CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE         
CCF CHAMPIONS' LEAGUE CHESS: SEASON 2011-12
FINALS - Monday 7 May 2012

CHAMPIONS' LEAGUE FINAL

P

W

D

L

F

A

G.D

PT

1

Dulwich College Juniors 1

7

7 0 0 24˝ 3˝ +21 21

2

Park Hill Juniors 1

7 6 0 1 21˝ 6˝ +15 19

3

Reigate St Mary's Prep 1

7 4 1 2 16 12 +4 16

4

The Hawthorns Prep 1

7 4 0 3 16˝ 11˝ +5 15

5

St David's Prep 1

7 2 1 4 11 17 -6 12

6

Clare House Primary

7 2 1 4 10 18 -8 12

7

Belmont Primary 1

7 1 1 5 9˝ 18˝ -9 10

8

Unicorn Prep 1

7 0 0 7 3 25 -22 7

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

11-00

ROUND 1 CHAMPIONS’ LEAGUE

11-50

BOARD

ST DAVID'S PREP 1 CLARE HOUSE PRIMARY 3-1

1-a

Joseph Healey Shalin Kothari (Cap) 0-1

1-b

Daniel Yendall Humza Mushtaq

1-0

1-c

Sam Belgrove (Cap) Toros Maraslioglu

1-0

1-d

Dominic Smith Matthew Smithson

1-0

BOARD

PARK HILL JUNIORS REIGATE ST MARY'S PREP 1 3-1

2-a

Pooja Murali (Cap) Oliver Howell 0-1

2-b

Alejandro Ito-Aramendia Daniel Westley (Cap)

1-0

2-c

Aurideep Nayak Benjamin Stratford

1-0

2-d

Sidhanth Sureshkumar Maximus Sutton-Parker

1-0

BOARD

THE HAWTHORNS PREP 1 DULWICH COLLEGE JUNIORS 1 0-4

3-a

Hugo Fowler (Cap) Girinath Haridas (Cap) 0-1

3-b

Ashwin Varma Ethan Staunton

0-1

3-c

Alexander Pistell Ryan Cherian

0-1

3-d

Caspian Fowler Ronit Nair

0-1

BOARD

BELMONT PRIMARY 1 UNICORN PREP 1 3-1

4-a

Anton Eriksson (Cap) Joseph Niblett (Cap) 1-0

4-b

Jackson Tulley Jaimal Singh

1-0

4-c

Dylan Baxter Jivan Singh

1-0

4-d

Aman Iskandar Rowan Palmer

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

12-00

ROUND 2 CHAMPIONS’ LEAGUE

12-50

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP 1 THE HAWTHORNS PREP 1 2˝-1˝

1-a

Oliver Howell Hugo Fowler (Cap) ˝-˝

1-b

Daniel Westley (Cap) Ashwin Varma

1-0

1-c

Benjamin Stratford Alexander Pistell

1-0

1-d

Maximus Sutton-Parker Caspian Fowler

0-1

BOARD

DULWICH COLLEGE JUNIORS 1 BELMONT PRIMARY 1 3-1

2-a

Girinath Haridas (Cap) Anton Eriksson (Cap) 1-0

2-b

Ethan Staunton Jackson Tulley

0-1

2-c

Ryan Cherian Dylan Baxter

1-0

2-d

Ronit Nair Aman Iskandar

1-0

BOARD

UNICORN PREP 1 ST DAVID'S PREP 1 0-4

3-a

Joseph Niblett (Cap) Joseph Healey 0-1

3-b

Jaimal Singh Daniel Yendall

0-1

3-c

Jivan Singh Sam Belgrove (Cap)

0-1

3-d

Rowan Palmer Dominic Smith

0-1

BOARD

CLARE HOUSE PRIMARY PARK HILL JUNIORS 0-4

4-a

Shalin Kothari (Cap) Pooja Murali (Cap) 0-1

4-b

Humza Mushtaq Alejandro Ito-Aramendia

0-1

4-c

Toros Maraslioglu Aurideep Nayak

0-1

4-d

Matthew Smithson Sidhanth Sureshkumar

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

13-00

ROUND 3 CHAMPIONS’ LEAGUE

13-50

BOARD

DULWICH COLLEGE JUNIORS 1 UNICORN PREP 1 3-1

1-a

Girinath Haridas (Cap) Joseph Niblett (Cap) 1-0

1-b

Ethan Staunton Jaimal Singh

0-1

1-c

Ryan Cherian Jivan Singh

1-0

1-d

Ronit Nair Rowan Palmer

1-0

BOARD

ST DAVID'S PREP 1 PARK HILL JUNIORS 1-3

2-a

Joseph Healey Pooja Murali (Cap) 0-1

2-b

Daniel Yendall Alejandro Ito-Aramendia

0-1

2-c

Sam Belgrove (Cap) Aurideep Nayak

0-1

2-d

Dominic Smith Sidhanth Sureshkumar

1-0

BOARD

CLARE HOUSE PRIMARY REIGATE ST MARY'S PREP 1 2-2

3-a

Shalin Kothari (Cap)  Oliver Howell 1-0

3-b

Humza Mushtaq Daniel Westley (Cap)

1-0

3-c

Toros Maraslioglu Benjamin Stratford

0-1

3-d

Matthew Smithson Maximus Sutton-Parker

0-1

BOARD

THE HAWTHORNS PREP 1 BELMONT PRIMARY 1 4-0

4-a

Hugo Fowler (Cap) Anton Eriksson (Cap) 1-0

4-b

Ashwin Varma Jackson Tulley

1-0

4-c

Alexander Pistell Dylan Baxter

1-0

4-d

Caspian Fowler Aman Iskandar

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

14-00

ROUND 4 CHAMPIONS’ LEAGUE

14-50

BOARD

BELMONT PRIMARY 1 ST DAVID'S PREP 1 2-2

1-a

Anton Eriksson (Cap) Joseph Healey 1-0

1-b

Jackson Tulley Daniel Yendall

0-1

1-c

Dylan Baxter Sam Belgrove (Cap)

1-0

1-d

Aman Iskandar Dominic Smith

0-1

BOARD

UNICORN PREP 1 CLARE HOUSE PRIMARY 1-3

2-a

Joseph Niblett (Cap) Shalin Kothari (Cap) 0-1

2-b

Jaimal Singh Humza Mushtaq

0-1

2-c

Jivan Singh Toros Maraslioglu

0-1

2-d

Rowan Palmer Matthew Smithson

1-0

BOARD

PARK HILL JUNIORS THE HAWTHORNS PREP 1 4-0

3-a

Pooja Murali (Cap) Hugo Fowler (Cap) 1-0

3-b

Alejandro Ito-Aramendia Ashwin Varma

1-0

3-c

Aurideep Nayak Alexander Pistell

1-0

3-d

Sidhanth Sureshkumar Caspian Fowler

1-0

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP 1 DULWICH COLLEGE JUNIORS 1 0-4

4-a

Oliver Howell Girinath Haridas (Cap) 0-1

4-b

Daniel Westley (Cap) Ethan Staunton

0-1

4-c

Benjamin Stratford Ryan Cherian

0-1

4-d

Maximus Sutton-Parker Ronit Nair

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

15-00

ROUND 5 CHAMPIONS’ LEAGUE

15-50

BOARD

PARK HILL JUNIORS DULWICH COLLEGE JUNIORS 1 1-3

1-a

Pooja Murali (Cap) Girinath Haridas (Cap) 0-1

1-b

Alejandro Ito-Aramendia Ethan Staunton

1-0

1-c

Aurideep Nayak Ryan Cherian

0-1

1-d

Sidhanth Sureshkumar Ronit Nair

0-1

BOARD

THE HAWTHORNS PREP 1 UNICORN PREP 1 4-0

2-a

Hugo Fowler (Cap) Joseph Niblett (Cap) 1-0

2-b

Ashwin Varma Jaimal Singh

1-0

2-c

Alexander Pistell Jivan Singh

1-0

2-d

Caspian Fowler Rowan Palmer

1-0

BOARD

BELMONT PRIMARY 1 CLARE HOUSE PRIMARY 1-3

3-a

Anton Eriksson (Cap) Shalin Kothari (Cap) 0-1

3-b

Jackson Tulley Humza Mushtaq

1-0

3-c

Dylan Baxter Toros Maraslioglu

0-1

3-d

Aman Iskandar Matthew Smithson

0-1

BOARD

ST DAVID'S PREP 1 REIGATE ST MARY'S PREP 1 ˝-3˝

4-a

Joseph Healey Oliver Howell 0-1

4-b

Daniel Yendall Daniel Westley (Cap)

0-1

4-c

Sam Belgrove (Cap) Benjamin Stratford

0-1

4-d

Dominic Smith Maximus Sutton-Parker

˝-˝

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

16-00

ROUND 6 CHAMPIONS’ LEAGUE

16-50

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP 1 BELMONT PRIMARY 1 3-1

1-a

Oliver Howell Anton Eriksson (Cap) 1-0

1-b

Daniel Westley (Cap) Jackson Tulley

0-1

1-c

Benjamin Stratford Dylan Baxter

1-0

1-d

Maximus Sutton-Parker Aman Iskandar

1-0

BOARD

CLARE HOUSE PRIMARY THE HAWTHORNS PREP 1 1-3

2-a

Shalin Kothari (Cap)  Hugo Fowler (Cap) 0-1

2-b

Humza Mushtaq Ashwin Varma

0-1

2-c

Toros Maraslioglu Alexander Pistell

1-0

2-d

Matthew Smithson Caspian Fowler

0-1

BOARD

DULWICH COLLEGE JUNIORS 1 ST DAVID'S PREP 1 3˝-˝

3-a

Girinath Haridas (Cap) Joseph Healey 1-0

3-b

Ethan Staunton Daniel Yendall

˝-˝

3-c

Ryan Cherian Sam Belgrove (Cap)

1-0

3-d

Ronit Nair Dominic Smith

1-0

BOARD

UNICORN PREP 1 PARK HILL JUNIORS 0-4

4-a

Joseph Niblett (Cap) Pooja Murali (Cap) 0-1

4-b

Jaimal Singh Alejandro Ito-Aramendia

0-1

4-c

Jivan Singh Aurideep Nayak

0-1

4-d

Rowan Palmer Sidhanth Sureshkumar

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

17-00

ROUND 7 CHAMPIONS’ LEAGUE

17-50

BOARD

CLARE HOUSE PRIMARY DULWICH COLLEGE JUNIORS 1 0-4

1-a

Shalin Kothari (Cap) Girinath Haridas (Cap) 0-1

1-b

Humza Mushtaq Ethan Staunton

0-1

1-c

Toros Maraslioglu Ryan Cherian

0-1

1-d

Matthew Smithson Ronit Nair

0-1

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP 1 UNICORN PREP 1 4-0

2-a

Oliver Howell Joseph Niblett (Cap) 1-0

2-b

Daniel Westley (Cap) Jaimal Singh

1-0

2-c

Benjamin Stratford Jivan Singh

1-0

2-d

Maximus Sutton-Parker Rowan Palmer

1-0

BOARD

ST DAVID'S PREP 1 THE HAWTHORNS PREP 1 0-4

3-a

Joseph Healey Hugo Fowler (Cap) 0-1

3-b

Daniel Yendall Ashwin Varma

0-1

3-c

Sam Belgrove (Cap) Alexander Pistell

0-1

3-d

Dominic Smith Caspian Fowler

0-1

BOARD

PARK HILL JUNIORS BELMONT PRIMARY 1 2˝-1˝

4-a

Pooja Murali (Cap) Anton Eriksson (Cap) ˝-˝

4-b

Alejandro Ito-Aramendia Jackson Tulley

1-0

4-c

Aurideep Nayak Dylan Baxter

0-1

4-d

Sidhanth Sureshkumar Aman Iskandar

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

MINOR SCHOOLS’ FINAL

P

W

D

L

F

A

G.D

PT

1

Park Hill Juniors 2

7

4

3

0

20˝

7˝

+13

18

2

Caterham Prep 1

7

5

1

1

19˝

8˝

+11

18

3

St Aidan's RC Primary 1

7

3

3

1

16˝

11˝

+5

16

4

The Hawthorns Prep 2

7

1

4

2

15

13

+2

14

5

Garfield Primary 1

7

2

2

3

13

15

-2

13

6

Horniman Primary 1

7

1

3

3

13

15

-2

12

7

St Christopher's The Hall Prep

7

2

1

4

11

17

-6

12

8

Dundonald Primary 1

7

0

1

6

3˝

24˝

-21

8

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

11-00

ROUND 1 MINOR SCHOOLS’

11-50

BOARD

PARK HILL JUNIORS 2

GARFIELD PRIMARY

2-2

1-a

James Martin Siddarth Nair (Cap)

0-1

1-b

Faiyaz Farouk (Cap) Saijeyan Nagaratnam

1-0

1-c

Srikar Namireddy Adhil Sunilkumar

0-1

1-d

Nikhil Chidipothu Mayuran Sutharshan

1-0

BOARD

HORNIMAN PRIMARY 1

ST AIDAN'S RC PRIMARY

2-2

2-a

Felix Gibbs Ben Ibbott (Cap)

0-1

2-b

Samuel Walker Evans Thomas Hannon

1-0

2-c

Thomas Garner (Cap) George Ibbott

1-0

2-d

Oscar Gibbs Reece Tomlin

0-1

BOARD

ST CHRISTOPHER'S THE HALL

CATERHAM PREP

0-4

3-a

Jai Hirani (Cap) Graham Gibbins

0-1

3-b

Charles Presland Daniel Blythe

0-1

3-c

Bruno Holloway Rowan Deale (Cap)

0-1

3-d

Beth Warner Dominic Wells

0-1

BOARD

DUNDONALD PRIMARY

THE HAWTHORNS PREP 2

2-2

4-a

Afzal Saamir (Cap) Ashley Horsfall (Cap)

0-1

4-b

Grace Park Ben Briggs

1-0

4-c

Arinze Isiadinso Vikram Sengupta

1-0

4-d

Makar Valentinov Oscar Horsfall

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

12-00

ROUND 2 MINOR SCHOOLS’

12-50

BOARD

ST AIDAN'S RC PRIMARY

ST CHRISTOPHER'S THE HALL

3-1

1-a

Ben Ibbott (Cap) Jai Hirani (Cap)

1-0

1-b

Thomas Hannon Charles Presland

1-0

1-c

George Ibbott Bruno Holloway

0-1

1-d

Reece Tomlin Beth Warner

1-0

BOARD

CATERHAM PREP

DUNDONALD PRIMARY

4-0

1

Graham Gibbins Afzal Saamir (Cap)

1-0

2-b

Daniel Blythe Grace Park

1-0

2-c

Rowan Deale (Cap) Arinze Isiadinso

1-0

2-d

Dominic Wells Makar Valentinov

1-0

BOARD

THE HAWTHORNS PREP 2

PARK HILL JUNIORS 2

0-4

3-a

Ashley Horsfall (Cap) James Martin

0-1

3-b

Ben Briggs Faiyaz Farouk (Cap)

0-1

3-c

Vikram Sengupta Srikar Namireddy

0-1

3-d

Oscar Horsfall Nikhil Chidipothu

0-1

BOARD

GARFIELD PRIMARY

HORNIMAN PRIMARY 1

2-2

4-a

Siddarth Nair (Cap) Felix Gibbs

1-0

4-b

Saijeyan Nagaratnam Samuel Walker Evans

1-0

4-c

Adhil Sunilkumar Thomas Garner (Cap)

0-1

4-d

Mayuran Sutharshan Oscar Gibbs

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

13-00

ROUND 3 MINOR SCHOOLS’

13-50

BOARD

CATERHAM PREP

THE HAWTHORNS PREP 2

2-2

1-a

Graham Gibbins Ashley Horsfall (Cap)

1-0

1-b

Daniel Blythe Ben Briggs

1-0

1-c

Rowan Deale (Cap) Vikram Sengupta

0-1

1-d

Dominic Wells Oscar Horsfall

0-1

BOARD

PARK HILL JUNIORS 2

HORNIMAN PRIMARY 1

3-1

1

James Martin Felix Gibbs

0-1

2-b

Faiyaz Farouk (Cap) Samuel Walker Evans

1-0

2-c

Srikar Namireddy Thomas Garner (Cap)

1-0

2-d

Nikhil Chidipothu Oscar Gibbs

1-0

BOARD

GARFIELD PRIMARY

ST AIDAN'S RC PRIMARY

1-3

3-a

Siddarth Nair (Cap) Ben Ibbott (Cap)

1-0

3-b

Saijeyan Nagaratnam Thomas Hannon

0-1

3-c

Adhil Sunilkumar George Ibbott

0-1

3-d

Mayuran Sutharshan Reece Tomlin

0-1

BOARD

ST CHRISTOPHER'S THE HALL

DUNDONALD PRIMARY

3-1

4-a

Jai Hirani (Cap) Afzal Saamir (Cap)

1-0

4-b

Charles Presland Grace Park

1-0

4-c

Bruno Holloway Arinze Isiadinso

0-1

4-d

Beth Warner Makar Valentinov

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

14-00

ROUND 4 MINOR SCHOOLS’

14-50

BOARD

DUNDONALD PRIMARY

PARK HILL JUNIORS 2

0-4

1-a

Afzal Saamir (Cap) James Martin

0-1

1-b

Grace Park Faiyaz Farouk (Cap)

0-1

1-c

Arinze Isiadinso Srikar Namireddy

0-1

1-d

Makar Valentinov Nikhil Chidipothu

0-1

BOARD

THE HAWTHORNS PREP 2

GARFIELD PRIMARY

0-4

1

Ashley Horsfall (Cap) Siddarth Nair (Cap)

0-1

2-b

Ben Briggs Saijeyan Nagaratnam

0-1

2-c

Vikram Sengupta Adhil Sunilkumar

0-1

2-d

Oscar Horsfall Mayuran Sutharshan

0-1

BOARD

HORNIMAN PRIMARY 1

ST CHRISTOPHER'S THE HALL

1-3

3-a

Felix Gibbs Jai Hirani (Cap)

1-0

3-b

Samuel Walker Evans Charles Presland

0-1

3-c

Thomas Garner (Cap) Bruno Holloway

0-1

3-d

Oscar Gibbs Beth Warner

0-1

BOARD

ST AIDAN'S RC PRIMARY

CATERHAM PREP

1-3

4-a

Ben Ibbott (Cap) Graham Gibbins

1-0

4-b

Thomas Hannon Daniel Blythe

0-1

4-c

George Ibbott Rowan Deale (Cap)

0-1

4-d

Reece Tomlin Dominic Wells

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

15-00

ROUND 5 MINOR SCHOOLS’

15-50

BOARD

HORNIMAN PRIMARY 1

CATERHAM PREP

1-3

1-a

Felix Gibbs Graham Gibbins

1-0

1-b

Samuel Walker Evans Daniel Blythe

0-1

1-c

Thomas Garner (Cap) Rowan Deale (Cap)

0-1

1-d

Oscar Gibbs Dominic Wells

0-1

BOARD

ST CHRISTOPHER'S THE HALL

THE HAWTHORNS PREP 2

1-3

1

Jai Hirani (Cap) Ashley Horsfall (Cap)

0-1

2-b

Charles Presland Ben Briggs

1-0

2-c

Bruno Holloway Vikram Sengupta

0-1

2-d

Beth Warner Oscar Horsfall

0-1

BOARD

DUNDONALD PRIMARY

GARFIELD PRIMARY

0-4

3-a

Afzal Saamir (Cap) Siddarth Nair (Cap)

0-1

3-b

Grace Park Saijeyan Nagaratnam

0-1

3-c

Arinze Isiadinso Adhil Sunilkumar

0-1

3-d

Makar Valentinov Mayuran Sutharshan

0-1

BOARD

PARK HILL JUNIORS 2

ST AIDAN'S RC PRIMARY

2-2

4-a

James Martin Ben Ibbott (Cap)

1-0

4-b

Faiyaz Farouk (Cap) Thomas Hannon

0-1

4-c

Srikar Namireddy George Ibbott ˝-˝

4-d

Nikhil Chidipothu Reece Tomlin ˝-˝

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

16-00

ROUND 6 MINOR SCHOOLS’

16-50

BOARD

ST AIDAN'S RC PRIMARY

DUNDONALD PRIMARY

3˝-˝

1-a

Ben Ibbott (Cap) Afzal Saamir (Cap)

1-0

1-b

Thomas Hannon Grace Park

˝-˝

1-c

George Ibbott Arinze Isiadinso

1-0

1-d

Reece Tomlin Makar Valentinov

1-0

BOARD

GARFIELD PRIMARY

ST CHRISTOPHER'S THE HALL

3-1

1

Siddarth Nair (Cap) Jai Hirani (Cap)

0-1

2-b

Saijeyan Nagaratnam Charles Presland

1-0

2-c

Adhil Sunilkumar Bruno Holloway

1-0

2-d

Mayuran Sutharshan Beth Warner

1-0

BOARD

CATERHAM PREP

PARK HILL JUNIORS 2

˝-3˝

3-a

Graham Gibbins James Martin

0-1

3-b

Daniel Blythe Faiyaz Farouk (Cap)

0-1

3-c

Rowan Deale (Cap) Srikar Namireddy

˝-˝

3-d

Dominic Wells Nikhil Chidipothu

0-1

BOARD

THE HAWTHORNS PREP 2

HORNIMAN PRIMARY 1

2-2

4-a

Ashley Horsfall (Cap) Felix Gibbs

1-0

4-b

Ben Briggs Samuel Walker Evans

1-0

4-c

Vikram Sengupta Thomas Garner (Cap)

0-1

4-d

Oscar Horsfall Oscar Gibbs

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

17-00

ROUND 7 MINOR SCHOOLS’

17-50

BOARD

GARFIELD PRIMARY

CATERHAM PREP

1-3

1-a

Siddarth Nair (Cap) Graham Gibbins

0-1

1-b

Saijeyan Nagaratnam Daniel Blythe

0-1

1-c

Adhil Sunilkumar Rowan Deale (Cap)

1-0

1-d

Mayuran Sutharshan Dominic Wells

0-1

BOARD

ST AIDAN'S RC PRIMARY

THE HAWTHORNS PREP 2

2-2

1

Ben Ibbott (Cap) Ashley Horsfall (Cap)

1-0

2-b

Thomas Hannon Ben Briggs

1-0

2-c

George Ibbott Vikram Sengupta

0-1

2-d

Reece Tomlin Oscar Horsfall

0-1

BOARD

PARK HILL JUNIORS 2

ST CHRISTOPHER'S THE HALL

2-2

3-a

James Martin Afzal Saamir (Cap)

1-0

3-b

Faiyaz Farouk (Cap) Grace Park

1-0

3-c

Srikar Namireddy Arinze Isiadinso

0-1

3-d

Nikhil Chidipothu Beth Warner

0-1

BOARD

HORNIMAN PRIMARY 1

DUNDONALD PRIMARY

4-0

4-a

Felix Gibbs Afzal Saamir (Cap)

1-0

4-b

Samuel Walker Evans Grace Park

1-0

4-c

Thomas Garner (Cap) Arinze Isiadinso

1-0

4-d

Oscar Gibbs Makar Valentinov

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

CHESSFA CUP FINAL

P

W

D

L

F

A

G.D

PT

1

Dulwich College Juniors 2

7

7

0

0

26˝

+25

21

2

Reigate St Mary's Prep 2

7

5

1

1

22

6

+16

18

3

Cumnor House Prep 2

7

5

1

1

20˝

+13

18

4

Horniman Primary 2

7

4

0

3

13

15

-2

15

5

St David's Prep 2

7

3

0

4

11

17

-6

12*

6

St David's Prep 3

7

2

0

5

18˝

-9

11

7

Reigate St Mary's Prep 3

7

1

0

6

21˝

-15

9

8

Unicorn Prep 2

7

0

0

7

3

25

-22

7

*  St David's Prep 2 had a point deducted as a player involved themselves in another game during Round 5.

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

11-00

ROUND 1 CHESSFA CUP

11-50

BOARD

DULWICH COLLEGE JUNIORS 2

UNICORN PREP 2

4-0

1-a

Harry Chathli (Cap) Lucas Richford

1-0

1-b

Gaurav Kocher Lucas Hardyment (Cap)

1-0

1-c

Tobias Albrecht Matthew Hardyment

1-0

1-d

Sachin Wadhwani Alex Richford

1-0

BOARD

ST DAVID'S PREP 3

ST DAVID'S PREP 2

3-1

2-a

Oscar Biju (Cap) Alex Ullman (Cap)

0-1

2-b

Daniel Akinsanya Alex Wade

1-0

2-c

Samuel Gower-Smith Charlotte Yendall

1-0

2-d

Ellen Carmona Sahil Nagawa

1-0

BOARD

CUMNOR HOUSE PREP 2

REIGATE ST MARY'S PREP 3

3-1

3-a

Joseph Davis Hasan Rashid (Cap)

1-0

3-b

Rayvanth Zama (Cap) Luca Retter

0-1

3-c

Aditya Jain Charlie Jenner

1-0

3-d

Jordan Michael Sonny Clark

1-0

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP 2

HORNIMAN PRIMARY 2

4-0

4-a

Edward Sykes (Cap) Dylan Lee-Finnie (Cap)

1-0

4-b

Alex Thomas Imaree Graham

1-0

4-c

Matthew Retter Sungwon Lee

1-0

4-d

Thomas Freestone Freddie Wright

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

12-00

ROUND 2 CHESSFA CUP

12-50

BOARD

ST DAVID'S PREP 2

CUMNOR HOUSE PREP 2

1-3

1-a

Alex Ullman (Cap) Joseph Davis

1-0

1-b

Alex Wade Rayvanth Zama (Cap)

0-1

1-c

Charlotte Yendall Aditya Jain

0-1

1-d

Sahil Nagawa Jordan Michael

0-1

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP 3

REIGATE ST MARY'S PREP 2

0-4

2-a

Hasan Rashid (Cap) Edward Sykes (Cap)

0-1

2-b

Luca Retter Alex Thomas

0-1

2-c

Charlie Jenner Matthew Retter

0-1

2-d

Sonny Clark Thomas Freestone

0-1

BOARD

HORNIMAN PRIMARY 2

DULWICH COLLEGE JUNIORS 2

0-4

3-a

Dylan Lee-Finnie (Cap) Harry Chathli (Cap)

0-1

3-b

Imaree Graham Gaurav Kocher

0-1

3-c

Sungwon Lee Tobias Albrecht

0-1

3-d

Freddie Wright Sachin Wadhwani

0-1

BOARD

UNICORN PREP 2

ST DAVID'S PREP 3

0-4

4-a

Lucas Richford Oscar Biju (Cap)

0-1

4-b

Lucas Hardyment (Cap) Daniel Akinsanya

0-1

4-c

Matthew Hardyment Samuel Gower-Smith

0-1

4-d

Alex Richford Ellen Carmona

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

13-00

ROUND 3 CHESSFA CUP

13-50

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP 3

HORNIMAN PRIMARY 2

1-3

1-a

Hasan Rashid (Cap) Dylan Lee-Finnie (Cap)

0-1

1-b

Luca Retter Imaree Graham

0-1

1-c

Charlie Jenner Sungwon Lee

0-1

1-d

Sonny Clark Freddie Wright

1-0

BOARD

DULWICH COLLEGE JUNIORS 2

ST DAVID'S PREP 3

4-0

2-a

Harry Chathli (Cap) Oscar Biju (Cap)

1-0

2-b

Gaurav Kocher Daniel Akinsanya

1-0

2-c

Tobias Albrecht Samuel Gower-Smith

1-0

2-d

Sachin Wadhwani Ellen Carmona

1-0

BOARD

UNICORN PREP 2

ST DAVID'S PREP 2

1-3

3-a

Lucas Richford Alex Ullman (Cap)

0-1

3-b

Lucas Hardyment (Cap) Alex Wade

0-1

3-c

Matthew Hardyment Charlotte Yendall

1-0

3-d

Alex Richford Sahil Nagawa

0-1

BOARD

CUMNOR HOUSE PREP 2

REIGATE ST MARY'S PREP 2

2-2

4-a

Joseph Davis Edward Sykes (Cap)

1-0

4-b

Rayvanth Zama (Cap) Alex Thomas

0-1

4-c

Aditya Jain Matthew Retter

1-0

4-d

Jordan Michael Thomas Freestone

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

14-00

ROUND 4 CHESSFA CUP

14-50

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP 2

DULWICH COLLEGE JUNIORS 2

0-4

1-a

Edward Sykes (Cap) Harry Chathli (Cap)

0-1

1-b

Alex Thomas Gaurav Kocher

0-1

1-c

Matthew Retter Tobias Albrecht

0-1

1-d

Thomas Freestone Sachin Wadhwani

0-1

BOARD

HORNIMAN PRIMARY 2

UNICORN PREP 2

3˝-˝

2-a

Dylan Lee-Finnie (Cap) Lucas Richford

1-0

2-b

Imaree Graham Lucas Hardyment (Cap)

1-0

2-c

Sungwon Lee Matthew Hardyment

1-0

2-d

Freddie Wright Alex Richford

˝-˝

BOARD

ST DAVID'S PREP 3

CUMNOR HOUSE PREP 2

1-3

3-a

Oscar Biju (Cap) Joseph Davis

0-1

3-b

Daniel Akinsanya Rayvanth Zama (Cap)

1-0

3-c

Samuel Gower-Smith Aditya Jain

0-1

3-d

Ellen Carmona Jordan Michael

0-1

BOARD

ST DAVID'S PREP 2

REIGATE ST MARY'S PREP 3

2˝-1˝

4-a

Alex Ullman (Cap) Hasan Rashid (Cap)

1-0

4-b

Alex Wade Luca Retter

0-1

4-c

Charlotte Yendall Charlie Jenner

˝-˝

4-d

Sahil Nagawa Sonny Clark

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

15-00

ROUND 5 CHESSFA CUP

15-50

BOARD

ST DAVID'S PREP 3

REIGATE ST MARY'S PREP 3

3˝-˝

1-a

Oscar Biju (Cap) Hasan Rashid (Cap)

1-0

1-b

Daniel Akinsanya Luca Retter

1-0

1-c

Samuel Gower-Smith Charlie Jenner

˝-˝

1-d

Ellen Carmona Sonny Clark

1-0

BOARD

CUMNOR HOUSE PREP 2

HORNIMAN PRIMARY 2

4-0

2-a

Joseph Davis Dylan Lee-Finnie (Cap)

1-0

2-b

Rayvanth Zama (Cap) Imaree Graham

1-0

2-c

Aditya Jain Sungwon Lee

1-0

2-d

Jordan Michael Freddie Wright

1-0

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP 2

UNICORN PREP 2

4-0

3-a

Edward Sykes (Cap) Lucas Richford

1-0

3-b

Alex Thomas Lucas Hardyment (Cap)

1-0

3-c

Matthew Retter Matthew Hardyment

1-0

3-d

Thomas Freestone Alex Richford

1-0

BOARD

DULWICH COLLEGE JUNIORS 2

ST DAVID'S PREP 2

4-0

4-a

Harry Chathli (Cap) Alex Ullman (Cap)

1-0

4-b

Gaurav Kocher Alex Wade

1-0

4-c

Tobias Albrecht Charlotte Yendall

1-0

4-d

Sachin Wadhwani Sahil Nagawa

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

16-00

ROUND 6 CHESSFA CUP

16-50

BOARD

ST DAVID'S PREP 2

REIGATE ST MARY'S PREP 2

0-4

1-a

Alex Ullman (Cap) Edward Sykes (Cap)

0-1

1-b

Alex Wade Alex Thomas

0-1

1-c

Charlotte Yendall Matthew Retter

0-1

1-d

Sahil Nagawa Thomas Freestone

0-1

BOARD

UNICORN PREP 2

CUMNOR HOUSE PREP 2

0-4

2-a

Lucas Richford Joseph Davis

0-1

2-b

Lucas Hardyment (Cap) Rayvanth Zama (Cap)

0-1

2-c

Matthew Hardyment Aditya Jain

0-1

2-d

Alex Richford Jordan Michael

0-1

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP 3

DULWICH COLLEGE JUNIORS 2

0-4

3-a

Hasan Rashid (Cap) Harry Chathli (Cap)

0-1

3-b

Luca Retter Gaurav Kocher

0-1

3-c

Charlie Jenner Tobias Albrecht

0-1

3-d

Sonny Clark Sachin Wadhwani

0-1

BOARD

HORNIMAN PRIMARY 2

ST DAVID'S PREP 3

4-0

4-a

Dylan Lee-Finnie (Cap) Oscar Biju (Cap)

1-0

4-b

Imaree Graham Daniel Akinsanya

1-0

4-c

Sungwon Lee Samuel Gower-Smith

1-0

4-d

Freddie Wright Ellen Carmona

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

17-00

ROUND 7 CHESSFA CUP

17-50

BOARD

UNICORN PREP 2

REIGATE ST MARY'S PREP 3

1˝-2˝

1-a

Lucas Richford Hasan Rashid (Cap)

0-1

1-b

Lucas Hardyment (Cap) Luca Retter

0-1

1-c

Matthew Hardyment Charlie Jenner

1-0

1-d

Alex Richford Sonny Clark

˝-˝

BOARD

ST DAVID'S PREP 2

HORNIMAN PRIMARY 2

1˝-2˝

2-a

Alex Ullman (Cap) Dylan Lee-Finnie (Cap)

1-0

2-b

Alex Wade Imaree Graham

0-1

2-c

Charlotte Yendall Sungwon Lee

˝-˝

2-d

Sahil Nagawa Freddie Wright

0-1

BOARD

DULWICH COLLEGE JUNIORS 2

CUMNOR HOUSE PREP 2

2˝-1˝

1-0

Harry Chathli (Cap) Joseph Davis

1-0

3-b

Gaurav Kocher Rayvanth Zama (Cap)

1-0

3-c

Tobias Albrecht Aditya Jain

˝-˝

3-d

Sachin Wadhwani Jordan Michael

0-1

BOARD

ST DAVID'S PREP 3

REIGATE ST MARY'S PREP 2

0-4

4-a

Oscar Biju (Cap) Edward Sykes (Cap)

0-1

4-b

Daniel Akinsanya Alex Thomas

0-1

4-c

Samuel Gower-Smith Matthew Retter

0-1

4-d

Ellen Carmona Thomas Freestone

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE 

SCHOOLS’ INDIVIDUAL CHALLENGE FINAL

1 St Paul's C of E Primary (Hook) 2 20 + 13 33.00
2 Trinity 1 19 x 172% 32.68
3 Townsend Juniors 2 18 + 13 31.00
4 Banstead Infants 1 17 x 172% 29.94
5 Woodcote Primary 2 14 + 14 28.00
6 Garfield Primary 1 16 x 172% 27.52
7 Dulwich College Juniors 2 15 + 12 27.00
8 Alexandra Juniors 2 15 + 12 27.00
9 Park Hill Juniors 2 14 + 12 26.00
10 Walton-on-the-Hill Primary 1 15 x 172% 25.80
11 Clare House Primary 1 15 x 172% 25.80
12 St Aidan's RC Primary 1 14 x 172% 24.08
13 St Christopher's The Hall Prep 1 14 x 172% 24.08
14 Cumnor House Prep 1 13 x 172% 22.36
15 Reigate St Mary's Prep 1 13 + 9 22.00
16 Horniman Primary 1 11 x 172% 18.92

Schools' Individuals' Challenge - Cross Table

No Name			Grade Info  School			Total 1    2    3    4    5    6    7    
1  NOONAN, Shota	278577J C87  St Paul's CofE Prim.(Hook)	20  13:W  4:W  2:D  8:W  6:W  3:W  5:W
2  NAWAZ, Danyal	276394B A88  Trinity			19  16:W  7:W  1:D 11:W  3:D  4:W 10:W
3  PROASPATU, James	280926G A90  Townsend Juniors		18  19:W 12:W  8:W  6:W  2:D  1:L  7:W
4  WONG, Chuek Nam	285206J A27  Banstead Infants		17  21:W  1:L 16:W 15:W  9:W  2:L  6:W
5  JAWAID, Jayhan	288064H *41  Garfield Primary		16  20:D 14:W  6:L 16:W  7:W 11:W  1:L
6  NICHOLSON, Joe	280323K A50  Walton-o-t-Hill Primary	15  18:W 23:W  5:W  3:L  1:L 15:W  4:L
7  WOERMANN, Nicholas	284446B A48  Dulwich College Juniors	15  10:W  2:L 13:W 19:W  5:L  8:W  3:L
8  EADE, William	276174K B72  Alexandra Juniors		15  15:W  9:W  3:L  1:L 13:W  7:L 11:W
9  BROMBERG, Julian	285096F E21  Clare House Juniors	15  17:W  8:L 23:W 20:W  4:L 10:L 15:W
10 MAYER, Oskar		285085A D 0  Park Hill Juniors		15   7:L 15:L 22:W 23:W 20:W  9:W  2:L
11 CHATELIER, Ashley	289934G U    St Aidan's Primary		14  14:D 20:W 12:W  2:L 19:W  5:L  8:L
12 SACHANIA, Kailen	287514H E41  Woodcote Primary		14  22:W  3:L 11:L 21:W 15:L 18:W 13:D
13 MOLYNEUX, Henry	286009A E 8  St Christopher's The Hall	14   1:L 21:W  7:L 17:W  8:L 22:W 12:D
14 SHAH, Piya		288360A *50  Woodcote Primary		14  11:D  5:L 15:L 18:L  0:W 20:W 21:W
15 BAKARE, Tobi		289955D U    Townsend Juniors		13   8:L 10:W 14:W  4:L 12:W  6:L  9:L
16 BLACKMAN, Aaron	283975B D14  Cumnor House Prep		13   2:L 18:W  4:L  5:L 21:L  0:W 19:W
17 JAMES, Willam	286303A E 0  Reigate St Mary's Prep	13   9:L  0:W 19:L 13:L 18:L 23:W 22:W
18 FINNIE, Alex		289967L U    St Paul's (Hook)		13   6:L 16:L 20:L 14:W 17:W 12:L 23:W
19 AINSWORTH, James	285067K D14  Park Hill Juniors		12   3:L 22:W 17:W  7:L 11:L 21:D 16:L
20 KUMAR, Mylan		287617G E 0  Dulwich College Juniors	12   5:D 11:L 18:W  9:L 10:L 14:L  0:W
21 WELCH, Levi		289956F U    Alexandra Juniors		12   4:L 13:L  0:W 12:L 16:W 19:D 14:L
22 GIBBS, Thurston	288043L * 0  Horniman Primary           11  12:L 19:L 10:L  0:W 23:W 13:L 17:L
23 CLARK, Sophia	289973F U    Reigate St Mary's Prep	 9   0:W  6:L  9:L 10:L 22:L 17:L 18:L
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

7 STAR PERFORMANCES
The following 6 players managed to win all 7 games:

Harry Chathli                                   Dulwich College Juniors
Ryan Cherian                                   Dulwich College Juniors
Girinath Haridas                               Dulwich College Juniors
Alejandro Ito-Aramendia                             Park Hill Juniors
Gaurav Kocher                                Dulwich College Juniors
Ronit Nair                                        Dulwich College Juniors

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE