RESULTS ARCHIVE                     CCF HOME PAGE
CCF JUNIOR RAPID PLAY
English Chess Championships Qualifier
Sunday 23 January 2011

No Name				Graduing Info Yr School			Tot. 1    2    3    4    5    6    7   Qual? 
1  PARSLOW, Ben			275443F *  95  7 St John The Baptist	20  22:W  9:W 18:W 10:W  2:W 12:W  4:D Q
2  HAYES, Callum		275530A C  87  8 Shirley High		19  42:W 19:W  7:W  6:W  1:L 11:W  5:W Q
3  WRIGHT, George		276423E A  80  6 Belmont Primary	19  44:W  8:W 17:L 19:W  7:W 10:W 14:W Q
4  SHEERIN, Alex		280164E A  76  4 Dale Hall		18  50:W 20:W 11:L 17:W  9:W  6:W  1:D Q
5  ANBUKUMAR, Hajane		273313E C  82  6 Whitgift		17  26:W 30:W 12:W 11:W 10:L 15:W  2:L Q
6  IBBOTT, Ben			267312F A  67  5 St Aidan's Rc Primary	17  39:W 27:W 28:W  2:L 16:W  4:L 19:W Q
7  SHALLESS, Alexander		280037J A  60  4 The Hawthorns Prep	17  46:W 23:W  2:L 28:W  3:L 13:W 16:W Q
8  NAWAZ, Danyal		276394B C  50  5 Cumnor House Prep	17  34:W  3:L 40:W 22:W 11:L 28:W 24:W Q
9  BATURA, Ansh			280753B D  46  3 Chislehurst CofE Prim.	17  32:W  1:L 37:W 34:W  4:L 23:W 15:W Q
10 PEREIRA, Tejan		276998A A  71  6 Woodside Juniors	16  33:W 38:W 16:W  1:L  5:W  3:L 12:D Q
11 HORAN, Philip		277263C A  33  6 Keston Primary		16  52:W 15:W  4:W  5:L  8:W  2:L 17:D Q
12 SADRZADEH, Borna		279981K C  59  5 St George's College Jn	16  45:W 31:W  5:L 21:W 20:W  1:L 10:D Q
13 WELLER-DAWBARN, Luca		279960B B  33  7 Fairlawn Primary	16  55:W 17:D 14:W 15:L 36:W  7:L 29:W Q
14 MORGAN, Harry		281713F A  60  6 Cumnor House Prep	16   0:D 24:W 13:L 25:W 17:W 18:W  3:L Q
15 WEST, Jamie			257124K D  65  9 Riddlesdown High	15  37:W 11:L 31:W 13:W 27:W  5:L  9:L Q
16 MAYNARD, Ethan		276388G C  46  4 St Aidan's Rc Primary	15  48:W 47:W 10:L 44:W  6:L 20:W  7:L Q
17 DONBAVAND, Christopher	273026B B  65  6 Bishop Challoner	15  40:W 13:D  3:W  4:L 14:L 36:W 11:D Q
18 PENSTON, James		280032K A  63  4 The Hawthorns Prep	15  36:W 21:W  1:L 20:L 37:W 14:L 41:W Q
19 WEST, Thomas			271413K C  41  5 Smitham Primary	15  51:W  2:L 41:W  3:L 39:W 34:W  6:L Q
20 FREEMAN, Jennifer		267237G A  33  7 Woodcote High		15  54:W  4:L 51:W 18:W 12:L 16:L 37:W Q
21 TULLEY, Jackson		283675A *  33  2 Belmont Primary	15  57:W 18:L 56:W 12:L 23:L 39:W 34:W Q
22 DUBOIS, Arthur		281726D *  31  5 Priory C Of E Primary	15   1:L 48:W 47:W  8:L 46:D 45:W 25:D Q
23 HUSSAIN, Eisa		281733A D   0  3 Belmont Primary	15  29:W  7:L 45:L 31:W 21:W  9:L 42:W Q
24 WARD, Amelia			273365B A  68  6 Sydenham High		15  31:L 14:L 53:W 41:W 45:W 27:W  8:L Q
25 HAND, Jude			281710L D  33  6 Woodside Juniors	15  47:L 45:D 49:W 14:L 33:W 46:W 22:D Q
26 GANDI, Adit			283654D *  31  3 Knaphill Juniors	15   5:L 32:L 43:W 51:W 35:W 29:D 27:D Q
27 NAWAZ, Saarah		277265G C  34  5 Croydon High		14  43:W  6:L 32:W 35:W 15:L 24:L 26:D Q
28 RICHMOND, Sebastian		276397H B  31  6 Woodside Juniors	14  56:W 35:W  6:L  7:L 44:W  8:L 32:D -
29 JONES, Chris			276382F A  37  6 Reigate St Mary's Prep	14  23:L 46:W 34:L 32:W 40:W 26:D 13:L -
30 GIBBINS, Graham		276378A A  43  5 Caterham Prep		14  49:W  5:L 36:D 45:L 34:L 51:W 44:W -
31 GOBIRAJ, Arjun		281708B A  27  3 Cumnor House Prep	14  24:W 12:L 15:L 23:L 54:W 44:D 45:W -
32 HOROBIN, Eve			283949A *   0  6 Sydenham High		14   9:L 26:W 27:L 29:L 57:W 47:W 28:D -
33 FREEMAN, Michael		267237G A  27  4 Byron Primary		14  10:L 49:D 42:W 36:L 25:L 54:W 46:W -
34 VADIVELU, Dhuvarahan		280013F U      8 Wallington County Gr.	13   8:L 42:W 29:W  9:L 30:W 19:L 21:L -
35 ITO-ARAMENDIA, Alejandro	283980F *  61  3 Park Hill Juniors	13  41:W 28:L 39:W 27:L 26:L 37:L 48:W -
36 RICHARDSON, Joel		277002H A  21  6 Woodside Juniors	13  18:L 52:W 30:D 33:W 13:L 17:L 38:D -
37 MITCHELL, Louis		278604H B  26  4 Coulsdon C Of E Prim.	13  15:L 54:W  9:L 56:W 18:L 35:W 20:L -
38 RICHMOND, Dominic		276396F D  37  8 Shirley High		13  53:W 10:L 44:L 46:L 51:W 48:D 36:D -
39 RATNARAJAH, Darren		267125G *  26  7 Thomas More		13   6:L 53:W 35:L 47:W 19:L 21:L 52:W -
40 IBBOTT, George		274950G A  23  4 St Aidan's Rc Primary	13  17:L 43:W  8:L 57:W 29:L 42:L 53:W -
41 LEE-FINNIE, Dylan		283450K E  21  4 Horniman Primary	13  35:L 55:W 19:L 24:L 52:W 50:W 18:L -
42 LE MAITRE-GEORGE, Daniel	280691F E  31  5 Rosemead Prep		13   2:L 34:L 33:L 43:W 53:W 40:W 23:L -
43 SHALLESS, Matthew		284085G *   0  3 The Hawthorns Prep	13  27:L 40:L 26:L 42:L  0:W 56:W 50:W -
44 VERNON, Jack			280699L B  15  5 Rosemead Prep		12   3:L 57:W 38:W 16:L 28:L 31:D 30:L -
45 CARMONA, Thomas		279913D D  11  6 St David's Prep	12  12:L 25:D 23:W 30:W 24:L 22:L 31:L -
46 WALKER-EVANS, Samuel		279959F A  15  4 Horniman Primary	12   7:L 29:L 55:W 38:W 22:D 25:L 33:L -
47 WHELAN, Zachary		284792K U      3 Belmont Primary	12  25:W 16:L 22:L 39:L 49:D 32:L 55:W -
48 BACCARI, Jonathan		283974L *   2  2 Cumnor House Prep	12  16:L 22:L 52:D 54:D 56:W 38:D 35:L Q
49 VADIVELU, Priththy		284101A *   0  6 Dorchester Primary	12  30:L 33:D 25:L 53:L 47:D 55:D 57:W -
50 DUBOIS, Eliott		281727F *  31  2 Priory C Of E Primary	11   4:L 51:L 54:D 52:D 55:W 41:L 43:L -
51 BURNEY, Jacob		281846C E   0  4 Woodside Juniors	11  19:L 50:W 20:L 26:L 38:L 30:L 56:W -
52 BROWN, Emma			284789K U      2 St Christopher's	11  11:L 36:L 48:D 50:D 41:L  0:W 39:L Q
53 LONG, Jonathan		279924J C   0  4 Royal Russell Prep     11  38:L 39:L 24:L 49:W 42:L 57:W 40:L -
54 WARNER, Beth			279525F B   0  3 St Christopher's	11  20:L 37:L 50:D 48:D 31:L 33:L  0:W Q
55 CLARKE, Thomas		284790F U      2 Reigate Parish Infants	10  13:L 41:L 46:L  0:W 50:L 49:D 47:L -
56 WARNER, Edward		283967C *   0  1 St Christopher's	 9  28:L  0:W 21:L 37:L 48:L 43:L 51:L Q
57 TOMLIN, Oliver		284791H U      2 St Christopher's	 9  21:L 44:L  0:W 40:L 32:L 53:L 49:L -
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

GRADED FRIENDLIES
2:    Edward Warner 1-3 Jennifer Freeman
6:    George Ibbott 3-1 Emma Brown