CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

ENGLISH CHESS CHALLENGE  KENT SEMI-FINALS
Saturday 12 June 2010

UNDER 11 BOYS
No Name			Grade Info  School			Tot 1   2   3   4   5   Medal
1  ROY, Prannay		276417K *88 Dundonald Primary		15  7:W 8:W 2:W 3:W 4:W G   
2  O'CONNOR, Michael	273352D C36 Blackheath Prep		11  5:W 3:W 1:L 4:L 6:W S   
3  HEWITT, Ryan		272321K A50 Benson Primary		11  4:W 2:L 6:W 1:L 8:W S   
4  RUSSO, Marc-Thomas	272282D D   Blackheath Prep		11  3:L 5:W 7:W 2:W 1:L S   
5  WELLAR-DAWBARN, Luca	279960B *14 Fairlawn Primary		11  2:L 4:L 8:W 6:W 7:W S   
--------------------------------------------------------------------------------------------Qualification Line
6  EYRES, Jas		272246L E 5 Halstow Primary		8   8:W 7:D 3:L 5:L 2:L B
7  ROBINSON, Finnian	280765J U   Blackheath Prep		8   1:L 6:D 4:L 8:W 5:L B
8  WALSH, Dylan		279958D *26 Blackheath Prep		5   6:L 1:L 5:L 7:L 3:L B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER 10 BOYS
No Name			Grade Info  School			Tot 1   2   3   4   5   Medal
1  MORGAN, Harry	281713F U   Cumnor House Prep		15  6:W 8:W 2:W 4:W 3:W G   
2  KERNICK, Josh	279948A *12 Fairlawn Primary		12  3:D 5:W 1:L 9:W 6:W G   
3  JONES, Callum	271089E C61 Gordonbrock Primary		11  2:D 9:W 4:D 8:W 1:L S   
4  MILLER, Sam		272265D D53 Gordonbrock Primary		11  5:D 7:W 3:D 1:L 9:W S   
5  HAND, Jude		281710L U   Woodside Juniors		11  4:D 2:L 7:D 0:W 8:W S   
--------------------------------------------------------------------------------------------Qualification Line
6  RICHARDSON, Joel	277002H *42 Woodside Juniors		10  1:L 0:W 8:D 7:W 2:L B
7  MARTIN, Matthew	279950K *44 St Christopher's The Hall	 9  9:D 4:L 5:D 6:L 0:W B
8  RICHMOND, Sebastian	276397H D 0 Woodside Juniors		 8  0:W 1:L 6:D 3:L 5:L B
9  MEW, Jonathan	283141H U   Alexandra Juniors		 8  7:D 3:L 0:W 2:L 4:L B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER 11 GIRLS / UNDER 10 GIRLS / UNDER 9 GIRLS/ UNDER 7 GIRLS
No Name			Grade Info  School			Tot 1   2   3   4   5   Medal
1  WARD, Amelia		273365B B58 Sydenham High               14  0:W 2:D 3:W 4:W 5:W G   
2  DELAP, Agnes		272241A D57 Gordonbrock Primary         14  5:W 1:D 0:W 3:W 4:W G   
3  FREEMAN, Jennifer	267237G A36 Byron Primary               11  4:W 5:W 1:L 2:L 0:W S   
4  ADEPEGBA, Timilehin	276952K D 0 Horniman Primary             9  3:L 0:W 5:W 1:L 2:L B   
5  WARNER, Beth		279525F E 0 St Christopher's The Hall	 7  2:L 3:L 4:L 0:W 1:L B 
All girls qualified for their respective finals
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER  9 BOYS
No Name			Grade Info  School			Tot  1    2    3    4    5   Medal
1  HARIDAS, Girinath	277139B U   Dulwich College		15   5:W  7:W  2:W  6:W  4:W G
2  STAUNTON, Ethan	268337E C58 Dulwich College		13   8:W  9:W  1:L  3:W  6:W G
3  EADE, William	276174K C50 Alexandra Juniors		12   6:D  5:W  4:W  2:L  9:W G
4  PAFFEY, Rakesh	280695C U   Dulwich College		11  12:W 10:W  3:L  7:W  1:L S
5  GUPTA, Akash		273672L E45 Elmhurst Prep		11   1:L  3:L 12:W 11:W 10:W S
--------------------------------------------------------------------------------------------Qualification Line
6  DEALE, Rowan		280823H U   Caterham Prep		10   3:D 13:W 11:W  1:L  2:L S
7  KOTHARI, Shalin	276968C U   Clare House Primary		10  11:W  1:L 10:W  4:L  8:D S
8  BAXTER, Conor	279963H * 0 Belmont Primary		10   2:L 12:W  9:L 14:W  7:D S
9  MUSHTAQ, Humza	280764G U   Clare House Primary		 9  13:W  2:L  8:W 10:L  3:L B
10 ROBERTSON, Joe	279955J *16 Gordonbrock Primary		 9  14:W  4:L  7:L  9:W  5:L B
11 GIBBINS, Graham	276378D D20 Caterham Prep		 9   7:L 14:W  6:L  5:L 13:W B
12 BURNELL, Jake	272232L D 7 Gordonbrock Primary		 8   4:L  8:L  5:L 13:D 14:W B
13 LYNCH, Dominic	276186F C16 Our Lady & SPN RC Primary	 7   9:L  6:L 14:D 12:D 11:L B
14 MILES, Noah		279952C * 0 Our Lady & SPN Rc Primary	 6  10:L 11:L 13:D  8:L 12:L B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME

UNDER  8 BOYS
No Name			Grade Info  School			Tot 1   2   3   4   5   Medal
1  CHERIAN, Ryan	279586D U   Dulwich College		15  0:W 3:W 2:W 4:W 5:W G   
2  ANILKUMAR, Anilkumar	275426F X81 Cumnor House Prep		13  4:W 5:W 1:L 3:W 6:W G   
3  SHALLESS, Alexander	280037J *33 The Hawthorns Prep		11  6:W 1:L 5:W 2:L 7:W S   
4  BRILLIANT, William	279513K E31 Blackheath Prep		11  2:L 7:W 6:W 1:L 0:W S   
--------------------------------------------------------------------------------------------Qualification Line
5  GARNER, Thomas	279944D * 4 Horniman Primary		 9  7:W 2:L 3:L 0:W 1:L B
6  FREEMAN, Michael	276124F A15 Byron Primary		 9  3:L 0:W 4:L 7:W 2:L B
7  HIRANI, Jai		278599H B32 St Christopher's The Hall	 7  5:L 4:L 0:W 6:L 3:L B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME  

UNDER  7 BOYS / UNDER 6 BOYS
No Name			Grade Info  School			Tot 1   2   3   4   5   Medal
1  MARTIN, Andrew 	U279521J    St Christopher's The Hall	13  3:W 5:W 2:L 4:W 6:W G   
2  BATURA, Ansh 	U280753B    Red Hill Primary		13  7:W 6:W 1:W 3:L 5:W G   
3  BAXTER, Dylan	U279964K    Belmont Primary		13  1:L 7:W 5:W 2:W 8:W G   
--------------------------------------------------------------------------------------------Qualification Line
4  FRASER, Anthony	U279918C    Cumnor House Prep		10  5:L 8:W 6:D 1:L 7:W S
5  MILLER, Linus	U280763E    Gordonbrock Primary		 9  4:W 1:L 3:L 8:W 2:L S
6  PRESLAND, Charles	U279954G    St Christopher's The Hall	 9  8:W 2:L 4:D 7:D 1:L S
7  MAPLESTONE, Finley	U283140F    Gordonbrock Primary		 7  2:L 3:L 8:D 6:D 4:L B
8  TIKARE, Joshua	U281745H    St Christopher's The Hall	 6  6:L 4:L 7:D 5:L 3:L B
Joshua Tikare qualified as the only Under 6 boy
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME 

GRADED FRIENDLIES
1:    Amelia Ward 2-2 Sebastian Richmond
1:    Ryan Cherian 4-1 Francesco Bernardini
2:    Michael Freeman 1-4 Francesco Bernardini
2:    Timilehin Adepegba 4-1 Joel Richardson
3:    Jonathan Mew 1-4 Agnes Delap
3:    Jai Hirani 1-4 Francesco Bernardini
4:    Thomas Garner 1-4 Francesco Bernardini
4:    Beth Warner 1-4 Jude Hand
5:    Jennifer Freeman 1-4 William Brilliant
5:    Francesco Bernardini 4-1 Matthew Martin 

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME