CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

ENGLISH CHESS CHALLENGE  KENT SEMI-FINALS
Saturday 12 June 2011

UNDER 11 BOYS
No Name Grade Info Club Total 1 2 3 4 5 6 Medal
1 ANBUKUMAR, Hajane 273313E C 82 Whitgift 15 * W W W W W G
2 COOK, Jamie       William Tyndale Primary 13 L   W W W W G
3 MILLER-IMBERT, Pebbie       St Saviour's RC Primary 11 L L   W W W S
4 JEYARAJAH, Jenusan       Haseltine Primary   8 L L L * W D S
5 KHAN, Ariz       Bousfield Primary   7 L L L L * W B
6 BARCLAY, Ethan       Haseltine Primary   6 L L L D L * B

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER 11 GIRLS
No Name Grade Info Club Total 1 2 3 4 5

Medals

1 STOWE, Rebecca 272287C

*

45 Fairlawn Primary 15 * W W W W  G
2 O'CONNOR, Elise    U   Croydon High  12 L   D W W  G
3 RASANAYANAM, Rami    U   Haseltine Primary 11 L D   D W  S
4 SATHIYAMOORTHY, Khamsha    U   Haseltine Primary 10 L L D   W  S
5 HOWARD, Isabelle    U   Halstow Primary   7 L L L L *  B

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER 10 BOYS
No Name			Grade Info   School			Tot  1    2    3    4    5   Medal
1  HARIDAS, Girinth	277139B A120 Dulwich College Juniors	15  11:W  6:W  3:W  2:W  5:W G
2  CHITNAVIS, Jay	275813B A 62 St David's College		12   7:W  9:W  6:W  1:L  3:D G
3  EADE, William	276174K B 68 Alexandra Juniors		12   5:W  4:W  1:L  9:W  2:D G
4  VAN DER SPIEGAL,Theo	        U    Fairlawn Primary		12   0:W  3:L  9:D 10:W  8:W G
5  GEORGE, Tonye	        U    Brindishe Green Primary	11   3:L  7:W 11:W  8:W  1:L S
6  BHATTACHARYYA,Sankalan	276167B B 43 St David's College		11   8:W  1:L  2:L 11:W  9:W S
7  JOSUE, Julien	        U    Bousfield Primary		11   2:L  5:L  0:W  0:W 10:W S
--------------------------------------------------------------------------------------------------
8  ROSSETTI, Giancomo	283672F *  0 Oratory Primary		 9   6:L  0:W 10:W  5:L  4:L B
9  SINGH, Jivan		283674K *  0 Unicorn Prep		 8  10:W  2:L  4:D  3:L  6:L B
10 DE SILVA, Harinda	277011J *  4 Bousfield Primary		 7   9:L 11:W  8:L  4:L  7:L B
11 BETTS, Samuel	        U    Fairlawn Primary		 7   1:L 10:L  5:L  6:L  0:W B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER 10 GIRLS & UNDER 9 GIRLS
No Name			Grade Info   School			Tot 1   2   3   4   5   6   Medal
1  BOWEN, Jodie	(u10g)	             Croydon High		12  2:W 0:W 3:L 2:D 0:- 3:W G
2  CORY, Isabella (u9g)	285103K U    Alexandra Juniors		11  1:L 3:W 0:W 1:D 3:D 0:- S
3  FERNANDES,Nicole (u9g)	             Park Hill Juniors		10  0:W 2:L 1:W 0:- 2:D 1:L B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

All 3 girls in the above group qualified for their respective finals

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER  9 BOYS
No Name			Grade Info  School			Tot  1    2    3    4    5   Medal
1  PENSTON, James	280032K A63  The Hawthorns Prep		15  17:W 13:W  4:W  2:W  6:W G
2  ESPOSITO, Cosmo	283944B *47  Horniman Primary		13   3:W  6:W 11:W  1:L  5:W G
3  SHALLESS, Alexander	280037J A60  The Hawthorns Prep		13   2:L 16:W  5:W 13:W  4:W G
4  BRILLIANT, William	279513K B40  Blackheath Prep		11  18:W  9:W  1:L 11:W  3:L G
5  GARNER, Thomas	279944D B21  Horniman Primary		11  15:W  8:W  3:L 12:W  2:L G
6  BOLCHOVER, Joshua	280321F *21  North West London Jewish	11  19:W  2:L  8:W  7:W  1:L G
7  GILL, Thomas		276965H B41  Blackheath Prep		11   9:L 18:W 10:W  6:L 11:W G
8  PISTELL, Alexander	280827E B41  The Hawthorns Prep		11  14:W  5:L  6:L 19:W 13:W G
9  WALKER-EVANS, Samuel	279959F A15  Horniman Primary		11   7:W  4:L 13:L 15:W 12:W G
--------------------------------------------------------------------------------------------------
10 DUARTE-NIEMEN, Jamie	        U    Brindishe Green Primary	10  13:L 17:W  7:L 14:W 16:D S
11 SILVERBLATT, Zak	        U    North West London Jewish	 9   0:W 12:W  2:L  4:L  7:L S
12 FREEMAN, Michael	276124F A27  Byron Primary		 9  16:W 11:L 15:W  5:L  9:L S
13 SINGH, Jaimal	283673H *23  Unicorn Prep		 9  10:W  1:L  9:W  3:L  8:L S
14 GRAHAM, Imaree	279945F D10  Horniman Primary		 9   8:L 19:W 18:L 10:L  0:W S
15 SAAMIR, Afzal	        U    Dundonald Primary		 9   5:L  0:W 12:L  9:L 18:W S
16 COLWILL, Brendan	283943L * 0  Horniman Primary		 9  12:L  3:L 17:D  0:W 10:D S
17 LEE-FINNIE, Dylan	283450K E21  Horniman Primary		 9   1:L 10:L 16:D 18:D 19:W S
18 COLVIN, Theo		284854F U    The Hawthorns Prep		 8   4:L  7:L 14:W 17:D 15:L B
19 EL-HOLSINY, Ali	        U    Bousfield Primary		 7   6:L 14:L  0:W  8:L 17:L B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER  8 BOYS
No Name			Grade Info  School			Tot  1    2    3    4    5   Medal
1  BATURA, Ansh		280753B D46  Chiselhurst C of E Primary	14   4:W  8:W  2:D  3:W  7:W G
2  PRESLAND, Charles	279954G C 0  St Christopher's The Hall	14   7:W  9:W  1:D  5:W  3:W G
3  GIBBS, Felix		285106E U    Horniman Primary		11  10:W  6:W 11:W  1:L  2:L G
4  HEDGES, Ray		        U    William Tyndale Primary	11   1:L 10:W  9:W  7:D  8:D G
5  DAVIES, Ben 		285108J U    St David's College		11   6:L 12:W  8:W  2:L 11:W G
6  RATIP, Cem		285119C C    Julian's Primary		11   5:W  3:L  7:L 14:W  9:W G
--------------------------------------------------------------------------------------------------
7  CHANDRADEVA, Arun	        U    St David's College		10   2:L 14:W  6:W  4:D  1:L S
8  KARAWANI, Anthony	        U    Bousfield Primary		10  13:W  1:L  5:L 10:W  4:D S
9  BRISCOE, Billy	        U    Halstow Primary		 9  14:W  2:L  4:L 11:W  6:L S
10 PECK, Ben		285109L U    St David's College		 9   3:L  4:L 12:W  8:L 13:W S
11 BYARDS-GOLD, Joe	285094B U    Red Hill Primary		 8  12:D 13:W  3:L  9:L  5:L B
12 MCKEOWN, Niall	        U    St Saviour's RC Primary	 8  11:D  5:L 10:L 13:D 14:D B
13 BAILEY, Tayjhaun	        U    Haseltine Primary		 7   8:L 11:L 14:D 12:D 10:L B
14 LAMBOI, Michael	        U    Holy Innocent's RC Primary	 7   9:L  7:L 13:D  6:L 12:D B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME  

UNDER 8 GIRLS
No Name Grading Info Club Total 1 2 3 4 5 Medal
1 KUPPILI, Shreeya 283983K *  0 Park Hill Juniors 15 * W W W W G
2 WARNER, Beth 279525F B  0 St Christopher's The Hall Prep 13 L   W W W G
3 THILLAINATHAN, Sivakami   U   Croydon High School for Girls 10 L L * D W S
4 BEASLEY, Madelaine     Farrington's   9 L L D * D B
5 COX, Sasha     Haseltine Primary   8 L L L D * B

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER  7 BOYS
No Name			Grade Info  School			Tot 1   2   3   4   5   Medal
1  GILL, Samuel		276964F B 0 Blackheath Prep		15  7:W 4:W 2:W 3:W 5:W G
2  MCMICHAEL, Ryan	285105C U   Blackheath Prep		13  5:W 6:W 1:L 8:W 4:W G
---------------------------------------------------------------------------------------------
3  LAWRENCE, Drew	        U   Clare House Primary		 9  6:D 5:D 4:W 1:L 7:L S
4  HARDYMENT, Lucas	        U   Unicorn Prep		 9  8:W 1:L 3:L 7:W 2:L S
5  GORECKI, Mateusz	        U   Dundonald Primary		 9  2:L 3:D 8:W 6:D 1:L S
6  ANTHONY, Albie	        U   William Tyndale Primary	 9  3:D 2:L 7:L 5:D 8:W S
7  TIKARE, Joshua	281745H D 0 St Christopher's The Hall	 9  1:L 8:L 6:W 4:L 3:W S
8  WRIGHT, Freddie	        U   Horniman Primary		 7  4:L 7:W 5:L 2:L 6:L B
 
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME 

UNDER 7 GIRLS & UNDER 6 GIRLS
No Name Grading Info Club Total 1 2 3 4 5 Medal
1 MEHMET, Sasha (u7g)    U    Sydenham High School for Girls 13 * D D W W G
2 ANBUKUMAR, Maaduri (u6g) 284879L  U    Caterham Prep 13 D * W D W G
3 RAHMAN, Pahiya (u7g)    U    William Tyndale Primary 11 D L * D W S
4 PERKS, Rose (u7g)    U    Farrington's 11 L D D * W S
5 STEAD, Isabel (u7g)    U    Croydon High School for Girls   7 L L L L * B

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER 6 BOYS
No Name			Grade Info  School			Tot 1   2   3   4   5   Medal
1  ZHAO, Haolin		283583G B33 Robin Hood Infants		14  3:W 4:W 2:D 2:W 3:W G
2  JACOBS, Hector	        U   Blackheath Prep		12  4:W 3:W 1:D 1:L 4:W G
---------------------------------------------------------------------------------------------
3  WARNER, Edward	283967C * 0 St Christopher's The Hall	 9  1:L 2:L 4:W 4:W 1:L S
4  BARENBRUG, Toby		U   Holy Innocents RC Primary	 5  2:L 1:L 3:L 3:L 2:L B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

GRADED FRIENDLIES
1    Zak Silverblatt 3-1 Theo Van Der Spiegel
1    Madelaine Beesley 2-2 Pahiya Rahman
1    Nicole Fernandes 2-2 Matthew Hardyment
2    Rebecca Stowe 3-1 Isabel Stead
2    Jodie Bowen 3-1 Sivakami Thillainathan
2    Giancomo Rossetti 3-1 Afzal Saamir
2    Matthew Hardyment 1-3 James Maguire
3    Khamsha Sathiyamoorthy 1-3 Matthew Hardyment
3    Sasha Mehmet 3-1 Sasha Cox
3    Julian Josue 1-3 Ali El-Holsiny
3    Isabella Cory 1-3 James Maguire
4    Brendan Colwill 3-1 Julian Josue
4    Nicole Fernandes 2-2 Beth Warner
4    Maaduri Anbukumar 1-3 James Maguire
4    Isabelle Howard 1-3 Matthew Hardyment
5    Elise O'Connor 3-1 Matthew Hardyment
5    Samuel Betts 3-1 Imaree Graham
5    Isabella Cory 1-3 James Maguire
5    Rose Perks 1-3 Shreeya Kuppili

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME