CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE         
CCF CHAMPIONS' LEAGUE CHESS: SEASON 2006-7
FINALS - 9 JUNE 2007

CHAMPIONS' LEAGUE FINAL

P

W

D

L

F

A

G.D

PT

1

St George’s College Jun 1

7

7

0

0

20˝

+13

21

2

Gordonbrock Primary 1

7

6

0

1

22˝

+17

19

3

Caterham Prep 1

7

5

0

2

19˝

+11

17

4

St David’s College Prep 1

7

3

1

3

15

13

+2

14

5

Reigate St Mary's Prep 1

7

3

1

3

14

14

0

14

6

Reigate St Mary's Prep 2

7

1

1

5

1

-9

10

7

St Georges’ College Juniors 2

7

0

2

5

21˝

-15

9

8

Horniman Primary 1

7

0

1

6

23˝

-19

8

 

10-00

ROUND 1 CHAMPIONS’ LEAGUE

11-50

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP 2

REIGATE ST MARY'S PREP 1

1-3

1-a

Fergus Horsfall (Capt) Michael Blakey (Capt) 0-1

1-b

Johann Winkelmann Dominic Maillot

0-1

1-c

Nicholas Johnson Tobias Chesser

0-1

1-d

Sean Baxter Daniel Muir

1-0

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 1

HORNIMAN PRIMARY 1

4-0

2-a

Amlan Banaji

Matthew Henderson

1-0

2-b

Adam Elkamouri

Oliver Taylor (Capt)

1-0

2-c

Harry Clements (Capt)

James Gwyther

1-0

2-d

Yasmin Giles

Keziah Reed

1-0

BOARD

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 1

ST GEORGE'S COLLEGE JUN. 2

3-1

3-a

Harley Watt (Capt)

Christopher Bennett (Capt)

1-0

3-b

Edward Moran

Luke Summerscale

0-1

3-c

Alexander Stheeman

Joshua Cook

1-0

3-d

Christopher Perrin

Patrick Hanley

1-0

BOARD

CATERHAM PREP 1

ST DAVID'S COLLEGE PREP 1

3-1

4-a

Jasper Moore (Capt)

Sam Aston

1-0

4-b

Nicholas Trompetas

Jonathan Bray (Capt)

1-0

4-c

Angus Hayes

Luke Chan

1-0

4-d

Jamie Lagerberg

Xavier Chitnavis

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

12-00

ROUND 2 CHAMPIONS’ LEAGUE

12-50

BOARD

HORNIMAN PRIMARY 1

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 1

1-3

1-a

Matthew Henderson

Harley Watt (Capt)

1-0

1-b

Oliver Taylor (Capt)

Edward Moran

0-1

1-c

James Gwyther

Alexander Stheeman

0-1

1-d

Keziah Reed

Christopher Perrin

0-1

BOARD

ST GEORGE'S COLLEGE JUN. 2

CATERHAM PREP 1

0-4

2-a

Christopher Bennett (Capt)

Jasper Moore (Capt)

0-1

2-b

Luke Summerscale

Nicholas Trompetas

0-1

2-c

Joshua Cook

Angus Hayes

0-1

2-d

Patrick Hanley

Jamie Lagerberg

0-1

BOARD

ST DAVID'S COLLEGE PREP 1

REIGATE ST MARY'S PREP 2

2˝-1˝

3-a

Sam Aston

Fergus Horsfall (Capt)

1-0

3-b

Jonathan Bray (Capt)

Johann Winkelmann

˝-˝

3-c

Luke Chan

Nicholas Johnson

1-0

3-d

Xavier Chitnavis

Sean Baxter

0-1

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP 1

GORDONBROCK PRIMARY 1

0-4

4-a

Michael Blakey (Capt)

Amlan Banaji

0-1

4-b

Dominic Maillot

Adam Elkamouri

0-1

4-c

Tobias Chesser

Harry Clements (Capt)

0-1

4-d

Daniel Muir

Yasmin Giles

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

13-00

ROUND 3 CHAMPIONS’ LEAGUE

13-50

BOARD

ST GEORGE'S COLLEGE JUN. 2

ST DAVID'S COLLEGE PREP 1

1-3

1-a

Christopher Bennett (Capt)

Sam Aston

0-1

1-b

Luke Summerscale

Jonathan Bray (Capt)

1-0

1-c

Joshua Cook

Luke Chan

0-1

1-d

Patrick Hanley

Xavier Chitnavis

0-1

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP 2

GORDONBROCK PRIMARY 1

0-4

2-a

Fergus Horsfall (Capt)

Amlan Banaji

0-1

2-b

Johann Winkelmann

Adam Elkamouri

0-1

2-c

Nicholas Johnson

Harry Clements (Capt)

0-1

2-d

Sean Baxter

Yasmin Giles

0-1

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP 1

HORNIMAN PRIMARY 1

4-0

3-a

Michael Blakey (Capt)

Matthew Henderson

1-0

3-b

Dominic Maillot

Oliver Taylor (Capt)

1-0

3-c

Tobias Chesser

James Gwyther

1-0

3-d

Daniel Muir

Keziah Reed

1-0

BOARD

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 1

CATERHAM PREP 1

3˝-˝

4-a

Harley Watt (Capt)

Jasper Moore (Capt)

1-0

4-b

Edward Moran

Nicholas Trompetas

˝-˝

4-c

Alexander Stheeman

Angus Hayes

1-0

4-d

Christopher Perrin

Jamie Lagerberg

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE 

10-00

ROUND 4 CHAMPIONS’ LEAGUE

14-50

BOARD

CATERHAM PREP 1

REIGATE ST MARY'S PREP 2

3-1

1-a

Jasper Moore (Capt)

Fergus Horsfall (Capt)

1-0

1-b

Nicholas Trompetas

Johann Winkelmann

1-0

1-c

Angus Hayes

Nicholas Johnson

1-0

1-d

Jamie Lagerberg

Sean Baxter

0-1

BOARD

ST DAVID'S COLLEGE PREP 1

REIGATE ST MARY'S PREP 1

2-2

2-a

Sam Aston

Michael Blakey (Capt)

0-1

2-b

Jonathan Bray (Capt)

Dominic Maillot

1-0

2-c

Luke Chan

Tobias Chesser

1-0

2-d

Xavier Chitnavis

Daniel Muir

0-1

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 1

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 1

1˝-2˝

3-a

Amlan Banaji

Harley Watt (Capt)

1-0

3-b

Adam Elkamouri

Edward Moran

0-1

3-c

Harry Clements (Capt)

Alexander Stheeman

0-1

3-d

Yasmin Giles

Christopher Perrin

˝-˝

BOARD

HORNIMAN PRIMARY 1

ST GEORGE'S COLLEGE JUN. 2

2-2

4-a

Matthew Henderson

Christopher Bennett (Capt)

0-1

4-b

Oliver Taylor (Capt)

Luke Summerscale

0-1

4-c

James Gwyther

Joshua Cook

1-0

4-d

Keziah Reed

Patrick Hanley

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

15-00

ROUND 5 CHAMPIONS’ LEAGUE

15-50

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 1

ST GEORGE'S COLLEGE JUN. 2

4-0

1-a

Amlan Banaji

Christopher Bennett (Capt)

1-0

1-b

Adam Elkamouri

Luke Summerscale

1-0

1-c

Harry Clements (Capt)

Joshua Cook

1-0

1-d

Yasmin Giles

Patrick Hanley

1-0

BOARD

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 1

ST DAVID’S COLLEGE PREP 1

3-1

2-a

Harley Watt (Capt)

Sam Aston

0-1

2-b

Edward Moran

Jonathan Bray (Capt)

1-0

2-c

Alexander Stheeman

Luke Chan

1-0

2-d

Christopher Perrin

Xavier Chitnavis

1-0

BOARD

CATERHAM PREP 1

REIGATE ST MARY'S PREP 1

4-0

3-a

Jasper Moore (Capt)

Michael Blakey (Capt)

1-0

3-b

Nicholas Trompetas

Dominic Maillot

1-0

3-c

Angus Hayes

Tobias Chesser

1-0

3-d

Jamie Lagerberg

Daniel Muir

1-0

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP 2

HORNIMAN PRIMARY 1

3-1

4-a

Fergus Horsfall (Capt)

Matthew Henderson

0-1

4-b

Johann Winkelmann

Oliver Taylor (Capt)

1-0

4-c

Nicholas Johnson

James Gwyther

1-0

4-d

Sean Baxter

Keziah Reed

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

16-00

ROUND 6 CHAMPIONS’ LEAGUE

16-50

BOARD

HORNIMAN PRIMARY 1

CATERHAM PREP 1

˝-3˝

1-a

Matthew Henderson

Jasper Moore (Capt)

0-1

1-b

Oliver Taylor (Capt)

Nicholas Trompetas

0-1

1-c

James Gwyther

Angus Hayes

˝-˝

1-d

Keziah Reed

Jamie Lagerberg

0-1

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP 1

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 1

1˝-2˝

2-a

Michael Blakey (Capt)

Harley Watt (Capt)

1-0

2-b

Dominic Maillot

Edward Moran

0-1

2-c

Tobias Chesser

Alexander Stheeman

0-1

2-d

Daniel Muir

Christopher Perrin

˝-˝

BOARD

ST GEORGE'S COLLEGE JUN. 2

REIGATE ST MARY'S PREP 2

2-2

3-a

Christopher Bennett (Capt)

Fergus Horsfall (Capt)

1-0

3-b

Luke Summerscale

Johann Winkelmann

1-0

3-c

Joshua Cook

Nicholas Johnson

0-1

3-d

Patrick Hanley

Sean Baxter

0-1

BOARD

ST DAVID'S COLLEGE PREP 1

GORDONBROCK PRIMARY 1

1˝-2˝

4-a

Sam Aston

Amlan Banaji

0-1

4-b

Jonathan Bray (Capt)

Adam Elkamouri

˝-˝

4-c

Luke Chan

Harry Clements (Capt)

1-0

4-d

Xavier Chitnavis

Yasmin Giles

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE

 

ROUND 7 CHAMPIONS’ LEAGUE

17-50

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP 1

ST GEORGE'S COLLEGE JUN. 2

3˝-˝

1-a

Michael Blakey (Capt)

Christopher Bennett (Capt)

1-0

1-b

Dominic Maillot

Luke Summerscale

˝-˝

1-c

Tobias Chesser

Joshua Cook

1-0

1-d

Daniel Muir

Patrick Hanley

1-0

BOARD

HORNIMAN PRIMARY 1

ST DAVID’S COLLEGE PREP 1

0-4

2-a

Matthew Henderson

Sam Aston

0-1

2-b

Oliver Taylor (Capt)

Jonathan Bray (Capt)

0-1

2-c

James Gwyther

Luke Chan

0-1

2-d

Keziah Reed

Xavier Chitnavis

0-1

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP 2

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 1

1-3

3-a

Fergus Horsfall (Capt)

Harley Watt (Capt)

0-1

3-b

Johann Winkelmann

Edward Moran

0-1

3-c

Nicholas Johnson

Alexander Stheeman

0-1

3-d

Sean Baxter

Christopher Perrin

1-0

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 1

CATERHAM PREP 1

2˝-1˝

4-a

Amlan Banaji Jasper Moore (Capt)

1-0

4-b

Adam Elkamouri Nicholas Trompetas

0-1

4-c

Harry Clements (Capt) Angus Hayes

1-0

4-d

Yasmin Giles Jamie Lagerberg

˝-˝

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE 

MINOR SCHOOLS’ FINAL

P

W

D

L

F

A

G.D

PT

1

Cumnor House Prep

7

5

2

0

21˝

+15

19

2

Gordonbrock Primary 2

7

6

0

1

21

7

+14

19

3

Park Hill Juniors

7

3

3

1

18

10

+8

16

4

Blackheath Prep

7

2

2

3

13

15

-2

13

5

St Christopher's Prep

7

2

2

3

11˝

16˝

-5

13

6

Wimbledon Park Primary 2

7

2

1

4

18˝

-9

12

7

Wimbledon Park Primary1

7

2

0

5

1

-11

11

8

St Aidan’s RC Primary

7

0

2

5

9

19

-10

9

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE 

10-00

ROUND 1 MINOR SCHOOLS’

11-50

BOARD

ST AIDAN'S RC PRIMARY

WIMBLEDON PARK PRIMARY 1

1-3

1-a

Schuyler Wong

Hari Clarke (Capt)

0-1

1-b

Oscar Lally (Capt)

Luke Chadwick

0-1

1-c

Matthew Winterburn

Tom Davies

0-1

1-d

Joshua Ferguson

Elliot Keen

1-0

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 2

PARK HILL JUNIORS

2˝-1˝

2-a

Aiyan Maharasingam (Capt)

Mayukh Padhi

0-1

2-b

Nat Brunning (Capt)

Willium Ugwu

1-0

2-c

Ayodeji Olatunji

Callum Mance (Capt)

1-0

2-d

Chris Harris

Sam Gates

˝-˝

BOARD

BLACKHEATH PREP

CUMNOR HOUSE PREP

2-2

3-a

David Norris (Capt)

John Dougrez-Lewis

1-0

3-b

Finlay McCoy

Alexander Wilson (Capt)

1-0

3-c

Fintan Vautier

Kie-Ren Lau

0-1

3-d

Ted Barouch

Ben Duncombe

0-1

BOARD

WIMBLEDON PARK PRIMARY 2

ST CHRISTOPHER'S PREP

1-3

4-a

Ollie Davies (Capt)

Matthew Chatfield

0-1

4-b

Danny Frood

Adam Bowes (Capt)

0-1

4-c

Joshua Clark-Bell

Leo Dutton

0-1

4-d

Tommy Frood

Tim Viney

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE 

12-00

ROUND 2 MINOR SCHOOLS’

12-50

BOARD

PARK HILL JUNIORS

BLACKHEATH PREP

3-1

1-a

Mayukh Padhi

David Norris (Capt)

0-1

1-b

William Ugwu

Finlay McCoy

1-0

1-c

Callum Mance (Capt)

Fintan Vautier

1-0

1-d

Sam Gates

Ted Barouch

1-0

BOARD

CUMNOR HOUSE PREP

WIMBLEDON PARK PRIMARY 2

3˝-˝

2-a

John Dougrez-Lewis

Ollie Davies (Capt)

1-0

2-b

Alexander Wilson (Capt)

Danny Frood

1-0

2-c

Kie-Ren Lau

Joshua Clark-Bell

1-0

2-d

Ben Duncombe

Tommy Frood

˝-˝

BOARD

ST CHRISTOPHER'S PREP

ST AIDAN'S RC PRIMARY

2˝-1˝

3-a

Matthew Chatfield

Schuyler Wong

0-1

3-b

Adam Bowes (Capt)

Oscar Lally (Capt)

1-0

3-c

Leo Dutton

Matthew Winterburn

˝-˝

3-d

Tim Viney

Joshua Ferguson

1-0

BOARD

WIMBLEDON PARK PRIMARY 1

GORDONBROCK PRIMARY 2

0-4

4-a

Hari Clarke (Capt)

Aiyan Maharasingam

0-1

4-b

Luke Chadwick

Nat Brunning

0-1

4-c

Tom Davies

Ayodeji Olatunji

0-1

4-d

Elliot Keen

Chris Harris

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE 

13-00

ROUND 3 MINOR SCHOOLS’

13-50

BOARD

CUMNOR HOUSE PREP

ST CHRISTOPHER'S PREP

4-0

1-a

John Dougrez-Lewis

Matthew Chatfield

1-0

1-b

Alex Wilson (Capt)

Adam Bowes (Capt)

1-0

1-c

Kie-Ren Lau

Leo Dutton

1-0

1-d

Ben Duncombe

Tim Viney

1-0

BOARD

ST AIDAN'S RC PRIMARY

GORDONBROCK PRIMARY 2

1-3

2-a

Schuyler Wong

Aiyan Maharasingam

1-0

2-b

Oscar Lally

Nat Brunning (Capt)

0-1

2-c

Matthew Winterburn

Ayodeji Olatunji

0-1

2-d

Joshua Ferguson

Chris Harris

0-1

BOARD

WIMBLEDON PARK PRIMARY 1

PARK HILL JUNIORS

0-4

3-a

Hari Clarke (Capt)

Mayukh Padhi

0-1

3-b

Luke Chadwick

William Ugwu

0-1

3-c

Tom Davies

Callum Mance (Capt)

0-1

3-d

Elliot Keen

Sam Gates

0-1

BOARD

BLACKHEATH PREP

WIMBLEDON PARK PRIMARY 2

1˝-2˝

4-a

David Norris Capt)

Ollie Davies (Capt)

1-0

4-b

Finlay McCoy

Danny Frood

0-1

4-c

Fintan Vautier

Joshua Clark-Bell

0-1

4-d

Ted Barouch

Tommy Frood

˝-˝

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE 

10-00

ROUND 4 MINOR SCHOOLS’

14-50

BOARD

WIMBLEDON PARK PRIMARY 2

ST AIDAN'S RC PRIMARY

2-2

1-a

Ollie Davies (Capt)

Schuyler Wong

0-1

1-b

Danny Frood

Oscar Lally (Capt)

0-1

1-c

Joshua Clark-Bell

Matthew Winterburn

1-0

1-d

Tommy Frood

Joshua Ferguson

1-0

BOARD

ST CHRISTOPHER'S PREP

WIMBLEDON PARK PRIMARY 1

1˝-2˝

2-a

Matthew Chatfield

Hari Clarke (Capt)

0-1

2-b

Adam Bowes (Capt)

Luke Chadwick

0-1

2-c

Leo Dutton

Tom Davies

1-0

2-d

Tim Viney

Elliot Keen

˝-˝

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 2

BLACKHEATH PREP

1-3

3-a

Aiyan Maharasingam

David Norris (Capt)

0-1

3-b

Nat Brunning (Capt)

Finlay McCoy

1-0

3-c

Ayodeji Olatunji

Fintan Vautier

1-0

3-d

Chris Harris

Ted Barouch

1-0

BOARD

PARK HILL JUNIORS

CUMNOR HOUSE PREP

2-2

4-a

Mayukh Padhi

John Dougrez-Lewis

0-1

4-b

William Ugwu

Alexander Wilson (Capt)

1-0

4-c

Callum Mance (Capt)

Kie-Ren Lau

0-1

4-d

Sam Gates

Ben Duncombe

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE 

15-00

ROUND 5 MINOR SCHOOLS’

15-50

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 2

CUMNOR HOUSE PREP 2

1-3

1-a

Aiyan Maharasingam

John Dougrez-Lewis

0-1

1-b

Nat Brunning (Capt)

Alexander Wilson (Capt)

1-0

1-c

Ayodeji Olatunji

Kie-Ren Lau

0-1

1-d

Chris Harris

Ben Duncombe

0-1

BOARD

BLACKHEATH PREP

ST CHRISTOPHER'S PREP

2-2

2-a

David Norris (Capt)

Matthew Chatfield

1-0

2-b

Finlay McCoy

Adam Bowes (Capt)

0-1

2-c

Fintan Vautier

Leo Dutton

1-0

2-d

Ted Barouch

Tim Viney

0-1

BOARD

WIMBLEDON PARK PRIMARY 2

WIMBLEDON PARK PRIMARY 1

3-1

3-a

Ollie Davies (Capt)

Hari Clarke (Capt)

0-1

3-b

Danny Frood

Luke Chadwick

1-0

3-c

Joshua Clark-Bell

Tom Davies

1-0

3-d

Tommy Frood

Elliot Keen

1-0

BOARD

ST AIDAN'S RC PRIMARY

PARK HILL JUNIORS

2-2

4-a

Schuyler Wong

Mayukh Padhi

1-0

4-b

Oscar Lally (Capt

William Ugwu

1-0

4-c

Matthew Winterburn

Callum Mance (Capt)

0-1

4-d

Joshua Ferguson

Sam Gates

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE 

16-00

ROUND 6 MINOR SCHOOLS’

16-50

BOARD

PARK HILL JUNIORS

WIMBLEDON PARK PRIMARY 2

3˝-˝

1-a

Mayukh Padhi

Ollie Davies (Capt)

1-0

1-b

William Ugwu

Danny Frood

1-0

1-c

Callum Mance (Capt)

Joshua Clark-Bell

1-0

1-d

Sam Gates

Tommy Frood

˝-˝

BOARD

WIMBLEDON PARK PRIMARY 1

BLACKHEATH PREP

1-3

2-a

Hari Clarke (Capt)

David Norris (Capt)

0-1

2-b

Luke Chadwick

Finlay McCoy

0-1

2-c

Tom Davies

Fintan Vautier

1-0

2-d

Elliot Keen

Ted Barouch

0-1

BOARD

CUMNOR HOUSE PREP

ST AIDAN'S RC PRIMARY

4-0

3-a

John Dougrez-Lewis

Schuyler Wong

1-0

3-b

Alexander Wilson (Capt)

Oscar Lally (Capt)

1-0

3-c

Kie-Ren Lau

Matthew Winterburn

1-0

3-d

Ben Duncombe

Joshua Ferguson

1-0

BOARD

ST CHRISTOPHER'S PREP

GORDONBROCK PRIMARY 2

˝-3˝

4-a

Matthew Chatfield

Aiyan Maharasingam

˝-˝

4-b

Adam Bowes (Capt)

Nat Brunning (Capt)

0-1

4-c

Leo Dutton

Ayodeji Olatunji

0-1

4-d

Tim Viney

Chris Harris

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE 

17-00

ROUND 7 MINOR SCHOOLS’

17-50

BOARD

WIMBLEDON PARK PRIMARY 1 

CUMNOR HOUSE PREP

1-3

1-a

Hari Clarke (Capt)

John Dougrez-Lewis

1-0

1-b

Luke Chadwick

Alexander Wilson (Capt)

0-1

1-c

Tom Davies

Kie-Ren Lau

0-1

1-d

Elliot Keen

Ben Duncombe

0-1

BOARD

PARK HILL JUNIORS

ST CHRISTOPHER'S PREP

2-2

2-a

Mayukh Padhi

Matthew Chatfield

1-0

2-b

William Ugwu

Adam Bowes (Capt)

0-1

2-c

Callum Mance (Capt)

Leo Dutton

0-1

2-d

Sam Gates

Tim Viney

1-0

BOARD

ST AIDAN'S RC PRIMARY

BLACKHEATH PREP

1˝-2˝

3-a

Schuyler Wong

David Norris (Capt)

0-1

3-b

Oscar Lally (Capt)

Finlay McCoy

1-0

3-c

Matthew Winterburn

Fintan Vautier

0-1

3-d

Joshua Ferguson

Ted Barouch

˝-˝

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 2

WIMBLEDON PARK PRIMARY 2

4-0

4-a

Aiyan Maharasingam

Ollie Davies (Capt)

1-0

4-b

Nat Brunning (Capt)

Danny Frood

1-0

4-c

Ayodeji Olatunji

Joshua Clark-Bell

1-0

4-d

Chris Harris

Tommy Frood

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE 

CHESSFA CUP FINAL

P

W

D

L

F

A

G.D

PT

1

St George’s College Jun. 3

7

6

1

0

21˝

+15

20

2

Caterham Prep 2

7

5

1

1

18

10

+8

18

3

St David’s College Prep 2

7

3

2

1

16

12

+4

14

4

Smitham Primary 2

7

3

1

3

15˝

12˝

+3

14

5

Reigate St Mary’s Prep 4

7

3

0

4

13

15

-2

13

6

Horniman Primary 2

7

2

1

4

11˝

16˝

-5

12

7

Gordonbrock Primary 3

7

1

0

6

10

18

-8

9

8

Wimbledon 3/Gordonbrock 4

7

0

2

5

21˝

-15

9

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE 

10-00

ROUND 1 CHESSFA CUP

11-50

BOARD

CATERHAM PREP  2

GORDONBROCK PRIMARY 3

2˝-1˝

1-a

Cameron Furley-Smith (capt)

Izzy Theodoreson (Capt)

1-0

1-b

Sidney Driscoll

Pip Beattie

0-1

1-c

Cameron Lagerberg

Omadara Olatunji

1-0

1-d

Finn Slattery

Callum Jones

˝-˝

BOARD

ST DAVID'S COLLEGE PREP 2

SMITHAM PRIMARY 2

2˝-1˝

2-a

Charlie Sparkes (Capt)

Amber Church (Cap)

0-1

2-b

Callum De Freitas

Jordan Mohammadi

1-0

2-c

Max Vaughan

Daniel Wickenden

˝-˝

2-d

Joseph Parks

Meredith Westall

1-0

BOARD

WIM PARK 3 / GORDONBROCK 4

ST GEORGE'S COLLEGE JUN. 3

˝-3˝

3-a

Hudson Hughes (Capt) - WP3

Nicholas Rayner (Capt)

0-1

3-b

Nat George - WP3

Henry Stheeman

0-1

3-c

Tilly Quartano - GB4

Benedikt Stheeman

˝-˝

3-d

Zaki Elkamouri - GB4

Callum Weatherley-Rowe

0-1

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP 4

HORNIMAN PRIMARY 2

3-1

4-a

William Sanderson (Capt)

Nathaniel Pacanowski (Capt)

1-0

4-b

Matthew Howell

Joshua Robinson

0-1

4-c

Sophie Bennett

Sam Hyatt

1-0

4-d

Max Baker

Michael Stowe

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE 

12-00

ROUND 2 CHESSFA CUP

12-50

BOARD

SMITHAM PRIMARY 2

WIM PARK 3 / GORDONBROCK 4

3˝-˝

1-a

Amber Church (Cap)

Hudson Hughes (Capt) - WP3

1-0

1-b

Jordan Mohammadi

Nat George - WP3

1-0

1-c

Daniel Wickenden

Tilly Quartano - GB4

˝-˝

1-d

Meredith Westall

Zaki Elkamouri - GB4

1-0

BOARD

ST GEORGE'S COLLEGE JUN. 3

REIGATE ST MARY'S PREP 4

3-1

2-a

Nicholas Rayner (Capt)

William Sanderson (Capt)

1-0

2-b

Henry Stheeman

Matthew Howell

0-1

2-c

Benedikt Stheeman

Sophie Bennett

1-0

2-d

Callum Weatherley-Rowe

Max Baker

1-0

BOARD

HORNIMAN PRIMARY 2

CATERHAM PREP 2

1-3

3-a

Nathaniel Pacanowski (Capt)

Cameron Furley-Smith (capt)

0-1

3-b

Joshua Robinson

Sidney Driscoll

˝-˝

3-c

Sam Hyatt

Cameron Lagerberg

˝-˝

3-d

Michael Stowe

Finn Slattery

0-1

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 3

ST DAVID'S COLLEGE PREP 2

1˝-2˝

4-a

Izzy Theordoreson (Capt)

Charlie Sparkes (Capt)

˝-˝

4-b

Pip Beattie

Callum De Freitas

1-0

4-c

Omadara Olatunji

Max Vaughan

0-1

4-d

Callum Jones

Joseph Parks

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE 

13-00

ROUND 3 CHESSFA CUP

13-50

BOARD

ST GEORGE'S COLLEGE JUN. 3

HORNIMAN PRIMARY 2

3-1

1-a

Nicholas Rayner (Capt)

Nathaniel Pacanowski (Capt)

0-1

1-b

Henry Stheeman

Joshua Robinson

1-0

1-c

Benedikt Stheeman

Sam Hyatt

1-0

1-d

Callum Weatherley-Rowe

Michael Stowe

1-0

BOARD

CATERHAM PREP 2

ST DAVID'S COLLEGE PREP 2

3-1

2-a

Cameron Furley-Smith (Capt)

Charlie Sparkes (Capt)

1-0

2-b

Sidney Driscoll

Callum De Freitas

1-0

2-c

Cameron Lagerberg

Max Vaughan

1-0

2-d

Finn Slattery

Joseph Parks

0-1

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 3

SMITHAM PRIMARY 2

1-3

3-a

Izzy Theodoreson (Capt)

Amber Church (Cap)

0-1

3-b

Pip Beattie

Jordan Mohammadi

0-1

3-c

Omadara Olatunji

Daniel Wickenden

0-1

3-d

Callum Jones

Meredith Westall

1-0

BOARD

WIM PARK 3 / GORDONBROCK 4

REIGATE ST MARY'S PREP 4

˝-3˝

4-a

Hudson Hughes (Capt) - WP3

William Sanderson (Capt)

˝-˝

4-b

Nat George - WP3

Matthew Howell

0-1

4-c

Tilly Quartano - GB4

Sophie Bennett

0-1

4-d

Zaki Elkamouri - GB4

Max Baker

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE 

10-00

ROUND 4 CHESSFA CUP

14-50

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP 4

CATERHAM PREP 2

1˝-2˝

1-a

William Sanderson (Capt)

Cameron Furley-Smith (Capt)

0-1

1-b

Matthew Howell

Sidney Driscoll

1-0

1-c

Sophie Bennett

Cameron Lagerberg

0-1

1-d

Max Baker

Finn Slattery

˝-˝

BOARD

HORNIMAN PRIMARY 2

GORDONBROCK PRIMARY 3

2˝-1˝

2-a

Nathaniel Pacanowski (Capt)

Izzy Theodoreson (Capt)

˝-˝

2-b

Joshua Robinson

Pip Beattie

0-1

2-c

Sam Hyatt

Omadara Olatunji

1-0

2-d

Michael Stowe

Callum Jones

1-0

BOARD

ST DAVID'S COLLEGE PREP 2

WIM PARK 3 / GORDONBROCK 4

2-2

3-a

Charlie Sparkes (Capt)

Hudson Hughes (Capt) - WP3

0-1

3-b

Callum De Freitas

Nat George - WP3

1-0

3-c

Max Vaughan

Tilly Quartano - GB4

0-1

3-d

Joseph Parks

Zaki Elkamouri - GB4

1-0

BOARD

SMITHAM PRIMARY 2

ST GEORGE'S COLLEGE JUN. 3

1-3

4-a

Amber Church (Capt)

Nicholas Rayner (Capt)

0-1

4-b

Jordan Mohammadi

Henry Stheeman

0-1

4-c

Daniel Wickenden

Benedikt Stheeman

1-0

4-d

Meredith Westall

Callum Weatherley-Rowe

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE 

15-00

ROUND 5 CHESSFA CUP

15-50

BOARD

ST DAVID'S COLLEGE PREP 2

ST GEORGE'S COLLEGE JUN. 3

2-2

1-a

Charlie Sparkes (Capt)

Nicholas Rayner (Capt)

0-1

1-b

Callum De Freitas

Henry Stheeman

1-0

1-c

Max Vaughan

Benedikt Stheeman

0-1

1-d

Joseph Parks

Callum Weatherley-Rowe

1-0

BOARD

WIM PARK 3 / GORDONBROCK 4

HORNIMAN PRIMARY 2

2-2

2-a

Hudson Hughes (Capt) - WP3

Nathaniel Pacanowski (Capt)

1-0

2-b

Nat George - WP3

Joshua Robinson

0-1

2-c

Tilly Quartano - GB4

Sam Hyatt

0-1

2-d

Zaki Elkamouri - GB4

Michael Stowe

1-0

BOARD

REIGATE ST MARY'S PREP 4

GORDONBROCK PRIMARY 3

2˝-1˝

3-a

William Sanderson (Capt)

Izzy Theordoreson (Capt)

˝-˝

3-b

Matthew Howell

Pip Beattie

1-0

3-c

Sophie Bennett

Omadara Olatunji

0-1

3-d

Max Baker

Callum Jones

1-0

BOARD

CATERHAM PREP 2

SMITHAM PRIMARY 2

2-2

4-a

Cameron Furley-Smith (capt)

Amber Church (Cap)

0-1

4-b

Sidney Driscoll

Jordan Mohammadi

0-1

4-c

Cameron Lagerberg

Daniel Wickenden

1-0

4-d

Finn Slattery

Meredith Westall

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE 

16-00

ROUND 6 CHESSFA CUP

16-50

BOARD

SMITHAM PRIMARY 2

REIGATE ST MARY'S PREP 4

3-1

1-a

Amber Church (Cap)

William Sanderson (Capt)

1-0

1-b

Jordan Mohammadi

Matthew Howell

1-0

1-c

Daniel Wickenden

Sophie Bennett

1-0

1-d

Meredith Westall

Max Baker

0-1

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 3

WIM PARK 3 / GORDONBROCK 4

3-1

2-a

Izzy Theordoreson (Capt)

Hudson Hughes (Capt) - WP3

1-0

2-b

Pip Beattie

Nat George - WP3

1-0

2-c

Omadara Olatunji

Tilly Quartano - GB4

0-1

2-d

Callum Jones

Zaki Elkamouri - GB4

1-0

BOARD

ST GEORGE'S COLLEGE JUN. 3

CATERHAM PREP 2

3-1

3-a

Nicholas Rayner (Capt)

Cameron Furley-Smith (Capt)

1-0

3-b

Henry Stheeman

Sidney Driscoll

1-0

3-c

Benedikt Stheeman

Cameron Lagerberg

0-1

3-d

Callum Weatherley-Rowe

Finn Slattery

1-0

BOARD

HORNIMAN PRIMARY 2

ST DAVID'S COLLEGE PREP 2

1˝-2˝

4-a

Nathaniel Pacanowski (Capt)

Charlie Sparkes (Capt)

1-0

4-b

Joshua Robinson

Callum De Freitas

˝-˝

4-c

Sam Hyatt

Max Vaughan

0-1

4-d

Michael Stowe

Joseph Parks

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE 

17-00

ROUND 7 CHESSFA CUP

17-50

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 3

ST GEORGE'S COLLEGE JUN. 3

0-4

1-a

Izzy Theordoreson (Capt)

Nicholas Rayner (Capt)

0-1

1-b

Pip Beattie

Henry Stheeman

0-1

1-c

Omadara Olatunji

Benedikt Stheeman

0-1

1-d

Callum Jones

Callum Weatherley-Rowe

0-1

BOARD

SMITHAM PRIMARY 2

HORNIMAN PRIMARY 2

1˝-2˝

2-a

Amber Church (Cap)

Nathaniel Pacanowski (Capt)

1-0

2-b

Jordan Mohammadi

Joshua Robinson

˝-˝

2-c

Daniel Wickenden

Sam Hyatt

0-1

2-d

Meredith Westall

Michael Stowe

0-1

BOARD

CATERHAM PREP 2

WIM PARK 3 / GORDONBROCK 4

4-0

3-a

Cameron Furley-Smith (Capt)

Hudson Hughes (Capt) - WP1

1-0

3-b

Sidney Driscoll

Nat George - WP3

1-0

3-c

Cameron Lagerberg

Tilly Quartano - GB4

1-0

3-d

Finn Slattery

Zaki Elkamouri - GB4

1-0

BOARD

ST DAVID'S COLLEGE PREP 2

REIGATE ST MARY'S PREP 4

3˝-˝

4-a

Charlie Sparkes (Capt)

William Sanderson (Capt)

1-0

4-b

Callum De Freitas

Matthew Howell

1-0

4-c

Max Vaughan

Sophie Bennett

˝-˝

4-d

Joseph Parks

Max Baker

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE 

SCHOOLS’ INDIVIDUAL CHALLENGE FINAL

1 Whitgift 1 21 x 172% 36.12
2 Park Hill Juniors 2 18 + 15 33.00
3 Cumnor House Prep 1 18 x 172% 30.46
4 Smitham Primary 2 17 + 13 30.00
5 Red Hill Primary 1 17 x 172% 29.24
6 Reigate St Mary's Prep 2 13 + 13 26.00
7 St David's College Prep 2 14 + 11 25.00
8 St Christopher's Prep 1 14 x 172% 24.08
9 Horniman Primary 2 14 + 9 23.00
10= St Aidan's RC Primary 1 13 x 172% 22.36
10= St George's College Juniors 1 13 x 172% 22.36
12 Gordonbrock Primary 1 11 x 172% 18.92
13 Caterham Prep 1 8 x 172% 13.72
INDIVIDUAL PLAYERS - CROSS TABLE OF RESULTS
No Name                       School            Total  1    2    3    4    5    6    7  
1  LALL, Rahul                Whitgift          7     17:W  3:W  5:W  2:W  4:W 13:W 14:W
2  REEVES, Laura              Park Hill         5.5    8:W  9:W 10:W  1:L 14:W 12:W  3:D
3  MCGRATH, Connor            Cumnor            5.5   11:W  1:L 13:W 12:W 10:W  4:W  2:D
4  HOLLAND, Liam              Redhill           5     16:W 12:W 14:W  5:W  1:L  3:L 10:W
5  MADALURA, Luke             Smitham           5     10:W 13:W  1:L  4:L  6:W 14:W 11:W
6  P0YNTZ, Anton              Park Hill         4     12:L  8:W  9:W 14:L  5:L  7:W 13:W
7  BLAGG, Alfie               Horniman          3.5   14:L 16:D  8:W  9:L 15:W  6:L 12:W
8  BOWLING, Ciaran            St Christopher's  3.5    2:L  6:L  7:L 18:W 16:W  9:D 17:W
9  GAJJAR, Shyam              St David's        3.5   18:W  2:L  6:L  7:W 12:L  8:D 15:W
10 BENNETT, Charles           Reigate St Mary's 3      5:L 17:W  2:L 15:W  3:L 18:W  4:L
11 ANDERTON, Jordan           St Aidan's        3      3:L 14:L 18:W 16:W 12:L 17:W  5:L
12 RENNISON, Andrew           Smitham           3      6:W  4:L 15:W  3:L 11:W  2:L  7:L
13 WINKELMANN, Carl           Reigate St Mary's 3     15:W  5:L  3:L 17:W  9:W  1:L  6:L
14 WONG, Thomas               St George's       3      7:W 11:W  4:L  6:W  3:L  5:L  1:L
15 GRANT, Sean                Gordonbrock       2     13:L 18:W 12:L 10:L  7:L 16:W  9:L
16 JAMES, Zhanae              St David's        2      4:L  7:D 17:D 11:L  8:L 15:L 18:W
17 GWYTHER, Patrick           Horniman          1      1:L 10:L 16:D 13:L 18:D 11:L  8:L
18 SLATER, James              Caterham          .5     9:L 15:L 11:L  8:L 17:D 10:L 16:L
19 LALL, Juhi                 Woodcote          0      0:   0:   0:   0:   0:   0:   0: 
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE 

7 STAR PERFORMANCES
The following 7 players managed to win all 7 games:

Kie-Ren Lau - Cumnor House Prep
Amlan Banaji - Gordonbrock Primary
Nat Brunning - Gordonbrock Primary
Rahull Lall - Whitgift
David Norris - Blackheath Prep
Joseph Parks - St David's College Prep
Alexander Stheeman - St George's College Juniors

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE