CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE         
CCF CHAMPIONS' LEAGUE CHESS: SEASON 2008-9
FINALS - SATURDAY 23 MAY 2009 

CHAMPIONS' LEAGUE FINAL

P

W

D

L

F

A

G.D

PT

1

Rosemead Prep 1

7 7 0 0 23˝ 4˝ +19 21

2

Trinity

7

6 0 1 21 7 +14 19

3

Reigate St Mary's Prep 1

7 5 0 2 20˝ 7˝ +13 17

4

St George's College Juniors 1

7 3 1 3 15˝ 12˝ +3 14

5

St Paul's C of E Primary

7 2 2 3 11 17 -6 13

6

St David's Prep (Purley)

7 2 1 4 10 18 -8 12

7

St David's College 1

7 1 0 6 20˝ -13 9

8

Crampton Primary 1

7 0 0 7 3 25 -22 7

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

11-00

ROUND 1 CHAMPIONS’ LEAGUE

11-50

BOARD

CRAMPTON PRIMARY 1

ST PAUL'S C OF E PRIMARY

1-3

1-a

Onni Crawforth (Capt) Vyas Raina 1-0

1-b

Latia Sancho Vatsal Raina (Capt)

def-1

1-c

Jadon Sancho Alex Jackman

def-1

1-d

DEFAULT Oliver James-Knight

def-1

BOARD

TRINITY ST DAVID'S COLLEGE 1 4-0

2-a

Sam Aston (Capt) Rossa Saunders 1-0

2-b

Luke Chan Xavier Chitnavis (Capt)

1-0

2-c

Callum De Freitas Ryan Hewett

1-0

2-d

Kishen Sreenivasan Jay Chitnavis

1-0

BOARD

ST DAVID'S PREP (PURLEY) ROSEMEAD PREP 1 1˝-2˝

3-a

Jack Preuveneers (Capt) Hector Huser (Capt) 0-1

3-b

Alice Own Daniel Heraghty

1-0

3-c

Alexander Buchanan Ianto Jones

˝-˝

3-d

Justin Barnes Louis Roberts

0-1

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP A ST GEORGE'S COLLEGE JUN.1 2˝-1˝

4-a

Dominic Maillot (Capt) Joshua Cook (Capt) ˝-˝

4-b

Daniel Muir Benedikt Stheeman

1-0

4-c

Matthew Howell Henry Stheeman

1-0

4-d

Nicholas Johnson Tom Summerscale

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

12-00

ROUND 2 CHAMPIONS’ LEAGUE

12-50

BOARD

ST DAVID'S COLLEGE 1

ST DAVID'S PREP

1˝-2˝

1-a

Rossa Saunders Jack Preuveneers (Capt) 1-0

1-b

Xavier Chitnavis (Capt) Alice Own

0-1

1-c

Ryan Hewett Alexander Buchanan

˝-˝

1-d

Jay Chitnavis Justin Barnes

0-1

BOARD

ROSEMEAD PREP 1 REIGATE ST MARY'S PREP A 2˝-1˝

2-a

Hector Huser (Capt) Dominic Maillot (Capt) 1-0

2-b

Daniel Heraghty Daniel Muir

˝-˝

2-c

Ianto Jones Matthew Howell

0-1

2-d

Louis Roberts Nicholas Johnson

1-0

BOARD

ST GEORGE'S COLLEGE JUN.1 CRAMPTON PRIMARY 1 4-0

3-a

Joshua Cook (Capt) Onni Crawforth (Capt) 1-0

3-b

Benedikt Stheeman Latia Sancho

1-0

3-c

Henry Stheeman Jadon Sancho

1-0

3-d

Tom Summerscale DEFAULT

1-def

BOARD

ST PAUL'S C OF E PRIMARY TRINITY 1-3

4-a

Vyas Raina Sam Aston (Capt) 0-1

4-b

Vatsal Raina (Capt) Luke Chan

1-0

4-c

Alex Jackman Callum De Freitas

0-1

4-d

Oliver James-Knight Kishen Sreenivasan

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

13-00

ROUND 3 CHAMPIONS’ LEAGUE

13-50

BOARD

ST DAVID'S PREP (Purley)

ST GEORGE'S COLLEGE JUN.1

3-1

1-a

Hector Huser (Capt) Joshua Cook (Capt) 1-0

1-b

Daniel Heraghty Benedikt Stheeman

1-0

1-c

Ianto Jones Henry Stheeman

1-0

1-d

Louis Roberts Tom Summerscale

0-1

BOARD

CRAMPTON PRIMARY 1 TRINITY 0-4

2-a

Onni Crawforth (Capt) Sam Aston (Capt) 0-1

2-b

Latia Sancho Luke Chan

0-1

2-c

Jadon Sancho Callum De Freitas

0-1

2-d

DEFAULT Kishen Sreenivasan

def-1

BOARD

ST PAUL'S C OF E PRIMARY ST DAVID'S COLLEGE 1 3-1

3-a

Vyas Raina Rossa Saunders 1-0

3-b

Vatsal Raina (Capt) Xavier Chitnavis (Capt)

0-1

3-c

Alex Jackman Ryan Hewett

1-0

3-d

Oliver James-Knight Jay Chitnavis

1-0

BOARD

ST DAVID'S PREP (Purley) REIGATE ST MARY'S PREP A 0-4

4-a

Jack Preuveneers (Capt) Dominic Maillot (Capt) 0-1

4-b

Alice Own Daniel Muir

0-1

4-c

Alexander Buchanan Matthew Howell

0-1

4-d

Justin Barnes Nicholas Johnson

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

14-00

ROUND 4 CHAMPIONS’ LEAGUE

14-50

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP A

CRAMPTON PRIMARY 1

4-0

1-a

Dominic Maillot (Capt) Onni Crawforth (Capt) 1-0

1-b

Daniel Muir Latia Sancho

1-0

1-c

Matthew Howell Jadon Sancho

1-0

1-d

Nicholas Johnson DEFAULT

1-def

BOARD

ST GEORGE'S COLLEGE JUN.1 ST PAUL'S C OF E PRIMARY 2-2

2-a

Joshua Cook (Capt) Vyas Raina 1-0

2-b

Benedikt Stheeman Vatsal Raina (Capt)

0-1

2-c

Henry Stheeman Alex Jackman

0-1

2-d

Tom Summerscale Oliver James-Knight

1-0

BOARD

TRINITY ST DAVID'S PREP (Purley) 4-0

3-a

Sam Aston (Capt) Jack Preuveneers (Capt) 1-0

3-b

Luke Chan Alice Own

1-0

3-c

Callum De Freitas Alexander Buchanan

1-0

3-d

Kishen Sreenivasan Justin Barnes

1-0

BOARD

ST DAVID'S COLLEGE 1 ROSEMEAD PREP 1 0-4

4-a

Rossa Saunders Hector Huser (Capt) 0-1

4-b

Xavier Chitnavis (Capt) Daniel Heraghty

0-1

4-c

Ryan Hewett Ianto Jones

0-1

4-d

Jay Chitnavis Louis Roberts

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

15-00

ROUND 5 CHAMPIONS’ LEAGUE

15-50

BOARD

TRINITY

ROSEMEAD PREP 1

˝-3˝

1-a

Sam Aston (Capt) Hector Huser (Capt) 0-1

1-b

Luke Chan Daniel Heraghty

˝-˝

1-c

Callum De Freitas Ianto Jones

0-1

1-d

Kishen Sreenivasan Louis Roberts

0-1

BOARD

ST DAVID'S PREP (Purley) ST GEORGE'S COLLEGE JUN.1 1-3

2-a

Jack Preuveneers (Capt) Joshua Cook (Capt) 0-1

2-b

Alice Own Benedikt Stheeman

1-0

2-c

Alexander Buchanan Henry Stheeman

0-1

2-d

Justin Barnes Tom Summerscale

0-1

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP A ST PAUL'S C OF E PRIMARY 4-0

3-a

Dominic Maillot (Capt) Vyas Raina 1-0

3-b

Daniel Muir Vatsal Raina (Capt)

1-0

3-c

Matthew Howell Alex Jackman

1-0

3-d

Nicholas Johnson Oliver James-Knight

1-0

BOARD

CRAMPTON PRIMARY  ST DAVID'S COLLEGE 1 1-3

4-a

Onni Crawforth (Capt) Rossa Saunders 0-1

4-b

Latia Sancho Xavier Chitnavis (Capt)

0-1

4-c

Jadon Sancho Ryan Hewett

1-0

4-d

DEFAULT Jay Chitnavis

def-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

16-00

ROUND 6 CHAMPIONS’ LEAGUE

16-50

BOARD

ST DAVID'S COLLEGE 1

REIGATE ST MARY'S PREP A

1-3

1-a

Rossa Saunders Dominic Maillot (Capt) 1-0

1-b

Xavier Chitnavis (Capt) Daniel Muir 

0-1

1-c

Ryan Hewett Matthew Howell

0-1

1-d

Jay Chitnavis Nicholas Johnson

0-1

BOARD

ST PAUL'S C OF E PRIMARY ST DAVID'S PREP (Purley) 2-2

2-a

Vyas Raina Jack Preuveneers (Capt) 0-1

2-b

Vatsal Raina (Capt) Alice Own

0-1

2-c

Alex Jackman Alexander Buchanan

1-0

2-d

Oliver James-Knight Justin Barnes

1-0

BOARD

ROSEMEAD PREP 1 CRAMPTON PRIMARY  4-0

3-a

Hector Huser (Capt) Onni Crawforth (Capt) 1-0

3-b

Daniel Heraghty Latia Sancho

1-0

3-c

Ianto Jones Jadon Sancho

1-0

3-d

Louis Roberts DEFAULT

1-def

BOARD

ST GEORGE'S COLLEGE JUN.1 TRINITY 1-3

4-a

Joshua Cook (Capt) Sam Aston (Capt) 0-1

4-b

Benedikt Stheeman Luke Chan

0-1

4-c

Henry Stheeman Callum De Freitas

1-0

4-d

Tom Summerscale Kishen Sreenivasan

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

17-00

ROUND 7 CHAMPIONS’ LEAGUE

17-50

BOARD

ST PAUL'S C OF E PRIMARY

ROSEMEAD PREP 1

0-4

1-a

Vyas Raina Hector Huser (Capt) 0-1

1-b

Vatsal Raina (Capt) Daniel Heraghty

0-1

1-c

Alex Jackman Ianto Jones

0-1

1-d

Oliver James-Knight Louis Roberts

0-1

BOARD

ST DAVID'S COLLEGE 1 ST GEORGE'S COLLEGE JUN.1 1-3

2-a

Rossa Saunders Joshua Cook (Capt) 0-1

2-b

Xavier Chitnavis (Capt) Benedikt Stheeman

1-0

2-c

Ryan Hewett Henry Stheeman

0-1

2-d

Jay Chitnavis Tom Summerscale

0-1

BOARD

CRAMPTON PRIMARY  ST DAVID'S PREP (Purley) 1-3

3-a

Onni Crawforth (Capt) Jack Preuveneers (Capt) 0-1

3-b

Latia Sancho Alice Own

0-1

3-c

Jadon Sancho Alexander Buchanan

1-0

3-d

DEFAULT Justin Barnes

def-1

BOARD

TRINITY REIGATE ST MARY'S PREP A 2˝-1˝

4-a

Sam Aston (Capt) Dominic Maillot (Capt) ˝-˝

4-b

Luke Chan Daniel Muir

1-0

4-c

Callum De Freitas Matthew Howell

0-1

4-d

Kishen Sreenivasan Nicholas Johnson

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

MINOR SCHOOLS’ FINAL

P

W

D

L

F

A

G.D

PT

1

Reigate St Mary's Prep B

7

7

0

0

23

5

+18

21

2

St George's College Juniors 2

7

4

1

2

18

10

+8

16

3

Fairlawn Primary 1

7

2

4

1

15

13

+2

15

4

St Aidan's RC Primary 1

7

2

2

3

14˝

13˝

+1

13

5

Our Lady & St Philip Neri RC

7

2

2

3

10

18

-8

13

6

Belmont Primary 1

7

1

3

3

11

17

-6

12

7

Royal Russell Prep

7

1

2

4

11˝

16˝

-5

11

8

St Christopher's The Hall Prep 1

7

1

2

4

9

19

-10

11

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

11-00

ROUND 1 MINOR SCHOOLS’

11-50

BOARD

ST AIDAN'S RC PRIMARY

OUR LADY & ST PHILIP NERI RC

1˝-2˝

1-a

Joshua Ferguson Anthony Adesite (Capt)

0-1

1-b

Matthew Winterburn (Capt) Ryan Larkin

0-1

1-c

Jack McEneaney Dominic Lynch

˝-˝

1-d

Ben Ibbott Zach Pescod-Everiss

1-0

BOARD

ROYAL RUSSELL PREP

FAIRLAWN PRIMARY 1

1-3

2-a

Alex Stevenson (Capt) Max Staveley

0-1

2-b

Edison Fallon Ian Tierney

0-1

2-c

James Brook Sonny McMillan (Capt)

1-0

2-d

Jack Muduroglu Angus Jackson

0-1

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP B

ST CHRISTOPHER'S PREP 1

4-0

3-a

Ethan Horsfall (Capt) Sebastien Santhiapillai

1-0

3-b

Charlie Markland-Smith Tim Viney (Capt)

1-0

3-c

Max Baker Isabelle Santhiapillai

1-0

3-d

Thomas Peck DEFAULT

1-def

BOARD

ST GEORGE'S COLLEGE JUN.2

BELMONT PRIMARY 1

3˝-˝

4-a

Sina Sadrzadeh (Capt) Isobel Warren (Capt)

˝-˝

4-b

Thomas Wong George Wright

1-0

4-c

Jakob Youngblood Mir Schleifer

1-0

4-d

Lino Carballeiro Lucas George

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

12-00

ROUND 2 MINOR SCHOOLS’

12-50

BOARD

FAIRLAWN PRIMARY 1

REIGATE ST MARY'S PREP B

1-3

1-a

Max Staveley Ethan Horsfall (Capt)

0-1

1-b

Ian Tierney Charlie Markland-Smith

1-0

1-c

Sonny McMillan (Capt) Max Baker

0-1

1-d

Angus Jackson Thomas Peck

0-1

BOARD

ST CHRISTOPHER'S PREP 1

ST GEORGE'S COLLEGE JUN.2

0-4

2-a

Sebastien Santhiapillai Sina Sadrzadeh (Capt)

0-1

2-b

Tim Viney (Capt) Thomas Wong

0-1

2-c

Isabelle Santhiapillai Jakob Youngblood

0-1

2-d

DEFAULT Lino Carballeiro

def-1

BOARD

BELMONT PRIMARY 1

ST AIDAN'S RC PRIMARY  

2-2

3-a

Isobel Warren (Capt) Joshua Ferguson

1-0

3-b

George Wright Matthew Winterburn (Capt)

1-0

3-c

Mir Schleifer Jack McEneaney

0-1

3-d

Lucas George Ben Ibbott

0-1

BOARD

OUR LADY & ST PHILIP NERI RC

ROYAL RUSSELL PREP

2-2

4-a

Anthony Adesite (Capt) Alex Stevenson (Capt)

1-0

4-b

Ryan Larkin Edison Fallon

1-0

4-c

Dominic Lynch James Brook

0-1

4-d

Zach Pescod-Everiss Jack Muduroglu

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

13-00

ROUND 3 MINOR SCHOOLS’

13-50

BOARD

ST CHRISTOPHER'S PREP 1

BELMONT PRIMARY 1

2˝-1˝

1-a

Sebastien Santhiapillai Isobel Warren (Capt)

1-0

1-b

Tim Viney (Capt) George Wright

˝-˝

1-c

Isabelle Santhiapillai Mir Schleifer

1-0

1-d

DEFAULT Lucas George

def-1

BOARD

ST AIDAN'S RC PRIMARY

ROYAL RUSSELL PREP

1˝-2˝

2-a

Joshua Ferguson Alex Stevenson (Capt)

0-1

2-b

Matthew Winterburn (Capt) Edison Fallon

1-0

2-c

Jack McEneaney James Brook

0-1

2-d

Ben Ibbott Jack Muduroglu

˝-˝

BOARD

OUR LADY & ST PHILIP NERI RC

FAIRLAWN PRIMARY 1

1-3

3-a

Anthony Adesite (Capt) Max Staveley

1-0

3-b

Ryan Larkin Ian Tierney

0-1

3-c

Dominic Lynch Sonny McMillan (Capt)

0-1

3-d

Zach Pescod-Everiss Angus Jackson

0-1

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP B

ST GEORGE'S COLLEGE JUN.2

3-1

4-a

Ethan Horsfall (Capt) Sina Sadrzadeh (Capt)

1-0

4-b

Charlie Markland-Smith Thomas Wong

1-0

4-c

Max Baker Jakob Youngblood

1-0

4-d

Thomas Peck Lino Carballeiro

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

14-00

ROUND 4 MINOR SCHOOLS’

14-50

BOARD

ST GEORGE'S COLLEGE JUN.2

ST AIDAN'S RC PRIMARY  

1-3

1-a

Sina Sadrzadeh (Capt) Joshua Ferguson

0-1

1-b

Thomas Wong Matthew Winterburn (Capt)

0-1

1-c

Jakob Youngblood Jack McEneaney

0-1

1-d

Lino Carballeiro Ben Ibbott

1-0

BOARD

BELMONT PRIMARY 1

OUR LADY & ST PHILIP NERI RC

2-2

2-a

Isobel Warren (Capt) Anthony Adesite (Capt)

0-1

2-b

George Wright Ryan Larkin

1-0

2-c

Mir Schleifer Dominic Lynch

0-1

2-d

Lucas George Zach Pescod-Everiss

1-0

BOARD

ROYAL RUSSELL PREP

REIGATE ST MARY'S PREP B

1˝-2˝

3-a

Alex Stevenson (Capt) Ethan Horsfall (Capt)

0-1

3-b

Edison Fallon Charlie Markland-Smith

1-0

3-c

James Brook Max Baker

˝-˝

3-d

Jack Muduroglu Thomas Peck

0-1

BOARD

FAIRLAWN PRIMARY 1

ST CHRISTOPHER'S PREP 1

2-2

4-a

Max Staveley Sebastien Santhiapillai

0-1

4-b

Ian Tierney Tim Viney (Capt)

1-0

4-c

Sonny McMillan (Capt) Isabelle Santhiapillai

0-1

4-d

Angus Jackson DEFAULT

1-def

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

15-00

ROUND 5 MINOR SCHOOLS’

15-50

BOARD

ROYAL RUSSELL PREP

ST CHRISTOPHER'S PREP 1

2-2

1-a

Alex Stevenson (Capt) Sebastien Santhiapillai

0-1

1-b

Edison Fallon Tim Viney (Capt)

0-1

1-c

James Brook Isabelle Santhiapillai

1-0

1-d

Jack Muduroglu DEFAULT

1-def

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP B

BELMONT PRIMARY 1

4-0

2-a

Ethan Horsfall (Capt) Isobel Warren (Capt)

1-0

2-b

Charlie Markland-Smith George Wright

1-0

2-c

Max Baker Mir Schleifer

1-0

2-d

Thomas Peck Lucas George

1-0

BOARD

ST GEORGE'S COLLEGE JUN.2

OUR LADY & ST PHILIP NERI RC

4-0

3-a

Sina Sadrzadeh (Capt) Anthony Adesite (Capt)

1-0

3-b

Thomas Wong Ryan Larkin

1-0

3-c

Jakob Youngblood Dominic Lynch

1-0

3-d

Lino Carballeiro Zach Pescod-Everiss

1-0

BOARD

ST AIDAN'S RC PRIMARY  

FAIRLAWN PRIMARY 1

2-2

4-a

Joshua Ferguson Max Staveley

0-1

4-b

Matthew Winterburn (Capt) Ian Tierney

0-1

4-c

Jack McEneaney Sonny McMillan (Capt)

1-0

4-d

Ben Ibbott Angus Jackson

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

16-00

ROUND 6 MINOR SCHOOLS’

16-50

BOARD

FAIRLAWN PRIMARY 1

ST GEORGE'S COLLEGE JUN.2

2-2

1-a

Max Staveley Sina Sadrzadeh (Capt)

˝-˝

1-b

Ian Tierney Thomas Wong

0-1

1-c

Sonny McMillan (Capt) Jakob Youngblood

˝-˝

1-d

Angus Jackson Lino Carballeiro

1-0

BOARD

OUR LADY & ST PHILIP NERI RC

REIGATE ST MARY'S PREP B

0-4

2-a

Anthony Adesite (Capt) Ethan Horsfall (Capt)

0-1

2-b

Ryan Larkin Charlie Markland-Smith

0-1

2-c

Dominic Lynch Max Baker

0-1

2-d

Zach Pescod-Everiss Thomas Peck

0-1

BOARD

ST CHRISTOPHER'S PREP 1

ST AIDAN'S RC PRIMARY  

1-3

3-a

Sebastien Santhiapillai Joshua Ferguson

1-0

3-b

Tim Viney (Capt) Matthew Winterburn (Capt)

0-1

3-c

Isabelle Santhiapillai Jack McEneaney

0-1

3-d

DEFAULT Ben Ibbott

def-1

BOARD

BELMONT PRIMARY 1

ROYAL RUSSELL PREP

3-1

4-a

Isobel Warren (Capt) Alex Stevenson (Capt)

1-0

4-b

George Wright Edison Fallon

1-0

4-c

Mir Schleifer James Brook

0-1

4-d

Lucas George Jack Muduroglu

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

17-00

ROUND 7 MINOR SCHOOLS’

17-50

BOARD

OUR LADY & ST PHILIP NERI RC

ST CHRISTOPHER'S PREP 1

2˝-1˝

1-a

Anthony Adesite (Capt) Sebastien Santhiapillai

0-1

1-b

Ryan Larkin Tim Viney (Capt)

1-0

1-c

Dominic Lynch Isabelle Santhiapillai

˝-˝

1-d

Zach Pescod-Everiss DEFAULT

1-def

BOARD

FAIRLAWN PRIMARY 1

BELMONT PRIMARY 1

2-2

2-a

Max Staveley Isobel Warren (Capt)

0-1

2-b

Ian Tierney George Wright

1-0

2-c

Sonny McMillan (Capt) Mir Schleifer

1-0

2-d

Angus Jackson Lucas George

0-1

BOARD

ST AIDAN'S RC PRIMARY

REIGATE ST MARY'S PREP B

1˝-2˝

3-a

Joshua Ferguson Ethan Horsfall (Capt)

0-1

3-b

Matthew Winterburn (Capt) Charlie Markland-Smith

˝-˝

3-c

Jack McEneaney Max Baker

0-1

3-d

Ben Ibbott Thomas Peck

1-0

BOARD

ROYAL RUSSELL PREP

ST GEORGE'S COLLEGE JUN.2

1˝-2˝

4-a

Alex Stevenson (Capt) Sina Sadrzadeh (Capt)

0-1

4-b

Edison Fallon Thomas Wong

1-0

4-c

James Brook Jakob Youngblood

0-1

4-d

Jack Muduroglu Lino Carballeiro

˝-˝

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

CHESSFA CUP FINAL

P

W

D

L

F

A

G.D

PT

1

Rosemead Prep 2

7

7

0

0

19˝

+11

21

2

Reigate St Mary's Prep C

7

5

1

1

19˝

+11

18

3

St Aidan's RC Primary 2

7

5

0

2

16˝

11˝

+5

17

4

St David's College 2

7

4

0

3

13˝

14˝

-1

15

5

Belmont Primary 2

7

2

1

4

13

15

-2

12

6

Horniman Primary 2

7

1

2

4

11

17

-6

11

7

Reigate St Mary's Prep D

7

1

0

6

10

18

-8

9

8

St Aidan's 3 / Reigate SM  E

7

1

0

6

9

19

-10

8*

* 1 Point Deducted for interference during Round 6

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

11-00

ROUND 1 CHESSFA CUP

11-50

BOARD

ST AIDAN'S RC PRIMARY 2

ROSEMEAD PREP 2

1˝-2˝

1-a

Eamonn Power Raheem Awan

0-1

1-b

Kyle Waterman (Capt) Angharad Jones

0-1

1-c

Harvey Dane Nathaniel Thomas

˝-˝

1-d

Ethan Maynard Alannah Atherton

1-0

BOARD

ST DAVID'S COLLEGE 2

BELMONT PRIMARY 2

2˝-1˝

2-a

Anthony Vaz (Capt) Suleiman Ahmed

1-0

2-b

Joel Chan Aman Iskandar (Capt)

1-0

2-c

Jack Sheehan Raihan Ahmed

˝-˝

2-d

Sankalan Bhattacharyya Anton Eriksson

0-1

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP D

HORNIMAN PRIMARY 2

1-3

1-a

Charles Bennett (Capt) Aaron Villar-Hauser

1-0

3-b

Coral Johnson Alfie Blagg

0-1

3-c

Fraser Cadman Jaden Carter

0-1

3-d

Chris Jones Jay Bruggy

0-1

BOARD

ST AIDAN'S 3/REIGATE SM E

REIGATE ST MARY'S PREP C

1-3

4-a

George Ibbott (Capt) - St Aidan's Joshua Tanswell-Gidney (Capt)

0-1

4-b

Oliver Waghorn - St Aidan's Annabelle Maillot

0-1

4-c

Benjamin Stratford - RSM Jasper Haward

0-1

4-d

Oliver Howell - RSM Joshua Blackstone

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

12-00

ROUND 2 CHESSFA CUP

12-50

BOARD

BELMONT PRIMARY 2

REIGATE ST MARY'S PREP D

3-1

1-a

Suleiman Ahmed Charles Bennett (Capt)

1-0

1-b

Aman Iskandar (Capt) Coral Johnson

0-1

1-c

Raihan Ahmed Fraser Cadman

1-0

1-d

Anton Eriksson Chris Jones

1-0

BOARD

HORNIMAN PRIMARY 2

ST AIDAN'S 3/REIGATE SM E

˝-3˝

2-a

Aaron Villar-Hauser George Ibbott (Capt) - St Aidan's

0-1

2-b

Alfie Blagg Oliver Waghorn - St Aidan's

˝-˝

2-c

Jaden Carter Benjamin Stratford - RSM

0-1

2-d

Jay Bruggy Oliver Howell - RSM

0-1

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP C

ST AIDAN'S RC PRIMARY 2

4-0

1-a

Joshua Tanswell-Gidney (Capt) Eamonn Power

1-0

3-b

Annabelle Maillot Kyle Waterman (Capt)

1-0

3-c

Jasper Haward Harvey Dane

1-0

3-d

Joshua Blackstone Ethan Maynard

1-0

BOARD

ROSEMEAD PREP 2

ST DAVID'S COLLEGE 2

3˝-˝

4-a

Raheem Awan (Capt) Anthony Vaz (Capt)

1-0

4-b

Angharad Jones Joel Chan

1-0

4-c

Nathaniel Thomas Jack Sheehan

1-0

4-d

Alannah Atherton Sankalan Bhattacharyya

˝-˝

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

13-00

ROUND 3 CHESSFA CUP

13-50

BOARD

HORNIMAN PRIMARY 2

REIGATE ST MARY'S PREP C

2-2

1-a

Aaron Villar-Hauser Joshua Tanswell-Gidney (Capt)

1-0

1-b

Alfie Blagg Annabelle Maillot

1-0

1-c

Jaden Carter Jasper Haward

0-1

1-d

Jay Bruggy Joshua Blackstone

0-1

BOARD

ST AIDAN'S RC PRIMARY 2

ST DAVID'S COLLEGE 2

4-0

2-a

Eamonn Power Anthony Vaz (Capt)

1-0

2-b

Kyle Waterman (Capt) Joel Chan

1-0

2-c

Harvey Dane Jack Sheehan

1-0

2-d

Ethan Maynard Sankalan Bhattacharyya

1-0

BOARD

ROSEMEAD PREP 2

BELMONT PRIMARY 2

2˝-1˝

3-a

Raheem Awan (Capt) Suleiman Ahmed

1-0

3-b

Angharad Jones Aman Iskandar (Capt)

1-0

3-c

Nathaniel Thomas Raihan Ahmed

˝-˝

3-d

Alannah Atherton Anton Eriksson

0-1

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP D

ST AIDAN'S 3/REIGATE SM E

3-1

4-a

Charles Bennett (Capt) George Ibbott (Capt) - St Aidan's

1-0

4-b

Coral Johnson Oliver Waghorn - St Aidan's

1-0

4-c

Fraser Cadman Benjamin Stratford - RSM

0-1

4-d

Chris Jones Oliver Howell - RSM

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

14-00

ROUND 4 CHESSFA CUP

14-50

BOARD

ST AIDAN'S 3/REIGATE SM E

ST AIDAN'S RC PRIMARY 2

1-3

1-a

George Ibbott (Capt) - St Aidan's Eamonn Power

0-1

1-b

Oliver Waghorn - St Aidan's Kyle Waterman (Capt)

0-1

1-c

Benjamin Stratford - RSM Harvey Dane

0-1

1-d

Oliver Howell - RSM Ethan Maynard

1-0

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP C

ROSEMEAD PREP 2

1˝-2˝

2-a

Joshua Tanswell-Gidney (Capt) Raheem Awan

0-1

2-b

Annabelle Maillot Angharad Jones

0-1

2-c

Jasper Haward Nathaniel Thomas

˝-˝

2-d

Joshua Blackstone Alannah Atherton

1-0

BOARD

ST DAVID'S COLLEGE 2

REIGATE ST MARY'S PREP D

3-1

1-a

Anthony Vaz (Capt) Charles Bennett (Capt)

0-1

3-b

Joel Chan Coral Johnson

1-0

3-c

Jack Sheehan Fraser Cadman

1-0

3-d

Sankalan Bhattacharyya Chris Jones

1-0

BOARD

BELMONT PRIMARY 2

HORNIMAN PRIMARY 2

2-2

4-a

Suleiman Ahmed Aaron Villar-Hauser

0-1

4-b

Aman Iskandar (Capt) Alfie Blagg

0-1

4-c

Raihan Ahmed Jaden Carter

1-0

4-d

Anton Eriksson Jay Bruggy

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

15-00

ROUND 5 CHESSFA CUP

15-50

BOARD

ST DAVID'S COLLEGE 2

HORNIMAN PRIMARY 2

3˝-˝

1-a

Anthony Vaz (Capt) Aaron Villar-Hauser

1-0

1-b

Joel Chan Alfie Blagg

1-0

1-c

Jack Sheehan Jaden Carter

˝-˝

1-d

Sankalan Bhattacharyya Jay Bruggy

1-0

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP D

REIGATE ST MARY'S PREP C

1-3

2-a

Charles Bennett (Capt) Joshua Tanswell-Gidney (Capt)

1-0

2-b

Coral Johnson Annabelle Maillot

0-1

2-c

Fraser Cadman Jasper Haward

0-1

2-d

Chris Jones Joshua Blackstone

0-1

BOARD

ST AIDAN'S 3/REIGATE SM E

ROSEMEAD PREP 2

˝-3˝

3-a

George Ibbott (Capt) - St Aidan's Raheem Awan

0-1

3-b

Oliver Waghorn - St Aidan's Angharad Jones

0-1

3-c

Benjamin Stratford - RSM Nathaniel Thomas

˝-˝

3-d

Oliver Howell - RSM Alannah Atherton

0-1

BOARD

ST AIDAN'S RC PRIMARY 2

BELMONT PRIMARY 2

3-1

4-a

Eamonn Power Suleiman Ahmed

1-0

4-b

Kyle Waterman (Capt) Aman Iskandar (Capt)

1-0

4-c

Harvey Dane Raihan Ahmed

0-1

4-d

Ethan Maynard Anton Eriksson

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

16-00

ROUND 6 CHESSFA CUP

16-50

BOARD

BELMONT PRIMARY 2

ST AIDAN'S 3/REIGATE SM E

3-1

1-a

Suleiman Ahmed George Ibbott (Capt) - St Aidan's

1-0

1-b

Aman Iskandar (Capt) Oliver Waghorn - St Aidan's

0-1

1-c

Raihan Ahmed Benjamin Stratford - RSM

1-0

1-d

Anton Eriksson Oliver Howell - RSM

1-0

BOARD

ROSEMEAD PREP 2

REIGATE ST MARY'S PREP D

2˝-1˝

2-a

Raheem Awan (Capt) Charles Bennett (Capt)

1-0

2-b

Angharad Jones Coral Johnson

1-0

2-c

Nathaniel Thomas Fraser Cadman

˝-˝

2-d

Alannah Atherton Chris Jones

0-1

BOARD

HORNIMAN PRIMARY 2

ST AIDAN'S RC PRIMARY 2

1˝-2˝

1-a

Aaron Villar-Hauser Eamonn Power

1-0

3-b

Alfie Blagg Kyle Waterman (Capt)

˝-˝

3-c

Jaden Carter Harvey Dane

0-1

3-d

Jay Bruggy Ethan Maynard

0-1

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP C

ST DAVID'S COLLEGE 2

3-1

4-a

Joshua Tanswell-Gidney (Capt) Anthony Vaz (Capt)

1-0

4-b

Annabelle Maillot Joel Chan

1-0

4-c

Jasper Haward Jack Sheehan

1-0

4-d

Joshua Blackstone Sankalan Bhattacharyya

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

17-00

ROUND 7 CHESSFA CUP

17-50

BOARD

ROSEMEAD PREP 2

HORNIMAN PRIMARY 2

2˝-1˝

1-a

Raheem Awan (Capt) Aaron Villar-Hauser

1-0

1-b

Angharad Jones Alfie Blagg

1-0

1-c

Nathaniel Thomas Jaden Carter

˝-˝

1-d

Alannah Atherton Jay Bruggy

0-1

BOARD

BELMONT PRIMARY 2

REIGATE ST MARY'S PREP C

1-3

2-a

Suleiman Ahmed Joshua Tanswell-Gidney (Capt)

1-0

2-b

Aman Iskandar (Capt) Annabelle Maillot

0-1

2-c

Raihan Ahmed Jasper Haward

0-1

2-d

Anton Eriksson Joshua Blackstone

0-1

BOARD

ST AIDAN'S RC PRIMARY 2

REIGATE ST MARY'S PREP D

2˝-1˝

1-a

Eamonn Power Charles Bennett (Capt)

1-0

3-b

Kyle Waterman (Capt) Coral Johnson

˝-˝

3-c

Harvey Dane Fraser Cadman

0-1

3-d

Ethan Maynard Chris Jones

1-0

BOARD

ST DAVID'S COLLEGE 2

ST AIDAN'S 3/REIGATE SM E

3-1

4-a

Anthony Vaz (Capt) George Ibbott (Capt) - St Aidan's

1-0

4-b

Joel Chan Oliver Waghorn - St Aidan's

1-0

4-c

Jack Sheehan Benjamin Stratford - RSM

0-1

4-d

Sankalan Bhattacharyya Oliver Howell - RSM

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE 

SCHOOLS’ INDIVIDUAL CHALLENGE FINAL

1 Old Palace 1 19x172% 32.68
2 Elmwood Juniors 1 19x172% 32.68
3 Trinity 1 17x172% 29.24
4 Oratory RC Primary 1 14x172& 24.08
5 Alexandra Juniors 1 13x172% 22.36
6 St Paul's C of E Primary 1 13x172% 22.36
7 St George's College Juniors 1 12x172% 20.64
8 Fairlawn Primary 1 11x172% 18.92
9 Royal Russell Prep 1 11x172% 18.92
10 St David's Prep (Purley) 1 09x172% 15.48

Schools' Individuals' Challenge - Cross Table

No Name			Grade Info  School		Total 1    2    3    4    5   6   7  
1  SIT, Victoria	275645G E51 Old Palace		19    9:W  3:W  5:W  2:W 10:W 6:L 4:W
2  NALLATHAMBI, Vignesh	271406B *46 Elmwood Juniors	19    7:W 10:W  4:W  1:L  3:W 5:W 8:W
3  NASIR, Waleed	276393L *20 Trinity		17    8:W  1:L 10:W  4:W  2:L 9:W 7:W
4  CLOUDSLEY, Peter	267138E D19 Oratory RC Primary	14    6:W  9:W  2:L  3:L  5:W 7:D 1:L
5  EADE, William	276174K * 0 Alexandra Juniors	13   10:L  8:W  1:L  7:W  4:L 2:L 6:W
6  STACE, Morgan	272366K E 0 St Paul's CofE Prim	13    4:L  7:W  8:L 10:L  9:W 1:W 5:L
7  EACOTT, Eleanor	276414D * 0 St George's Coll	12    2:L  6:L  9:W  5:L  8:W 4:D 3:L
8  GOODY, Jack		273340H E 0 Fairlawn Primary	11    3:L  5:L  6:W  9:L  7:L 0:W 2:L
9  CAIGER, Thomas	276986E U   Royal Russell Prep	11    1:L  4:L  7:L  8:W  6:L 3:L 0:W
10 RUSSELL, Oliver   	272335K E26 St David's Prep	09    5:W  2:L  3:L  6:W  1:L 0:X 0:X
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

7 STAR PERFORMANCES
The following 5 players managed to win all 7 games:

Raheem Awan                                  Rosemead Prep
Ethan Horsfall                        Reigate St Mary's Prep
Matthew Howell                    Reigate St Mary's Prep
Hector Huser                                    Rosemead Prep
Angharad Jones                                Rosemead Prep

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE     

GRADED FRIENDLIES PLAYED
Round 1:        Oliver James-Knight                3-1                  Thomas Peck
Round 2:        Tom Summerscale                  3-1              Lino Carballeiro
Round 3:        Kishen Sreenivasan                3-1                 Lucas George
Round 4:        Nicholas Johnson                    3-1               Angus Jackson
Round 5:        Jay Chitnavis                            1-3              Jack Muduroglu
Round 6:        Jack Goody                              3-1                Dominic Lynch
Round 6:        Ben Ibbott                                 1-3                 Louis Roberts
Round 7:        Justin Barnes                           3-1    Zach Pescod-Everiss
Round 7:        Max Bruggy                             3-1               Thomas Caiger

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE