CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS

ENGLISH CHESS CHALLENGE  FINALS 2010

UNDER 15 BOYS / UNDER 13 BOYS
No Name			Age	Grade Info   School		Tot  1   2   3   4   5	  Medal
1  BARKER, Keith	u15b  	232812E B145 Wilson's		14   3:W 4:W 2:D 5:W 7:W  G + u15 Boys Trophy
2  HARDWICK, Alexander	u15b  	271852C A119 King's College	14   8:W 5:W 1:D 4:W 6:W  G
3  SWAROOP, Siddharth	u15b  	262931J E 97 King's College	11   1:L 7:W 5:L 8:W 4:W  S
4  MALLETT, Lewis	u13b  	272360J C 97 Woking Junior CC	 9   7:W 1:L 6:W 2:L 3:L  S + u13 Boys Trophy
5  D'SOUZA, Nigel	u13b  	273337H B 97 St Olave's		 9   6:W 2:L 3:W 1:L 8:L  S
6  SREENIVASAN, Kishen	u13b  	276400D C 89 Trinity		 8   5:L 8:W 4:L 7:D 2:L  B
7  HAYES, Callum	u13b  	275530A B 78 Shirley High	 8   4:L 3:L 8:W 6:D 1:L  B
8  ELIADIS, Robin	u13b  	268419G U 96 Woking Junior CC	 7   2:L 6:L 7:L 3:L 5:W  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS

UNDER 11 BOYS
No Name				Grade Info   School		Tot  1   2   3   4   5	  Medal
1  BALAJI, Ananthanarayanan	276253F X136 Longfields Middle	15   15:W 10:W  2:W  4:W  3:W  G + u11 Boys Trophy
2  SMITH, Andrew		283226E U    King Henry VIII	13    0:W  8:W  1:L  7:W 12:W  G
3  ROY, Prannay			276417K E 91 Dundonald Primary	12   14:W  5:W  4:D 10:W  1:L  G
4  HOWELL, Matthew		267109J X 98 Reigate St Mary's	12    9:W  6:W  3:D  1:L  5:W  G
5  RHODES, Ben			283220D U    Warwick Juniors	11   13:W  3:L  9:W  6:W  4:L  S
6  HSU, Justin			283186H U    St Laurence CofE J	11   12:W  4:L  8:W  5:L 10:W  S
7  MUSTON, George		276269K U    Dunchurch Boughton	11   10:L  0:W 13:W  2:L 11:W  S
8  DE MEESTER, Chester		268386G C 54 Caterham Prep	10   11:W  2:L  6:L  9:D 15:W  S
9  ADAMS, Henry			283142K U    King Henry VIII	10    4:L 12:W  5:L  8:D 14:W  S
10 MCKENZIE, Blake		279925L E 49 Trinity		 9    7:W  1:L 11:W  3:L  6:L  B
11 KING, Matthew		283194G U    King Henry VIII	 9    8:L 15:W 10:L 13:W  7:L  B
12 HEWITT, Ryan			272321K X 61 St David's College	 9    6:L  9:L 15:W 14:W  2:L  B
13 O'CONNOR, Michael		273352D C 41 Blackheath Prep	 9    5:L 14:W  7:L 11:L  0:W  B
14 BLAKE, Matthew		283149B U    Eversfield Prep	 7    3:L 13:L  0:W 12:L  9:L  B
15 RUSSO, Marc-Thomas		272282D C 21 Blackheath Prep	 7    1:L 11:L 12:L  0:W  8:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS

UNDER 11 GIRLS / UNDER 10 GIRLS / UNDER 9 GIRLS
No Name			Age	Grade Info   School		Tot  1   2   3   4   5	  Medal
1  KALAIYALAHAN,Akshaya	u09g	280020C X 92 Christ Church (NM)	15   0:W 5:W 6:W 4:W 8:W  G + u09 Girls Trophy
2  MAILLOT, Annabelle	u10g	272327L A 59 Reigate St Mary's	12   5:L 3:W 7:W 6:W 4:D  G + u10 Girls Trophy
3  WARD, Amelia		u10g	273365B A 69 Sydenham High	11   0:D 2:L 8:W 7:W 5:D  S
4  BOARD, Helena	u11g	283150J U    Stratford Primary	10   7:W 6:L 5:W 1:L 2:D  S + u11 Girls Trophy
5  ALDILAIMI, Natasha	u11g	283144C U    Sharman's Cross Jr	10   2:W 1:L 4:L 8:W 3:D  S
6  HARLEY, Cheryl	u11g	283178J U    Burton Green Prim.	 9   8:W 4:W 1:L 2:L 7:L  B
7  DELAP, Agnes		u11g	272241A D 54 Gordonbrock Prim.	 9   4:L 8:W 2:L 3:L 6:W  B
8  FREEMAN, Jennifer	u11g	267237G A 40 Byron Primary	 5   6:L 7:L 3:L 5:L 1:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS

UNDER 10 BOYS
No Name				Grade Info   School		Tot  1   2   3   4   5	  Medal
1  KERNICK, Josh		279948A D 48 Fairlawn Primary	13   7:W  3:W 12:W  2:W  4:L  G + u10 Boys Trophy
2  STAMP, Conor			279983C D 50 St George's Coll.	13  10:W  8:W  5:W  1:L  6:W  G
3  MARKLAND-SMITH, Charlie	269629A E 71 Reigate St Mary's	13   4:W  1:L 13:W 11:W  5:W  G
4  CROWDER, Aaron		283165L U    Canon Maggs Jun.	13   3:L 17:W  8:W 12:W  1:W  G
5  CURLEY, Thomas		283167D U    Eversfield Prep	11  14:W  6:W  2:L 10:W  3:L  S
6  WRIGHT, George		276423E A 72 Belmont Primary	11   9:W  5:L 11:W  7:W  2:L  S
7  MILLER, Nicky		283206K U    Warwick Juniors	11   1:L  0:W 16:W  6:L 15:W  S
8  WADE, George			283235F U    Ettington Primary	11   0:W  2:L  4:L 14:W 11:W  S
9  BURSTON, Henry		283154F U    Eversfield Prep	11   6:L 13:L  0:W 16:W 12:W  S
10 DOSANGH, Heiren		283171F U    Whitmore Park Pri	10   2:L 14:D 17:W  5:L 16:W  S
11 DEELEY, James		283169H U    Stivichall Prim.	 9  15:W 16:W  6:L  3:L  8:L  B
12 PORTER, Gregory		283215L U    Warwick Juniors	 9  17:W 15:W  1:L  4:L  9:L  B
13 HAYRE, Aaron			283182L U    King Henry VIII	 9  16:L  9:W  3:L 15:L  0:W  B
14 JONES, Callum		271089E C 59 Gordonbrock Prim.	 9   5:L 10:D 15:D  8:L 17:W  B
15 MORGAN, Harry		281713F E 51 Cumnor House Prep	 8  11:L 12:L 14:D 13:W  7:L  B
16 DONBAVAND, Christopher	273026B D 49 Bishop Challoner	 7  13:W 11:L  7:L  9:L 10:L  B
17 BARTLETT, Robert		283147J U    Clinton Primary	 7  12:L  4:L 10:L  0:W 14:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS

UNDER 9 BOYS

No Name				Grade Info   School		Tot  1   2   3   4   5	  Medal
1  HARIDAS, Girinath		277139B A107 Dulwich College	15  16:W 12:W 11:W  2:W  4:W  G + u9 Boys Trophy
2  STAUNTON, Ethan		268337E A 71 Dulwich College	13  18:W  6:W  3:W  1:L  5:W  G
3  CHITNAVIS, Jay		275813B X 48 St David's College	13  13:W 15:W  2:L  8:W  9:W  G
4  AMBROSE, Eric		273333L U 45 ---------------	12  10:D  9:W  6:W 12:W  1:L  G
5  WESTLEY, Daniel		277074L A 39 Reigate St Mary's	11   6:L 10:W  7:W 13:W  2:L  S
6  CHESSER, Benjamin		268384C B 78 The Hawthorns	11   5:W  2:L  4:L 16:W 11:W  S
7  GUPTA, Akash			273672L D 72 Elmhurst Prep	11  17:W 11:L  5:L 10:W 13:W  S
8  O'BRIEN, Finn		283212E U    Telford Juniors	11  11:L 17:W 16:W  3:L 12:W  S
9  CARROUCHE, Julien		283156K U    Dunchurch Boughton	10  15:D  4:L 17:W 11:W  3:L  S
10 WITHINGTON, Daniel		283240K U    Eversfield Prep	10   4:D  5:L 15:W  7:L 16:W  S
11 PAFFEY, Rakesh		280695C E 54 Dulwich College	 9   8:W  7:W  1:L  9:L  6:L  B
12 EADE, William		276174K C 67 Alexandra Juniors	 9  14:W  1:L 18:W  4:L  8:L  B
13 WEI, Henry			283238A U    Clinton Primary	 9   3:L 18:W 14:W  5:L  7:L  B
14 MCCLURE, James		283202B U    Eversfield Prep	 9  12:L 16:L 13:L 18:W 15:W  B
15 IBBOTT, Ben			267312F A 77 St Aidan's RC Prim	 8   9:D  3:L 10:L 17:W 14:L  B
16 BHATTACHARYYA, Sankalan	276167B C 41 St David's College	 7   1:L 14:W  8:L  6:L 10:L  B
17 GRIFFITHS, Luke		283175C U    Canon Maggs Jun.	 7   7:L  8:L  9:L 15:L 18:W  B
18 LEE, Joseph			283255A U    Woodcote Primary	 5   2:L 13:L 12:L 14:L 17:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS

UNDER 8 BOYS

No Name				Grade Info   School		Tot  1   2   3   4   5	  Medal
1  ANILKUMAR, Anantha		275426F A100 Cumnor House Prep	15  15:W  8:W  2:W  3:W  5:W  G + u8 Boys Trophy
2  SHEERIN, Alex		280164E B 65 Dale Hall		13  12:W  9:W  1:L  6:W 10:W  G
3  NOONAN, Shota		278577J X 68 St Paul's		12  14:W  6:W  5:W  1:L  4:D  G
4  CHERIAN, Ryan		275426F X 64 Dulwich College Jr	12   6:L 14:W 11:W  8:W  3:D  G
5  GREEN, Kieran		273312C A 78 Coulsdon CofE Pri	11   7:W 10:W  3:L  9:W  1:L  S
6  FAROUK, Faiyaz		282102D *  0 Park Hill Juniors	11   4:W  3:L 10:W  2:L  8:W  S
7  PISTELL, Alexander		280827E E 28 The Hawthorns	11   5:L 11:L 15:W 13:W  9:W  S
8  PENSTON, James		280032K B 62 The Hawthorns	 9  11:W  1:L 13:W  4:L  6:L  B
9  PATEL, Dillon		283213G U    Ettington Primary	 9   0:W  2:L 12:W  5:L  7:L  B
10 SHALLESS, Alexander		280037J B 54 The Hawthorns	 9  13:W  5:L  6:L 12:W  2:L  B
11 MARSHALL, William		283201L U    Croft Juniors	 9   8:L  7:W  4:L 14:W 13:L  B
12 AHMED, Aasim			283143A U    King Henry VIII	 9   2:L 15:W  9:L 10:L  0:W  B
13 NICHOLSON, Marcus		283210A U    Bilton Grange P-P	 9  10:L  0:W  8:L  7:L 11:W  B
14 IBBOTT, George		274950G B 10 St Aidan's RC Prim	 9   3:L  4:L  0:W 11:L 15:W  B
15 WAGHORN, Oliver		276405C A 30 St Aidan's RC Prim	 7   1:L 12:L  7:L  0:W 14:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS

UNDER 8 GIRLS / UNDER 7 GIRLS / UNDER 6 GIRLS

No Name			Age	Grade Info   School		Tot  1   2   3   4   5	  Medal
1  GADD, Eleanor	u08g	275819C A 36 Dunottar		13   4:W 2:W 3:L 7:W 6:W  G + u8 Girls Trophy
2  MURALI, Pooja	u08g	280500F B 22 Park Hill Juniors	13   3:W 1:L 6:W 4:W 5:W  G
3  CLOSE, Jasmine	u08g	283160A U    King Henry VIII	13   2:L 0:W 1:W 5:W 7:W  G
4  CHAUDHARY, Shrishti	u08g	282101B U    Park Hill Juniors	10   1:L 5:W 7:D 2:L 0:W  S
5  JONES, Eleanor	u06g	283191A U    Bilton Grange P-P	 9   6:W 4:L 0:W 3:L 2:L  S + u6 Girls Trophy
6  DESAI, Rijul		u08g	281706J E 19 Park Hill Juniors	 9   5:L 7:W 2:L 0:W 1:L  B
7  WARNER, Beth		u07g	279525F D  0 St Christopher's	 8   0:W 6:L 4:D 1:L 3:L  B + u7 Girls Trophy
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS

UNDER 7 BOYS

No Name				Grade Info   School		Tot  1   2   3   4   5	  Medal
1  HOWELL, Oliver		272323C X 61 Reigate St Mary's	15   7:W 3:W 2:W 5:W 6:W  G + u7 Boys Trophy
2  BATURA, Ansh			280753B * 27 Red Hill Primary	13   8:W 9:W 1:L 4:W 7:W  G
3  JENNINGS, Thomas		283190K U    Solihull Checkmate	11   5:W 1:L 6:L 0:W 8:W  S
4  SHUM, Ethan			283225C U    Bilton Grange P-P	11   6:W 5:L 9:W 2:L 0:W  S
5  MARTIN, Andrew		279521J B 41 St Christopher's	11   3:L 4:W 8:W 1:L 9:W  S
6  DAVIS, Joseph		279597D A 13 Cumnor House Prep	10   4:L 7:D 3:W 9:W 1:L  S
7  HARSH, Rishit		283179L U    King Henry VIII	 9   1:L 6:D 0:W 8:D 2:L  B
8  MARSHALL, Lucas		283199F U    Bilton Grange P-P	 8   2:L 0:W 5:L 7:D 3:L  B
9  VARNISH, Jonathan		283234D U    Bilton Grange P-P	 7   0:W 2:L 4:L 6:L 5:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS

UNDER 6 BOYS

No
Name
Intl Id
Grade
School
Total
#1
#2
#3
#4
#5
#6
1 HARTAS-MOODY, Victor (G & u6 Boys Tr.) 283180G U Solihull Checkmate CC 14.0 * W W W D W
2 SWEENEY, Dominic (G) 283260E U Elmhurst Prep 13.0 L * W W W W
3 WAGHORN, Ben (S) 281722G D0 St Aidan's RC Primary 11.0 L L * W W W
4 CREWS, Peter (S) 283164J U Bilton Grange Pre-Prep 09.0 L L L * W W
5 KEDGLEY, Roman (B) 279738A U0 Reigate St Mary's Prep 08.0 D L L L * W
6 TIKARE, Joshua (B) 281745H U0 St Christopher's The Hall Prep 05.0 L L L L L *

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS

GRADED FRIENDLIES
1:    Akshaya Kalaiyalahan 3-1 Beth Warner
1:    Jonathan Varnish 1-3 George Wade
2:    Lucas Marshall 3-1 Dillon Patel
2:    Nicky Miller 2-2 George Muston
3:    Matthew Blake 1-3 Henry Burston
3:    Rishit Harsh 3-1 George Ibbot
3:    Eleanor Jones 3-1 Joshua Tikare
4:    Aasim Ahmed 3-1 Rijul Desai
4:    Marc-Thomas Russo 2-2 Robert Bartlett
4:    Oliver Waghorn 3-1 Tom Jennings
5:    Aasim Ahmed 3-1 Ethan Shum
5:    Shrishti Chaudhary 1-3 Sankalan Bhattacharyya
5:    Aaron Hayre 3-1 Michael O'Connor 

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS