CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

ENGLISH CHESS CHALLENGE  WARWICKSHIRE SEMI-FINAL
Saturday 21 June 2010

UNDER 11 BOYS
No Name			Grade Info  School			Tot  1    2    3    4    5   Medal
1  DEARMITT, Edward	283168F U   Warwick Juniors		14   6:W  9:W  2:D  8:W  4:W G
2  HSU, Justin		283186H U   St Laurence CofE Juniors	14   3:W  7:W  1:D  4:W 12:W G
3  SMITH, Andrew	283226E U   King Henry VIII Prep	12   2:L 11:W  9:W  5:W  6:D G
4  RHODES, Ben		283220D U   Warwick Juniors		11  11:W  5:W 14:W  2:L  1:L S
5  ADAMS, Henry		283142K U   King Henry VIII Prep	11  10:W  4:L 13:W  3:L 15:W S
6  RICHARDS, William	283221F U   Burton Green Primary	11   1:L 17:W 15:W 12:D  3:D S
7  BLAKE, Matthew	283149B	U   Eversfield Prep		11   8:W  2:L 12:L 14:W 17:W S
8  KING, Matthew	283194G U   King Henry VIII Prep	11   7:L 16:W 10:W  1:L 13:W S
9  MUSTON, George	276269K U   Dunchurch Boughton Juniors	11  15:W  1:L  3:L 13:W 16:W S
10 READ, Nathaniel	283219H U   St Laurence CofE Juniors	11   5:L 18:W  8:L 17:W 14:W S
11 READ, Alexander	283217D U   St Laurence CofE Juniors	11   4:L  3:L 16:W 15:W 18:W S
--------------------------------------------------------------------------------------------Qualification Line
12 ZURUB, Sami		283241A U   King Henry VIII Prep	10  17:W 15:L  7:W  6:D  2:L B
13 HAMILTON, Zachary	283176E U   Stratford Primary		 8  18:W 14:D  5:L  9:L  8:L B
14 READ, Ethan		283218F U   St Laurence CofE Juniors	 8  16:W 13:D  4:L  7:L 10:L B
15 LAMBERT, Luke	283195J U   Clinton Primary		 7   9:L 12:W  6:L 11:L  5:L B
16 NIXON, Samuel	283211C U   Stivichall Primary		 7  14:L  8:L 11:L 18:W  9:L B
17 KHAIRE, Prineet	283193E U   Clifton-upon-Dunsmore Prim.	 6  12:L  6:L 18:D 10:L  7:L B
18 SANGHA, Rohanvir	283222H U   King Henry VIII Prep	 6  13:L 10:L 17:D 16:L 11:L B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER 11 GIRLS (black) / UNDER 10 GIRLS (blue)
No Name			Grade Info  School			Tot 1   2   3   4   5   Medal
1  BOARD, Helena	283150J U   Stratford Primary		14  6:W 4:W 2:W 3:D 5:W G
2  ALDULAIMI, Natasha	283144C	U   Sharman's Cross Juniors	13  3:W 6:W 1:L 5:W 4:W G
3  HARLEY, Cheryl	283178J U   Burton Green Primary	12  2:L 5:W 4:W 1:D 6:W S
--------------------------------------------------------------------------------------------Qualification Line
4  HEWITT, Phoebe	283184D U   Dunchurch Boughton Juniors	 8  5:W 1:L 3:L 6:D 2:L B
5  SANTHAMOHAN, Vinitha	283223K U   Whitmore Park Primary	 7  4:L 3:L 6:W 2:L 1:L B
6  GRIFFIN, Lauren	283174A U   St Laurence CofE Juniors	 6  1:L 2:L 5:L 4:D 3:L B
Vinitha & Lauren also qualified as the highest 2 Under 10 Girls
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER 10 BOYS
No Name			Grade Info  School			Tot  1    2    3    4    5    Medal
1  BURSTON, Henry	283152B U   Eversfield Prep		15  17:W  9:W  8:W  6:W  2:W  G
2  MILLER, Nicky	283206K U   Warwick Juniors		13  22:W  4:W  7:W  8:W  1:L  G
3  CURLEY, Thomas	283167D U   Eversfield Prep		13  10:W  6:L 22:W  9:W  7:W  G
4  HAYRE, Aaron		283182L U   King Henry VIII Prep	13  21:W  2:L 16:W 14:W  6:W  G
5  BARTLETT, Robert	283147J U   Clinton Primary		12  16:D 11:L 20:W 17:W 10:W  G
6  MARSHALL, Nicholas	283200J U   Solihull Checkmate CC	11  11:W  3:W 14:W  1:L  4:L  S
7  PORTER, Gregory	283215L U   Warwick Juniors		11  13:W 15:W  2:L 11:W  3:L  S
8  CROWDER, Aaron	283165L U   Canon Maggs Juniors		11  18:W 12:W  1:L  2:L 19:W  S
9  KEANE, Michael	283192C U   St Augustine's Primary	11  24:W  1:L 12:W  3:L 16:W  S
10 DEELEY, James	283169H U   Stivichall Primary		11   3:L 21:W 18:W 15:W  5:L  S
11 DOSANGH, Heiren	283171F U   Whitmore Park Primary	11   6:L  5:W 24:W  7:L 15:W  S
12 WADE, George		283235F U   Ettington Primary		11  20:W  8:L  9:L 18:W 14:W  S
--------------------------------------------------------------------------------------------Qualification Line
13 MCCARTHY, Michael	283203D U   St Augustine's Primary	10   7:L 20:D 17:L 23:W  0:W  S
14 CESSFORD, Aidan	283157A U   Crackley Hall		 9  25:W 23:W  6:L  4:L 12:L  B
15 DEO, Amardeep	283170D U   Whitmore Park Primary	 9  19:W  7:L 23:W 10:L 11:L  B
16 BEESLEY, Adam J	283148L U   Telford Juniors		 9   5:D 17:D  4:L 24:W  9:L  B
17 CHUNG, Ryan		283158C U   Solihull Checkmate CC	 9   1:L 16:D 13:W  5:L 20:D  B
18 HUGHES, Callum	283187K U   Croft Juniors		 9   8:L 19:W 10:L 12:L 23:W  B
19 WALKER, Jamie	283237K U   Clifton-Upon-Dunsmore Prim.	 9  15:L 18:L  0:W 21:W  8:L  B
20 COOPER, Adam		283161C U   Croft Juniors		 9  12:L 13:D  5:L 22:W 17:D  B
21 HUNJAN, Kesar	283188A U   Eversfield Prep		 9   4:L 10:L 25:W 19:L 24:W  B
22 LATTY-PULFORD, Ethan	283196L U   King Henry VIII Prep	 8   2:L 25:W  3:L 20:L 13:D  B
23 MOORTHY, Visva	283207A U   King Henry VIII Prep	 7   0:W 14:L 15:L 13:L 18:L  B
24 PURDY, Ben		283216B U   Clinton Primary		 7   9:L  0:W 11:L 16:L 21:L  B
25 DUNLEAVY, Seamus	283172H U   Eversfield Prep		 6  14:L 22:L 21:L  0:W  0:   B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER  9 BOYS
No Name			Grade Info  School			Tot  1    2    3    4    5   Medal
1  MCCLURE, James	283202B U   Eversfield Prep		12   3:D  8:W  6:D  4:W  2:D G
2  MORTIMER, Ralph	283208C U   St Augustine's Primary	12   5:L  7:W  3:W  6:W  1:D G
3  O'BRIEN, Finn	283212E U   Telford Juniors		12   1:D 11:W  2:L 12:W  5:W G
4  GRIFFITHS, Luke	283175C U   Canon Maggs Juniors		11  12:W  5:W  9:W  1:L  6:L S
5  WEI, Henry		283238A U   Clinton Primary		11   2:W  4:L  8:W  9:W  3:L S
6  CARROUCHE, Julien	283156K U   Dunchurch Boughton Junior	11  10:W  9:D  1:D  2:L  4:W S
7  WITHINGTON, Daniel	283240K U   Eversfield Prep		11   8:L  2:L 10:W 11:W 12:W S
--------------------------------------------------------------------------------------------Qualification Line
8  LEWIS, Aiden		283197B U   Canon Maggs Juniors		10   7:W  1:L  5:L 10:W  9:D S
9  HOLDEN, James	283185F U   King Henry VIII Prep	 9  11:W  6:D  4:L  5:L  8:D B
10 HANNON, Alexandros	283177G U   Eversfield Prep		 9   6:L 12:W  7:L  8:L 11:W B
11 BUTLER, Joshua	283155H U   St Augustne's Primary	 7   9:L  3:L 12:W  7:L 10:L B
12 WALKER, Ethan	283236H U   Dunchurch Boughton Juniors	 5   4:L 10:L 11:L  3:L  7:L B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER  8 BOYS
No Name			Grade Info  School			Tot 1    2    3    4    5   Medal
1  PATEL, Dillon	283213G U   Ettington Primary          15  17:W  8:W  2:W  5:W  4:W G
2  NICHOLSON, Marcus	283210A U   Bilton Grange Pre-Prep     13  14:W  4:W  1:L  8:W  6:W G
3  TITLEY, Jack		283231J U   Dunchurch Boughton Juniors 12  15:W  5:D  8:L 12:W 13:W G
4  TUCKER, Aaron	283233B U   Warwick Juniors            11   0:W  2:L 10:W  9:W  1:L G
5  AHMED, Aasim		283143A U   King Henry VIII Prep       11   6:W  3:D 11:D  1:L 12:W G
6  MARSHALL, William	283201L U   Croft Juniors              11   5:L 17:W 14:W 11:W  2:L G
7  NAHIL, Amar		283209E U   Davenport Lodge Pre-Prep   11  16:D  9:L 15:D 14:W 11:W G
--------------------------------------------------------------------------------------------Qualification Line
8  CLEMONS, Olive	283159E U   Dunchurch Boughton Juniors 10  10:W  1:L  3:W  2:L  9:D S
9  DUNLEAVY, Thomas	283173K U   Eversfield Prep            10  13:D  7:W 12:D  4:L  8:D S
10 BUNTING-RELPH, Jacob	283152B U   Bilton Grange Pre-Prep     10   8:L 15:W  4:L 13:D 16:W S
11 CORDEN, Lewis	283163G U   Canon Maggs Juniors         9  12:D 13:W  5:D  6:L  7:L S
12 HARDMAN, William	283181J U   Bilton Grange Prep-Prep     9  11:D 16:W  9:D  3:L  5:L S
13 SCHOFIELD, James	283224A U   Warwick Juniors             9   9:D 11:L 16:W 10:D  3:L S
14 MCMANUS, Samuel	283204F U   King Henry VIII Prep        8   2:L  0:W  6:L  7:L 15:D B
15 BUCKINGHAM, Carter	283151L U   King Henry VIII Prep        8   3:L 10:L  7:D 16:D 14:D B
16 THAVARASA, Sriguhan	283229L U   Whitmore Park Primary       7   7:D 12:L 13:L 15:D 10:L B
17 HAYWARD, Jordan	283183B U   Bilton Grange Pre-Prep      2   1:L  6:L  0:   0:   0:  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME  

UNDER  8 GIRLS (black)/ UNDER 6 GIRLS (blue)
No Name			Grade Info  School			Tot 1   2   3   4   5   Medal
1  CLOSE, Jasmine	283160A U   King Henry VIII Prep	15  5:W 3:W 4:W 0:W 2:W G
2  TITTLEY, Alice	283230G U   Dunchurch Boughton Juniors	13  4:W 0:W 3:W 5:W 1:L G
--------------------------------------------------------------------------------------------Qualification Line
3  IVANOVA, Sophia	283189C U   Bilton Grange Pre-Prep	10  0:W 1:L 2:L 4:D 5:W S
4  PATEL, Ria		283214J U   King Henry VIII Prep	10  2:L 5:W 1:L 3:D 0:W S
5  JONES, Eleanor	283191A U   Bilton Grange Pre-Prep	 7  1:L 4:L 0:W 2:L 3:L B
Eleanor Jones qualified as the "highest Under 6."
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME  

UNDER  7 BOYS
No Name			Grade Info  School			Tot  1    2    3    4    5   Medal
1  SHUM, Ethan		283225C U   Bilton Grange Pre-Prep	15   2:W  5:W  4:W  3:W  8:W G
2  JENNINGS, Thomas	283190K U   Solihull Checkmate CC	12   1:L  6:D 13:W 10:W  7:W G
3  HARSH, Rishit	283179L U   King Henry VIII Prep	11   6:W 10:W  7:D  1:L  4:D S
4  ANDERSON, Jonathan	283145E U   Eversfield Prep		11   8:W 13:W  1:L  7:D  3:D S
5  VARNISH, Jonathan	283234D U   Bilton Grange Pre-Prep	11   9:W  1:L 10:L 11:W 13:W S
6  MARSHALL, Lucas	283199F U   Bilton Grange Pre-Prep	11   3:L  2:D 11:D  9:W 10:W S
--------------------------------------------------------------------------------------------Qualification Line
7  MARHSALL-ROWAN, C	283198D U   Bilton Grange Pre-Prep	10  11:D 12:W  3:D  4:D  2:L S
8  TAYLOR, George	283228J U   Bilton Grange Pre-Prep	10   4:L  0:W  9:D 12:W  1:L S
9  ASHRAF, Umar		283146G U   Eversfield Prep		10   5:L 11:W  8:D  6:L 12:W S
10 TOLLIT, Arthur-James	283232L U   Bilton Pre-Prep		 9   0:W  3:L  5:W  2:L  6:L B
11 CROWTHER, Henry	283166B U   Eversfield Prep		 9   7:D  9:L  6:D  5:L  0:W B
12 STERRY, Luke		283227G U   Eversfield Prep		 8  13:D  7:L  0:W  8:L  9:L B
13 BUNTING RELPH, Oscar	283153D U   Bilton Grange Pre-Prep	 8  12:D  4:L  2:L  0:W  5:L B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME  

UNDER 6 BOYS
No Name			Grade Info  School			Tot 1   2   3   4   5   Medal
1  HARTAS-MOODY, Victor	283180G U   Solihull Checkmate CC	15  3:W 4:W 5:W 0:W 2:W G
2  CREWS, Peter		283164J U   Bilton Grange Pre-Prep	13  0:W 3:W 4:W 5:W 1:L G
--------------------------------------------------------------------------------------------Qualification Line
3  COOKE, Harry		283162E U   Bilton Grange Pre-Prep	10  1:L 2:L 0:W 4:D 5:W S
4  WENHAM, Zachary	283239C U   Bilton Grange Pre-Prep	 9  5:D 1:L 2:L 3:D 0:W B
5  MILEY, George	283205H U   Bilton Grange Pre-Prep	 8  4:D 0:W 1:L 2:L 3:L B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME 

GRADED FRIENDLIES
1:    Aaron Tucker 2-2 Visva Moorthy
1:    Zachary Wenham 1-3 Arthur-James Tollit
2:    Sam McManus 1-3 Peter Crews
2:    Ben Purdy 2-2 George Taylor
3:    George Miley 2-2 Eleanor Jones
3:    Luke Sterry 1-3 Jamie Walker
4:    Harry Cooke 1-3 Alice Tittley
4:    Oscar Bunting-Relph 3-1 Seamus Dunleavy
5:    Sophia Ivanova 1-3 Victor Hartas-Moody

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME