CofE Primary	 7  13:L  0:W  7:L 16:L 19:L  B
23 LEE, Nathan			910828C 510 Red Hill Primary		 7  11:L 20:D  4:L 19:D 17:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER  9 GIRLS
No Name				Grade Info  School			Tot  1               5    Medal
1  CHANDA, Nandini		910247E 504 Park Hill Juniors		13   7:W 4:W 2:W 5:W 6:L  G
2  BOYD, Kathryn		910165C 501 The Hawthorns Prep		13   8:W 3:W 1:L 4:W 5:W  G
3  VAN SELM, Emma		911385L 529 St John's CofE Primary	11   6:W 2:L 5:L 7:W 8:W  G
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
4  RUSSELL, Lilly		911197K 523 Sydenham High		10   5:D 1:L 8:W 2:L 7:W  S
5  NAPIER, Lyra			912167F     Gordonbrock	Primary		10   4:D 6:W 3:W 1:L 2:L  S
6  DALEY ALLEN, Maya		910343A 501 Haseltine Primary		 9   3:L 5:L 7:L 8:W 1:W  S
7  SAUTER, Angharad		912281D     Blackheath Prep		 7   1:L 8:L 6:W 3:L 4:L  B
8  SMART, Rosie			912315F     St John's CofE Primary	 7   2:L 7:W 4:L 6:L 3:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER 8 BOYS
No Name				Grade Info  School			Tot  1    2    3    4    5    Medal
1  WONG, Cheuk Nam		911487H 569 Banstead Juniors		15  12:W 10:W  3:W  6:W  2:W  G
2  SHAMEKH, Moad		911247K 543 Warren Road Primary		13  13:W  9:W  6:W  7:W  1:L  G
3  HORSFALL, Oscar		910651A 529 The Hawthorns Prep		13  14:W  8:W  1:L 16:W  9:W  G
4  MUTTI, Alessandro		912161E     St David's College		13  11:W  6:L 14:W 13:W  7:W  G
5  IYER, Eeshaan		912031C     Park Hill Juniors		12   6:L 11:W  9:D  8:W 12:W  G
6  POVEY, Humphrey		911118K 534 Homefield Prep		11   5:W  4:W  2:L  1:L 13:W  S
7  WARNER, Edward		911441F 505 St Christopher's The Hall	11  19:W 18:W 10:W  2:L  4:L  S
8  PILLAI, Arun			912227J     St David's College		11  17:W  3:L 12:W  5:L 11:W  S
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
9  COOPER, Jamie		911855L     St David's College		10  16:W  2:L  5:D 17:W  3:L  S
10 DAVIES, Oliver		910359E 502 Coulsdon C of E Primary	 9  15:W  1:L  7:L 12:L 19:W  B
11 ABRAHAMS, Yoni		911702H     NW London Jewish Day	 9   4:L  5:L 19:W 15:W  8:L  B
12 DAVIES, Joe			911868J     St David's College		 9   1:L 15:W  8:L 10:W  5:L  B
13 FISHER, Joseph		911926H     Hawes Down Juniors		 9   2:L 19:W 18:W  4:L  6:L  B
14 JOHNSTON, Ollie		912544K     William Tyndale Primary	 9   3:L 17:L  4:L 18:W  0:W  B
15 LO, Shixuan			912094E     Bousfield Primary		 9  10:L 12:L  0:W 11:L 16:W  B
16 SEBASTIAN ROJAS GOMES, Juan	912547E     William Tyndale Primary	 9   9:L  0:W 17:W  3:L 15:L  B
17 BLAKE, Joseph		911777F     Coulsdon C of E Primary	 8   8:L 14:W 16:L  9:L 18:D  B
18 WECHSLER, Cameron		912403C     St John's C of E Primary	 8   0:W  7:L 13:L 14:L 17:D  B
19 KARAWANI, Emil		912053B     Bousfield Primary		 7   7:L 13:L 11:L  0:W 10:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER  8 GIRLS 
No Name				Grade Info  School			Tot  1   2   3   4   5   6    Medal
1  AHMED-KHAN, Aisha		911709L     Blackheath Prep		18   4:W 3:W 2:W 2:W 4:W 3:W  G
2  EKURE, Fovie			911901C     Holy Innocents RC Primary	11   3:D 4:W 1:L 1:L 3:D 4:D  G
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
3  FLETCHER-ALVAREZ, Amelia	910469A 501 Croydon High		10   2:D 1:L 4:D 4:D 2:D 1:L  S
4  KELSALL, Heidi		912060K     Bousfield Primary		 9   1:L 2:L 3:D 3:D 1:L 2:D  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME 

UNDER  7 BOYS
No Name				Grade Info  School			Tot  1    2    3    4    5    Medal
1  YU, Henry			912553L     All Saints Benhilton Prim	15   0:W  2:W  9:W  4:W  6:W  G
2  AKEYA-PRICE, Robert		910029F 533 Cumnor House Prep		13   7:W  1:L  5:W  9:W  4:W  G
3  TOLLIT, Daniel		911691G     Cumnor House Prep		12   6:D  7:W  4:L 10:W  9:W  G
4  JACOBS, Hector		910687L 530 Blackheath Prep		11  10:W  8:W  3:W  1:L  2:L  G
5  BROCKWELL, Oscar		911796K     Blackheath Prep		11   8:L 10:W  2:L  0:W 11:W  G
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
6  REINTON-BROWN, Ben		911162B 479 St Christopher's The Hall	10   3:D  9:L  8:W 11:W  1:L  S
7  BARKER, Daniel		911750H     Farrington's		10   2:L  3:L 11:W  8:D  0:W  S
8  DOHERTY, Daniel		910387K 495 Cumnor House Prep		 9   5:W  4:L  6:L  7:D 10:D  B
9  SINGH CHATURVEDI, Jai	911268G 477 Cumnor House Prep		 9  11:W  6:W  1:L  2:L  3:L  B
10 GIFFIN, Freddie		912542F     William Tyndale Primary	 8   4:L  5:L  0:W  3:L  8:D  B
11 HOWARD, Max			912014C     Gordonbrock Primary		 7   9:L  0:W  7:L  6:L  5:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com  

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER 7 GIRLS / UNDER 6 GIRLS
No Name Section Grading Info Club Total 1 2 3 4 5 6 Medal
1 TAGWIREYI, Shanna U7G 912344B   Sydenham High 15 * W W W W W G
2 GADD, Charlotte U7G 911941D 450 Dunottar 12 L * D W W W G
3 NUNAN, Grace U6G 912182B   Sydenham High 11 L D * W D W S
4 REINTON-BROWN, Tara U6G 911804E   St Christopher's The Hall Prep 9 L L L * W W S
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5 FOWLER, Tansy U6G 912482C   The Hawthorns Prep 7 L L D L * D B
6 WHITE, Charlotte U6G 912415K   St Christopher's The Hall Prep 6 L L L L D * B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER  6 BOYS 
No Name				Grade Info	School			Tot  1   2   3   4   5    Medal
1  WANG, Yong Gui		912395H     Warren Road Primary		15   6:W 4:W 5:W 3:W 7:W  G
2  GULUBAYLI, Amir		911976A     Dundonald Primary		11   8:W 5:L 3:L 7:W 6:W  S
3  NAPIER, Yanic		912166D     Gordonbrock Primary		11   5:L 6:W 2:W 1:L 4:W  S
4  SKORODELOV, Peter		912312L     Dundonald Primary		11   7:W 1:L 8:W 5:W 3:L  S
5  TOLLIT, Alexander		911674G     Cumnor House Prep		11   3:W 2:W 1:L 4:L 8:W  S
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
6  ONADEKO, David		911669C     Cumnor House Prep		 9   1:L 3:L 7:W 8:W 2:L  B
7  MORVARIDI, Aryan		911666H     Cumnor House Prep		 6   4:L 8:D 6:L 2:L 1:L  B
8  RIGHETTI, Georgio		912555D     William Tyndale Primary	 6   2:L 7:D 4:L 6:L 5:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

GRADED FRIENDLIES
1    Fovie Ekure 1-3 Lucas Zurdo
1    Michael Freeman 3-1 Lucas Zurdo
1    Cameron Wechsler 1-3 Henry Yu
2    Juan Sebastian Roges Gomes 1-3 Max Howard
2    Mark West 1-3 Louis Tebbutt
3    Shixvan Lo 3-1 Freddie Giffin
3    Ollie Van As 1-3 Ben Davies
4    Oscar Brockwell 3-1 Emil Karawani
4    Paul Ferragu 3-1 Enrico Chakraborty
5    Daniel Barker 1-3 Ollie Johnston
5    David Kuc 3-1 Jacob Cordery

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME