CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

ENGLISH CHESS CHALLENGE:  SURREY SEMI-FINALS
Saturday 18 June 2011

UNDER 11 BOYS
No Name				Grade Info   School			Tot  1    2    3    4    5   Medal
1  WRIGHT, George		276423E A 80 Belmont Primary		14  12:W  5:W  4:D  6:W  2:W G
2  CHUNG, Jon-Man		277040E B101 St Cyprian Greek Orthodox	13   7:W 10:W  3:W  4:W  1:L G
3  PEREIRA, Tejan		276998A A 71 Woodside Juniors		13  16:W  8:W  2:L 11:W  5:W G
4  MORGAN, Harry		281713F A 60 Cumnor House Prep		11  18:W  6:W  1:D  2:L  7:D S
5  HAMMER, William		280030F C 45 Caterham Prep		11  17:W  1:L 14:W 13:W  3:L S
6  SHAIKH, Mateen		279743E B 73 Woodcote Primary		11   9:W  4:L 13:W  1:L 11:W S
7  GANDECHA, Sahil		279920A * 37 Park Hill Juniors		11   2:L 11:W  8:W 10:D  4:D S
8  MARKLAND-SMITH, Charlie	269629A B 80 Reigate St Mary's Prep	11  13:W  3:L  7:L 15:W 10:W S
9  RICHARDSON, Joel		277002H A 21 Woodside Juniors		11   6:L 18:W 10:L 16:W 12:W S
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
10 HORAN, Philip		277263C A 66 Keston Primary		10  15:W  2:L  9:W  7:D  8:L S
11 NAGAR, Rohan			276392J C 39 Elmhurst Prep		 9  14:W  7:L 12:W  3:L  6:L B
12 JONES, Chris			276382F A 37 Reigate St Mary's Prep	 9   1:L 17:W 11:L 14:W  9:L B
13 RICHMOND, Sebastian		276397H B 31 Woodside Juniors		 9   8:L 16:W  6:L  5:L 18:W B
14 ST-CLAIR-GRAY, Ben		285091G U    Woodside Juniors		 9  11:L 15:W  5:L 12:L 16:W B
15 BLATCH, Leon			284852B U    Caterham Prep		 9  10:L 14:L 18:W  8:L 17:W B
16 CARMONA, Thomas		279913D D 11 St David's Prep		 7   3:L 13:L 17:W  9:L 14:L B
17 OCCHINEGRO, Alessandro	        U    St Saviour's RC Primary	 7   5:L 12:L 16:L 18:W 15:L B
18 GONDA, Patrick		        U    St Saviour's RC Primary	 5   4:L  9:L 15:L 17:L 13:L B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER 11 GIRLS &10 UNDER GIRLS
No Name			Grade Info   School				Tot  1   2   3   4   5   Medal
1  NAWAZ, Saarah	277265G C 34 Croydon High		u10	13   4:W 3:W 2:W 2:L 3:W G
2  WARD, Amelia		273365B A 68 Sydenham High		u11	13   3:W 4:W 1:L 1:W 4:W G
3  VADIVELU, Priththy	284101A *  0 Dorchester Primary		u11	 9   2:L 1:L 4:W 4:W 1:L S
4  KULENDIRAN, Nishani	284095K *  0 Dorchester Primary		u10	 5   1:L 2:L 3:L 3:L 2:L B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

All 4 Girls in this section qualified for their respective finals.

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER 10 BOYS
No Name				Grade Info   School			Tot  1    2    3    4    5   Medal
1  WESTLEY, Daniel		277074L A 46 Reigate St Mary's Prep	14   7:W 11:W  2:W  4:D  6:W G
2  IBBOTT, Ben			267312F A 67 St Aidan's RC Primary	13  17:W 13:W  1:L  5:W  8:W G
3  GUPTA, Akash			273672L A 65 Elmhurst Prep		13   6:W  5:L 17:W 11:W  4:W G
4  NAWAZ, Danyal		276394B C 50 Cumnor House Prep		12  15:W 16:W  5:W  1:D  3:L G
5  GIBBINS, Graham		276378D A 43 Caterham Prep		11  18:W  3:W  4:L  2:L 11:W S
6  RAJASOORIYAR, Harim		277001F B 22 Regina Coeli RC Primary	11   3:L 18:W 13:W 16:W  1:L S
7  SMITH, Dominic		283990J * 12 St David's Prep		11   1:L  9:L 18:W 13:W 14:W S
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
8  JEROME-ARMAH, Nathan		        U    Cumnor House Prep		10  13:L 14:D 10:W 12:W  2:L S
9  OFORI-DADZIE, Melvyn		        U    Farrington's		10  16:L  7:W 11:L 15:W 12:D S
10 JONES, William		279805A B 46 Royal Russell Juniors	10  12:D 17:L  8:L 18:W 16:W S
11 HEALEY, Joseph		283979K * 37 St David's Prep		 9  14:W  1:L  9:W  3:L  5:L B
12 HANNON, Thomas		268465C D 13 St Aidan's RC Primary	 9  10:D 15:D 16:D  8:L  9:D B
13 DAOUD, Peter			275815F E 44 Park Hill Juniors		 9   8:W  2:L  6:L  7:L 17:W B
14 STUBBINGS, Tom		279931F E    Regina Coeli RC Primary	 9  11:L  8:D 15:D 17:W  7:L B
15 KEDGLEY, Flint		277073J B 19 Reigate St Mary's Prep	 9   4:L 12:D 14:D  9:L 18:W B
16 ULLMAN, Alex			283994F * 41 St David's Prep		 8   9:W  4:L 12:D  6:L 10:L B
17 LE MAITRE-GEORGE, Daniel	280691F E 31 Rosemead Prep		 7   2:L 10:W  3:L 14:L 13:L B
18 LEE, Alfie				U    St David's Prep		 5   5:L  6:L  7:L 10:L 15:L B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER  9 BOYS
No Name				Grade Info   School			Tot  1    2    3    4    5   Medal
1  ANILKUMAR, Anantha		275426F X108 Cumnor House Prep		15  17:W 13:W  7:W  3:W  2:W G
2  SHEERIN, Alex		280164E A 76 Dale Hall			13  19:W 24:W  9:W  6:W  1:L G
3  ERIKSSON, Anton		278819G C 48 Belmont Primary		13  24:W 15:W 18:W  1:L  8:W G
4  FOWLER, Hugo			284077H * 38 The Hawthorns Prep		13   9:L 19:W 24:W 13:W  6:W G
5  HIRANI, Jai			278599H B 26 St Christopher's The Hall	12  21:W 10:W  6:L  7:D 14:W G
6  NICHOLSON, Joe		281714H B  0 Walton-on-the-Hill Primary	11  20:W  8:W  5:W  2:L  4:L G
7  BACON, James			232578A U    St David's Prep		11  14:W 11:W  1:L  5:D 10:D G
8  FAROUK, Faiyaz		282102D B 31 Park Hill Juniors		11  18:W  6:L 14:W  9:W  3:L G
9  GANDECHA, Mihir		        U    Park Hill Juniors		11   4:W 22:W  2:L  8:L 13:W G
10 DYKE, Edward			285068A E  0 The Hawthorns Prep		11  16:W  5:L 11:W 12:D  7:D G
11 SARSFIELD, Ben		280035E B 35 Walton-on-the-Hill Primary	11  23:W  7:L 10:L 22:W 17:W G
12 ROHDE, Kai			        U    Greenfield Primary		11  13:L 17:W 22:D 10:D 15:W G
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
13 WARD, Xander			283581C E 18 Belmont Primary		 9  12:W  1:L 16:W  4:L  9:L S
14 VARMA, Ashwin		280871H D 49 The Hawthorns Prep		 9   7:L 23:W  8:L 20:W  5:L S
15 TAYLOR, James		283579E * 21 Royal Russell Juniors	 9  22:D  3:L 20:D 21:W 12:L S
16 MAYNARD, Ethan		276388G C 46 St Aidan's RC Primary	 9  10:L 21:W 13:L 17:L 19:W S
17 GOYAL, Vidyut		281709D * 14 Royal Russell Juniors	 9   1:L 12:L 23:W 16:W 11:L S
18 HORNER, Samuel		278601B D  0 Walton-on-the-Hill Primary	 9   8:L 20:W  3:L 19:L 22:W S
19 EALES, Luke			280029K B  1 Walton-on-the-Hill Primary	 8   2:L  4:L 21:D 18:W 16:L B
20 IBBOTT, George		274950G A 23 St Aidan's RC Primary	 8   6:L 18:L 15:D 14:L 23:W B
21 MORTON, Matthew		281714H E  0 Royal Russell Juniors	 8   5:L 16:L 19:D 15:L 24:W B
22 RAHMAN, Gabriel		        U    St Christopher's The Hall	 7  15:D  9:L 12:D 11:L 18:L B
23 LONG, Jonathan		279924J C  0 Royal Russell Juniors	 7  11:L 14:L 17:L 24:W 20:L B
24 BAKSHI, Khazan		285068B U    St David's Prep    	 5   3:L  2:L  4:L 23:L 21:L B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER 9 GIRLS & UNDER 8 GIRLS
No
Name
Group
Intl Id
Loc Id
Loc
Club
Total
#1
#2
#3
#4
#5
Medal
1 GADD, Eleanor u9 275819C A 32 Dunottar for Girls 14 * W W W D G
2 YENDALL, Charlotte u8 284102C * 6 St David's Prep 11 L * W L W S
3 PICCIRILLO, Marie u9       Bousfield Primary 11 L L * W W S
4 CARMONA, Ellen u8 285072C     St David's Prep 10 L W L * D B
5 UDDIN, Zara u9       Croydon High 09 D L L D * B

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER 8 BOYS
No Name				Grade Info  School			Tot  1    2    3    4    5   Medal
1  HOWELL, Oliver	        272323C X 72  Reigate St Mary's Prep	15   8:W  2:W  5:W  3:W  4:W G
2  NAYAK, Aurideep		283983A *  0  Park Hill Juniors		13   7:W  1:L 13:W  9:W  3:W G
3  GANDHI, Adit			283654D * 31  Knaphill Juniors		11  10:W  6:W  4:W  1:L  2:L S
4  ITO-ARAMENDIA, Alejandro	283980F * 61  Park Hill Juniors		11  15:W  9:W  3:L  7:W  1:L S
5  GOBIRAJ, Arjun		281708B A 27  Cumnor House Prep		11  11:W 13:W  1:L  8:W  7:L S
6  SUTTON-PARKER, Maximus	283578C E  8  Reigate St Mary's Prep	11  14:W  3:L  9:D 13:D 11:W S
7  IQBAL, Adam			279737K E 19  Cumnor House Prep		11   2:L 16:W 10:W  4:L  5:W S
8  BLACKMAN, Aaron		283975B *  0  Cumnor House Prep		11   1:L 11:W 14:W  5:L 10:W S
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
9  SHALLESS, Matthew		284085G *  0  The Hawthorns Prep	10  12:W  4:L  6:D  2:L 13:W S
10 DOWER, Amol			        U     Cumnor House Prep		 9   3:L 15:W  7:L 14:W  8:L B
11 KAZI, Rayaan			        U     Belmont Primary   	 9   5:L  8:L 12:W 16:W  6:L B
12 BHAMRA, Jasneil		        U     St Peter's C of E Primary	 9   9:L 14:L 11:L 15:W 16:W B
13 AINSWORTH, James		285067K U     Park Hill Juniors		 8  16:W  5:L  2:L  6:D  9:L B
14 KALSI, Sanjeev		        U     Cumnor House Prep		 8   6:L 12:W  8:L 10:L 15:D B
15 DJAN-KROFA, Joel		        U     Farrington's		 7   4:L 10:L 16:D 12:L 14:D B
16 RYLAND, Thomas		        U     St Christopher's The Hall	 6  13:L  7:L 15:D 11:L 12:L B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER  7 BOYS
No Name				Grade Info   School			Tot  1    2    3    4    5   Medal
1  YENDALL, Daniel		284103E E 10 St David's Prep		14   8:W 10:W  4:W  2:D  5:W G
2  TITOV, Lev			285092J U    Elmhurst Prep		13   3:W  6:W  9:D  1:D 10:W G
3  FOWLER, Caspian		284859E U    The Hawthorns Prep		13   2:L  8:W 10:W 11:W  4:W G
4  BACCARI, Jonathan		283974L *  2 Cumnor House Prep		11  11:W  7:W  1:L  6:W  3:L S
5  TULLEY, Jackson		283675A * 33 Belmont Primary		11   6:L 13:W  7:W  9:W  1:L S
6  KEDGLEY, Roman		279738A B  0 Reigate St Mary's Prep	11   5:W  2:L 12:W  4:L  9:W S
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
7  SUMMERS, Nathan		        U    St David's Prep		10  12:W  4:L  5:L  8:D 11:W S
8  RETTER, Luca			284083C *  0 Reigate St Mary's Prep	10   1:L  3:L 14:W  7:D 12:W S
9  JAIN, Aditya			285080B U    Cumnor House Prep		 9  13:D 14:W  2:D  5:L  6:L B
10 RETTER, Matthew		284084E *  0 Reigate St Mary's Prep	 9  14:W  1:L  3:L 13:W  2:L B
11 NAGAWA, Sahil		        U    St David's Prep		 8   4:L 12:D 13:W  3:L  7:L B
12 DRIVER, Jamie		        U    Reigate St Mary's Prep	 8   7:L 11:D  6:L 14:W  8:L B
13 WEIR-SANGARA, Joshua		        U    William Tyndale Primary	 7   9:D  5:L 11:L 10:L 14:D B
14 COLLING, John		283651J *  0 Belmont Primary		 6  10:L  9:L  8:L 12:L 13:D B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME 

UNDER 7 GIRLS & UNDER 6 GIRLS
No
Name
Group
Grade Info
Club
Total
#1
#2
#3
#4
#5
#6
Medal
1 VASUDEVAN, Aranliya u7 284875C  U   Broadwater Primary 14 * W D W W W G
2 MILLER, Victoria u7 284864J  U   Dunottar 11 L * D D W W S
3 BROWN, Emma u7 284789K  U   St Christopher's The Hall Prep 11 D D * W D D S
 
4 PERCIVAL, Eliza u7    U   Croydon High 9 L D L * D W B
5 DURING, Malaika u7    U   Croydon High 9 L L D D * W B
6 DENTON, Megan u6 284857A  U   Dunottar 6 L L D L L * B
Megan Denton qualified for the Under 6 Girls final.

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER 6 BOYS
No Name			 		Grade Info   School			Tot 1   2   3   4   5   Medal
1  IVIN, Dennis				        U    St Christopher's The Hall	13  6:W 9:W 4:W 2:L 5:W G
2  GANGULI, Aarav			285077B U    Cumnor House Prep		13  7:D 0:W 9:D 1:W 4:W G
3  MURRAY, Callum			285088C U    Cumnor House Prep		12  4:L 8:W 7:W 5:D 9:W G
4  EALES, Michael			        U    Walton-on-the-Hill Primary	11  3:W 5:W 1:L 9:W 2:L S
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5  IQBAL, Sulaiman			        U    Cumnor House Prep		10  8:W 4:L 6:W 3:D 1:L S
6  ANSA, Kaen				        U    Walton-on-the-Hill Primary	10  1:L 7:W 5:L 8:D 0:W S
7  TOOSY, Mikael			        U    Cumnor House Prep		 9  2:D 6:L 3:L 0:W 8:D B
8  AKEYA, Robert			        U    Cumnor House Prep		 9  5:L 3:L 0:W 6:D 7:D B
9  ABRAHAM, Aidan			        U    Cumnor House Prep		 8  0:W 1:L 2:D 4:L 3:L B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

GRADED FRIENDLIES
1   Eleanor Gadd    3-1    Aidan Abraham
2   Aarav Ganguli    2-2    Ellen Carmona
3   Marie Piccirillo    3-1    Robert Akeya
4   Charlotte Yendall    3-1    Mikael Toosy
5   Kaen Ansa    3-1    Zara Uddin

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME