CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE         
CCF CHAMPIONS' LEAGUE CHESS: SEASON 2005-06
FINALS - 10 JUNE 2006

Full Results will appear here during the coming week.  More complicated job than we hoped!  
For the moment, we have uploaded the final tables.

CHAMPIONS' LEAGUE FINAL

P

W

D

L

F

A

G.D

PT

1

Smitham Primary 1

7

7

0

0

23

5

+18

21

2

Caterham Prep

7

4

2

1

17

11

+6

17

3

Essendene Lodge Prep

7

3

3

1

15

13

+2

16

4

Gordonbrock Primary 1

7

3

1

3

15˝

12˝

+3

14

5

Gordonbrock Primary 2

7

2

1

4

12

16

-4

12

6

St David’s College Prep 1

7

0

4

3

11˝

16˝

-5

11

7

St Georges’ College Juniors 2

7

1

2

4

8

20

-12

11

8

St George’s College Juniors 1

7

1

1

5

10

18

-8

10

 

11-00

ROUND 1 CHAMPIONS’ LEAGUE

11-50

BOARD

CATERHAM PREP 1

ESSENDENE LODGE PREP

2-2

1-a

Duke Quinton (Capt)

Michael McMillan (Capt)

1-0

1-b

Jasper Moore

James McMillan

0-1

1-c

Angus Hayes

Jamie Linsley-Parrish

0-1

1-d

Nicolas Trompetas

Adam Willmott

1-0

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 2

ST DAVID’S COLLEGE PREP 1

3-1

2-a

Nat Brunning

Justin Seymour (Capt)

˝-˝

2-b

Aiyan Maharasingam

Alexander Cowan

1-0

2-c

Izzy Theordoreson (Capt)

Kulvir Guram

˝-˝

2-d

Adam Elkamouri

Lloyd Abbot

1-0

BOARD

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 1

GORDONBROCK PRIMARY 1

1-3

3-a

Krishan Bhalla (Capt)

Oscar Kent-Plummer

0-1

3-b

Edward Moran

Amlan Banaji

0-1

3-c

Matthew Whatley

Fergal Harper (Capt)

1-0

3-d

Kevin Sinniah

Shannon Jhanji

0-1

BOARD

SMITHAM PRIMARY 1

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 2

4-0

4-a

Bobby Aspinall (Capt)

Callum Kealey (Capt)

1-0

4-b

Joseph Norris

Alexander Collier

1-0

4-c

Stevie Silverstone

Christopher Perrin

1-0

4-d

Thomas Johnson

Jack Hudson

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

12-00

ROUND 2 CHAMPIONS’ LEAGUE

12-50

BOARD

ST DAVID’S COLLEGE PREP 1

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 1

2-2

1-a

Justin Seymour (Capt)

Krishan Bhalla (Capt)

0-1

1-b

Alexander Cowan

Edward Moran

1-0

1-c

Kulvir Guram

Matthew Whatley

1-0

1-d

Lloyd Abbot

Kevin Sinniah

0-1

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 1

SMITHAM PRIMARY 1

1-3

2-a

Oscar Kent-Plummer

Bobby Aspinall (Capt)

0-1

2-b

Amlan Banaji

Joseph Norris

˝-˝

2-c

Fergal Harper (Capt)

Stevie Silverstone

˝-˝

2-d

Shannon Jhanji

Thomas Johnson

0-1

BOARD

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 2

CATERHAM PREP 1

1-3

3-a

Callum Kealey (Capt)

Duke Quinton (Capt)

0-1

3-b

Alexander Collier

Jasper Moore

0-1

3-c

Christopher Perrin

Angus Hayes

1-0

3-d

Jack Hudson

Nicolas Trompetas

0-1

BOARD

ESSENDENE LODGE PREP

GORDONBROCK PRIMARY 2

3-1

4-a

Michael McMillan (Capt)

Nat Brunning

1-0

4-b

James McMillan

Aiyan Maharasingam

0-1

4-c

Jamie Linsley-Parrish

Izzy Theordoreson (Capt)

1-0

4-d

Adam Willmott

Adam Elkamouri

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

13-00

ROUND 3 CHAMPIONS’ LEAGUE

13-50

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 1

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 2

4-0

1-a

Oscar Kent-Plummer

Callum Kealey (Capt)

1-0

1-b

Amlan Banaji

Alexander Collier

1-0

1-c

Fergal Harper (Capt)

Christopher Perrin

1-0

1-d

Shannon Jhanji

Jack Hudson

1-0

BOARD

CATERHAM PREP 1

GORDONBROCK PRIMARY 2

3-1

2-a

Duke Quinton (Capt)

Nat Brunning

1-0

2-b

Jasper Moore

Aiyan Maharasingam

0-1

2-c

Angus Hayes

Izzy Theordoreson (Capt)

1-0

2-d

Nicolas Trompetas

Adam Elkamouri

1-0

BOARD

ESSENDENE LODGE PREP

ST DAVID’S COLLEGE PREP 1

2-2

3-a

Michael McMillan (Capt)

Justin Seymour (Capt)

1-0

3-b

James McMillan

Alexander Cowan

0-1

3-c

Jamie Linsley-Parrish

Kulvir Guram

1-0

3-d

Adam Willmott

Lloyd Abbot

0-1

BOARD

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 1

SMITHAM PRIMARY 1

0-4

4-a

Krishan Bhalla (Capt)

Bobby Aspinall (Capt)

0-1

4-b

Edward Moran

Joseph Norris

0-1

4-c

Matthew Whatley

Stevie Silverstone

0-1

4-d

Kevin Sinniah

Thomas Johnson

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

14-00

ROUND 4 CHAMPIONS’ LEAGUE

14-50

BOARD

SMITHAM PRIMARY 1

CATERHAM PREP 1

3-1

1-a

Bobby Aspinall (Capt)

Duke Quinton (Capt)

0-1

1-b

Joseph Norris

Jasper Moore

1-0

1-c

Stevie Silverstone

Angus Hayes

1-0

1-d

Thomas Johnson

Nicolas Trompetas

1-0

BOARD

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 2

ESSENDENE LODGE PREP

2-2

2-a

Callum Kealey (Capt)

Michael McMillan (Capt)

0-1

2-b

Alexander Collier

James McMillan

0-1

2-c

Christopher Perrin

Jamie Linsley-Parrish

1-0

2-d

Jack Hudson

Adam Willmott

1-0

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 2

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 1

3-1

3-a

Nat Brunning

Krishan Bhalla (Capt)

0-1

3-b

Aiyan Maharasingam

Edward Moran

1-0

3-c

Izzy Theordoreson (Capt)

Matthew Whatley

1-0

3-d

Adam Elkamouri

Kevin Sinniah

1-0

BOARD

ST DAVID’S COLLEGE PREP 1

GORDONBROCK PRIMARY 1

1-3

4-a

Justin Seymour (Capt)

Oscar Kent-Plummer

1-0

4-b

Alexander Cowan

Amlan Banaji

0-1

4-c

Kulvir Guram

Fergal Harper (Capt)

0-1

4-d

Lloyd Abbot

Shannon Jhanji

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

15-00

ROUND 5 CHAMPIONS’ LEAGUE

15-50

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 2

GORDONBROCK PRIMARY 1

2-2

1-a

Nat Brunning

Oscar Kent-Plummer

1-0

1-b

Aiyan Maharasingam

Amlan Banaji

0-1

1-c

Izzy Theordoreson (Capt)

Fergal Harper (Capt)

0-1

1-d

Adam Elkamouri

Shannon Jhanji

1-0

BOARD

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 1

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 2

4-0

2-a

Krishan Bhalla (Capt)

Callum Kealey (Capt)

1-0

2-b

Edward Moran

Alexander Collier

1-0

2-c

Matthew Whatley

Christopher Perrin

1-0

2-d

Kevin Sinniah

Jack Hudson

1-0

BOARD

SMITHAM PRIMARY 1

ESSENDENE LODGE PREP

3˝-˝

3-a

Bobby Aspinall (Capt)

Michael McMillan (Capt)

1-0

3-b

Joseph Norris

James McMillan

˝-˝

3-c

Stevie Silverstone

Jamie Linsley-Parrish

1-0

3-d

Thomas Johnson

Adam Willmott

1-0

BOARD

CATERHAM PREP 1

ST DAVID’S COLLEGE PREP 1

2-2

4-a

Duke Quinton (Capt)

Justin Seymour (Capt)

1-0

4-b

Jasper Moore

Alexander Cowan

0-1

4-c

Angus Hayes

Kulvir Guram

0-1

4-d

Nicolas Trompetas

Lloyd Abbot

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

16-00

ROUND 6 CHAMPIONS’ LEAGUE

16-50

BOARD

ST DAVID’S COLLEGE PREP 1

SMITHAM PRIMARY 1

1˝-2˝

1-a

Justin Seymour (Capt)

Bobby Aspinall (Capt)

1-0

1-b

Alexander Cowan

Joseph Norris

0-1

1-c

Kulvir Guram

Stevie Silverstone

˝-˝

1-d

Lloyd Abbot

Thomas Johnson

0-1

BOARD

ESSENDENE LODGE PREP

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 1

3-1

2-a

Michael McMillan (Capt)

Krishan Bhalla (Capt)

1-0

2-b

James McMillan

Edward Moran

1-0

2-c

Jamie Linsley-Parrish

Matthew Whatley

1-0

2-d

Adam Willmott

Kevin Sinniah

0-1

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 1

CATERHAM PREP 1

1-3

3-a

Oscar Kent-Plummer

Duke Quinton (Capt)

0-1

3-b

Amlan Banaji

Jasper Moore

1-0

3-c

Fergal Harper (Capt)

Angus Hayes

0-1

3-d

Shannon Jhanji

Nicolas Trompetas

0-1

BOARD

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 2

GORDONBROCK PRIMARY 2

3-1

4-a

Callum Kealey (Capt)

Nat Brunning

1-0

4-b

Alexander Collier

Aiyan Maharasingam

1-0

4-c

Christopher Perrin

Izzy Theordoreson (Capt)

1-0

4-d

Jack Hudson

Adam Elkamouri

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

17-00

ROUND 7 CHAMPIONS’ LEAGUE

17-50

BOARD

ESSENDENE LODGE PREP

GORDONBROCK PRIMARY 1

2˝-1˝

1-a

Michael McMillan (Capt)

Oscar Kent-Plummer

1-0

1-b

James McMillan

Amlan Banaji

1-0

1-c

Jamie Linsley-Parrish

Fergal Harper (Capt)

˝-˝

1-d

Adam Willmott

Shannon Jhanji

0-1

BOARD

ST DAVID’S COLLEGE PREP 1

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 2

2-2

2-a

Justin Seymour (Capt)

Callum Kealey (Capt)

0-1

2-b

Alexander Cowan

Alexander Collier

1-0

2-c

Kulvir Guram

Christopher Perrin

1-0

2-d

Lloyd Abbot

Jack Hudson

0-1

BOARD

CATERHAM PREP 1

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 1

3-1

3-a

Duke Quinton (Capt)

Krishan Bhalla (Capt)

1-0

3-b

Jasper Moore

Edward Moran

1-0

3-c

Angus Hayes

Matthew Whatley

1-0

3-d

Nicolas Trompetas

Kevin Sinniah

0-1

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 2

SMITHAM PRIMARY 1

1-3

4-a

Nat Brunning

Bobby Aspinall (Capt)

0-1

4-b

Aiyan Maharasingam

Joseph Norris

0-1

4-c

Izzy Theordoreson (Capt)

Stevie Silverstone

1-0

4-d

Adam Elkamouri

Thomas Johnson

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

MINOR SCHOOLS’ FINAL

P

W

D

L

F

A

G.D

PT

1

St David’s Prep 1

7

6

1

0

21˝

+15

20

2

Reigate St Mary’s Prep 1

7

5

1

1

18˝

+9

18

3

Baring Primary

7

4

1

2

17˝

10˝

+7

16

4

St David’s Prep 2

7

4

0

3

14˝

13˝

+1

15

5

Bousfield Primary

7

2

1

4

12

16

-4

12

6

Gordonbrock Primary 3

7

1

3

3

10˝

17˝

-7

12

7

Dundonald Primary

7

1

1

5

19˝

-11

10

8

Kilmorie Primary

7

1

0

6

9

19

-10

9

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

11-00

ROUND 1 MINOR SCHOOLS’

11-50

BOARD

KILMORIE PRIMARY

BARING PRIMARY

1-3

1-a

Matthew Soames (Capt)

Victor Jones (Capt)

0-1

1-b

Daniel Roth

Krishanth Fernando

0-1

1-c

Benjamin Levy

Josephine Leung

0-1

1-d

Filip Cwizewicz

Jacob Smith

1-0

BOARD

DUNDONALD PRIMARY

REIGATE ST MARY’S PREP 1

0-4

2-a

Daniel Hands-Heart (Capt)

Michael Blakey (Capt)

0-1

2-b

Joel Knorn

Dominic Maillot

0-1

2-c

James Reddy

Sean Baxter

0-1

2-d

Thomas Saunders

Mitchell Harrison

0-1

BOARD

ST DAVID’S PREP 1

ST DAVID’S PREP 2

3-1

3-a

James Sloan (Capt)

Barney Hoskins (Capt)

1-0

3-b

Owen Wright

Benjamin-Keaton Morley-Hewitt

0-1

3-c

Oliver Rooke

Richard Rose

1-0

3-d

Stefan Phillips

Rory McNevin

1-0

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 3

BOUSFIELD PRIMARY

1-3

4-a

Auguste Nembhard

Freddie Bouchier (Capt)

0-1

4-b

Paul Cohen

Mahmoud Ghanem

1-0

4-c

Toby Quast (Capt)

George McCrae

0-1

4-d

Joel Puttick

Adam Husain

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

12-00

ROUND 2 MINOR SCHOOLS’

12-50

BOARD

REIGATE ST MARY’S PREP 1

ST DAVID’S PREP 1

1˝-2˝

1-a

Michael Blakey (Capt)

James Sloan (Capt)

1-0

1-b

Dominic Maillot

Owen Wright

˝-˝

1-c

Sean Baxter

Oliver Rooke

0-1

1-d

Mitchell Harrison

Stefan Phillips

0-1

BOARD

ST DAVID’S PREP 2

GORDONBROCK PRIMARY 3

4-0

2-a

Barney Hoskins (Capt)

Auguste Nembhard

1-0

2-b

Benjamin-Keaton Morley-Hewitt

Paul Cohen

1-0

2-c

Richard Rose

Toby Quast (Capt)

1-0

2-d

Rory McNevin

Joel Puttick

1-0

BOARD

BOUSFIELD PRIMARY

KILMORIE PRIMARY

3-1

3-a

Freddie Bouchier (Capt)

Matthew Soames (Capt)

0-1

3-b

Mahmoud Ghanem

Daniel Roth

1-0

3-c

George McCrae

Benjamin Levy

1-0

3-d

Adam Husain

Filip Cwizewicz

1-0

BOARD

BARING PRIMARY

DUNDONALD PRIMARY

3-1

4-a

Victor Jones (Capt)

Daniel Hands-Heart (Capt)

1-0

4-b

Krishanth Fernando

Joel Knorn

0-1

4-c

Josephine Leung

James Reddy

1-0

4-d

Jacob Smith

Thomas Saunders

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

13-00

ROUND 3 MINOR SCHOOLS’

13-50

BOARD

ST DAVID’S PREP 2

BOUSFIELD PRIMARY

2˝-1˝

1-a

Barney Hoskins (Capt)

Freddie Bouchier (Capt)

1-0

1-b

Benjamin-Keaton Morley-Hewitt

Mahmoud Ghanem

1-0

1-c

Richard Rose

George McCrae

0-1

1-d

Rory McNevin

Adam Husain

˝–˝

BOARD

KILMORIE PRIMARY

DUNDONALD PRIMARY

1-3

2-a

Matthew Soames (Capt)

Daniel Hands-Heart (Capt)

0-1

2-b

Daniel Roth

Joel Knorn

0-1

2-c

Benjamin Levy

James Reddy

0-1

2-d

Filip Cwizewicz

Thomas Saunders

1-0

BOARD

BARING PRIMARY

REIGATE ST MARY’S PREP 1

1˝-2˝

3-a

Victor Jones (Capt)

Michael Blakey (Capt)

1-0

3-b

Krishanth Fernando

Dominic Maillot

0-1

3-c

Josephine Leung

Sean Baxter

0-1

3-d

Jacob Smith

Mitchell Harrison

˝-˝

BOARD

ST DAVID’S PREP 1

GORDONBROCK PRIMARY 3

2-2

4-a

James Sloan (Capt)

Auguste Nembhard

1-0

4-b

Owen Wright

Paul Cohen

0-1

4-c

Oliver Rooke

Toby Quast (Capt)

0-1

4-d

Stefan Phillips

Joel Puttick

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

14-00

ROUND 4 MINOR SCHOOLS’

14-50

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 3

KILMORIE PRIMARY

1-3

1-a

Auguste Nembhard

Matthew Soames (Capt)

0-1

1-b

Paul Cohen

Daniel Roth

0-1

1-c

Toby Quast (Capt)

Benjamin Levy

1-0

1-d

Joel Puttick

Filip Cwizewicz

0-1

BOARD

BOUSFIELD PRIMARY

BARING PRIMARY

1-3

2-a

Freddie Bouchier (Capt)

Victor Jones (Capt)

0-1

2-b

Mahmoud Ghanem

Krishanth Fernando

0-1

2-c

George McCrae

Josephine Leung

1-0

2-d

Adam Husain

Jacob Smith

0-1

BOARD

DUNDONALD PRIMARY

ST DAVID’S PREP 1

0-4

3-a

Daniel Hands-Heart (Capt)

James Sloan (Capt)

0-1

3-b

Joel Knorn

Owen Wright

0-1

3-c

James Reddy

Oliver Rooke

0-1

3-d

Thomas Saunders

Stefan Phillips

0-1

BOARD

REIGATE ST MARY’S PREP 1

ST DAVID’S PREP 2

2˝-1˝

4-a

Michael Blakey (Capt)

Barney Hoskins (Capt)

1-0

4-b

Dominic Maillot

Benjamin-Keaton Morley-Hewitt

0-1

4-c

Sean Baxter

Richard Rose

˝-˝

4-d

Mitchell Harrison

Rory McNevin

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

15-00

ROUND 5 MINOR SCHOOLS’

15-50

BOARD

DUNDONALD PRIMARY

ST DAVID’S PREP 2

1-3

1-a

Daniel Hands-Heart (Capt)

Barney Hoskins (Capt)

0-1

1-b

Joel Knorn

Benjamin-Keaton Morley-Hewitt

0-1

1-c

James Reddy

Richard Rose

1-0

1-d

Thomas Saunders

Rory McNevin

0-1

BOARD

ST DAVID’S PREP 1

BOUSFIELD PRIMARY

3˝-˝

2-a

James Sloan (Capt)

Freddie Bouchier (Capt)

1-0

2-b

Owen Wright

Mahmoud Ghanem

1-0

2-c

Oliver Rooke

George McCrae

1-0

2-d

Stefan Phillips

Adam Husain

˝-˝

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 3

BARING PRIMARY

2-2

3-a

Auguste Nembhard

Victor Jones (Capt)

0-1

3-b

Paul Cohen

Krishanth Fernando

1-0

3-c

Toby Quast (Capt)

Josephine Leung

0-1

3-d

Joel Puttick

Jacob Smith

1-0

BOARD

KILMORIE PRIMARY

REIGATE ST MARY’S PREP 1

1-3

4-a

Matthew Soames (Capt)

Michael Blakey (Capt)

0-1

4-b

Daniel Roth

Dominic Maillot

0-1

4-c

Benjamin Levy

Sean Baxter

1-0

4-d

Filip Cwizewicz

Mitchell Harrison

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

16-00

ROUND 6 MINOR SCHOOLS’

16-50

BOARD

REIGATE ST MARY’S PREP 1

GORDONBROCK PRIMARY 3

2-2

1-a

Michael Blakey (Capt)

Auguste Nembhard

1-0

1-b

Dominic Maillot

Paul Cohen

0-1

1-c

Sean Baxter

Toby Quast (Capt)

0-1

1-d

Mitchell Harrison

Joel Puttick

1-0

BOARD

BARING PRIMARY

ST DAVID’S PREP 1

1-3

2-a

Victor Jones (Capt)

James Sloan (Capt)

1-0

2-b

Krishanth Fernando

Owen Wright

0-1

2-c

Josephine Leung

Oliver Rooke

0-1

2-d

Jacob Smith

Stefan Phillips

0-1

BOARD

ST DAVID’S PREP 2

KILMORIE PRIMARY

2˝-1˝

3-a

Barney Hoskins (Capt)

Matthew Soames (Capt)

1-0

3-b

Benjamin-Keaton Morley-Hewitt

Daniel Roth

1-0

3-c

Richard Rose

Benjamin Levy

0-1

3-d

Rory McNevin

Filip Cwizewicz

˝-˝

BOARD

BOUSFIELD PRIMARY

DUNDONALD PRIMARY

2-2

4-a

Freddie Bouchier (Capt)

Daniel Hands-Heart (Capt)

0-1

4-b

Mahmoud Ghanem

Joel Knorn

0-1

4-c

George McCrae

James Reddy

1-0

4-d

Adam Husain

Thomas Saunders

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

17-00

ROUND 7 MINOR SCHOOLS’

17-50

BOARD

BARING PRIMARY

ST DAVID’S PREP 2

4-0

1-a

Victor Jones (Capt)

Barney Hoskins (Capt)

1-0

1-b

Krishanth Fernando

Benjamin-Keaton Morley-Hewitt

1-0

1-c

Josephine Leung

Richard Rose

1-0

1-d

Jacob Smith

Rory McNevin

1-0

BOARD

REIGATE ST MARY’S PREP 1

BOUSFIELD PRIMARY

3-1

2-a

Michael Blakey (Capt)

Freddie Bouchier (Capt)

1-0

2-b

Dominic Maillot

Mahmoud Ghanem

1-0

2-c

Sean Baxter

George McCrae

0-1

2-d

Mitchell Harrison

Adam Husain

1-0

BOARD

KILMORIE PRIMARY

ST DAVID’S PREP 1

˝-3˝

3-a

Matthew Soames (Capt)

James Sloan (Capt)

0-1

3-b

Daniel Roth

Owen Wright

˝-˝

3-c

Benjamin Levy

Oliver Rooke

0-1

3-d

Filip Cwizewicz

Stefan Phillips

0-1

BOARD

DUNDONALD PRIMARY

GORDONBROCK PRIMARY 3

1˝-2˝

4-a

Daniel Hands-Heart (Capt)

Auguste Nembhard

0-1

4-b

Joel Knorn

Paul Cohen

1-0

4-c

James Reddy

Toby Quast (Capt)

˝-˝

4-d

Thomas Saunders

Joel Puttick

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

CHESSFA CUP FINAL

P

W

D

L

F

A

G.D

PT

1

Smitham Primary 2

7

7

0

0

25˝

+23

21

2

St David’s College Prep 2

7

4

2

1

19˝

+11

17

3

Turnham Primary 2

7

4

1

2

16

12

+4

16

4

St David’s Prep 3

7

3

2

2

14˝

13˝

+1

15

5

Wimbledon Park Primary 2

7

2

2

3

12

16

-4

13

6

Gordonbrock Primary 4

7

1

3

3

18˝

-9

12

7

Reigate St Mary’s Prep 2

7

1

2

4

18˝

-9

11

8

St George’s College Juniors 3

7

0

0

7

22˝

-17

7

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

11-00

ROUND 1 CHESSFA CUP

11-50

BOARD

WIMBLEDON PARK PRIMARY 2

SMITHAM PRIMARY 2

˝-3˝

1-a

Zak Arney (capt)

William Johnson (Capt)

˝-˝

1-b

Georgia Bacon

Toni Apsinall

0-1

1-c

Hudson Hughes

Jamie West

0-1

1-d

DEFAULT (Muhammad Essack)

Liam Airley

def-1

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 4

REIGATE ST MARY’S PREP 2

2-2

2-a

Ayodeji Olatunji

Nicholas Johnson (Cap)

1-0

2-b

Caleb Rich

Rachel Dungate

˝-˝

2-c

Luca Nembhard

Tobias Chesser

0-1

2-d

Daniel Jay (Capt)

Timmy Lafosse

˝-˝

BOARD

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 3

ST DAVID’S PREP 3

0-4

3-a

Callum Weatherley-Rowe (Capt)

Louie Connaris (Capt)

0-1

3-b

Ethan O’Nean

Ryan Dosanjh

0-1

3-c

Henry Stheeman

William Stenhouse

0-1

3-d

Benedikt Stheeman

Emma Sloan

0-1

BOARD

ST DAVID’S COLLEGE PREP 2

TURNHAM PRIMARY 2

2-2

4-a

Johnny Bray

Nikesh Patel (Capt)

1-0

4-b

Sam Aston

Sekani Trotman

0-1

4-c

Theo Clayton (Capt)

Andrew Owusu Aninakwah

0-1

4-d

Max Vaughan

Gabrielle Lang

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

12-00

ROUND 2 CHESSFA CUP

12-50

BOARD

REIGATE ST MARY’S PREP 2

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 3

2˝-1˝

1-a

Nicholas Johnson (Cap)

Callum Weatherley-Rowe (Capt)

1-0

1-b

Rachel Dungate

Ethan O’Nean

0-1

1-c

Tobias Chesser

Henry Stheeman

1-0

1-d

Timmy Lafosse

Benedikt Stheeman

˝-˝

BOARD

ST DAVID’S PREP 3

ST DAVID’S COLLEGE PREP 2

2-2

2-a

Louie Connaris (Capt)

Johnny Bray

0-1

2-b

Ryan Dosanjh

Sam Aston

0-1

2-c

William Stenhouse

Theo Clayton (Capt)

1-0

2-d

Emma Sloan

Max Vaughan

1-0

BOARD

TURNHAM PRIMARY 2

WIMBLEDON PARK PRIMARY 2

3-1

3-a

Nikesh Patel (Capt)

Zak Arney (capt)

1-0

3-b

Sekani Trotman

Georgia Bacon

1-0

3-c

Andrew Owusu Aninakwah

Hudson Hughes

0-1

3-d

Gabrielle Lang

DEFAULT (Muhammad Essack)

1-def

BOARD

SMITHAM PRIMARY 2

GORDONBROCK PRIMARY 4

4-0

4-a

William Johnson (Capt)

Ayodeji Olatunji

1-0

4-b

Toni Apsinall

Caleb Rich

1-0

4-c

Jamie West

Luca Nembhard

1-0

4-d

Liam Airley

Daniel Jay (Capt)

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

13-00

ROUND 3 CHESSFA CUP

13-50

BOARD

ST DAVID’S PREP 3

TURNHAM PRIMARY 2

2˝ -1˝

1-a

Louie Connaris (Capt)

Nikesh Patel (Capt)

1-0

1-b

Ryan Dosanjh

Sekani Trotman

˝-˝

1-c

William Stenhouse

Andrew Owusu Aninakwah

0-1

1-d

Emma Sloan

Gabrielle Lang

1-0

BOARD

WIMBLEDON PARK PRIMARY 2

GORDONBROCK PRIMARY 4

2-2

2-a

Zak Arney

Ayodeji Olatunji

0-1

2-b

Georgia Bacon (capt)

Caleb Rich

1-0

2-c

Hudson Hughes

Luca Nembhard

1-0

2-d

DEFAULT (Muhammad Essack)

Daniel Jay (Capt)

def-1

BOARD

SMITHAM PRIMARY 2

REIGATE ST MARY’S PREP 2

4-0

3-a

William Johnson (Capt)

Nicholas Johnson (Cap)

1-0

3-b

Toni Apsinall

Rachel Dungate

1-0

3-c

Jamie West

Tobias Chesser

1-0

3-d

Liam Airley

Timmy Lafosse

1-0

BOARD

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 3

ST DAVID’S COLLEGE PREP 2

1-3

4-a

Callum Weatherley-Rowe (Capt)

Johnny Bray

0-1

4-b

Ethan O’Nean

Sam Aston

0-1

4-c

Henry Stheeman

Theo Clayton (Capt)

1-0

4-d

Benedikt Stheeman

Max Vaughan

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

14-00

ROUND 4 CHESSFA CUP

14-50

BOARD

ST DAVID’S COLLEGE PREP 2

WIMBLEDON PARK PRIMARY 2

3˝-˝

1-a

Johnny Bray

Zak Arney (capt)

1-0

1-b

Sam Aston

Georgia Bacon

1-0

1-c

Theo Clayton (Capt)

Hudson Hughes

˝-˝

1-d

Max Vaughan

DEFAULT (Muhammad Essack)

1-def

BOARD

TURNHAM PRIMARY 2

SMITHAM PRIMARY 2

0-4

2-a

Nikesh Patel (Capt)

William Johnson (Capt)

0-1

2-b

Sekani Trotman

Toni Apsinall

0-1

2-c

Andrew Owusu Aninakwah

Jamie West

0-1

2-d

Gabrielle Lang

Liam Airley

0-1

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 4

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 3

3-1

3-a

Ayodeji Olatunji

Callum Weatherley-Rowe (Capt)

1-0

3-b

Caleb Rich

Ethan O’Nean

0-1

3-c

Luca Nembhard

Henry Stheeman

1-0

3-d

Daniel Jay (Capt)

Benedikt Stheeman

1-0

BOARD

REIGATE ST MARY’S PREP 2

ST DAVID’S PREP 3

1˝-2˝

4-a

Nicholas Johnson (Cap)

Louie Connaris (Capt)

1-0

4-b

Rachel Dungate

Ryan Dosanjh

˝-˝

4-c

Tobias Chesser

William Stenhouse

0-1

4-d

Timmy Lafosse

Emma Sloan

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

15-00

ROUND 5 CHESSFA CUP

15-50

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 4

ST DAVID’S PREP 3

2-2

1-a

Ayodeji Olatunji

Louie Connaris (Capt)

1-0

1-b

Caleb Rich

Ryan Dosanjh

˝-˝

1-c

Luca Nembhard

William Stenhouse

˝ -˝

1-d

Daniel Jay (Capt)

Emma Sloan

0-1

BOARD

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 3

TURNHAM PRIMARY 2

1-3

2-a

Callum Weatherley-Rowe (Capt)

Nikesh Patel (Capt)

1-0

2-b

Ethan O’Nean

Sekani Trotman

0-1

2-c

Henry Stheeman

Andrew Owusu Aninakwah

0-1

2-d

Benedikt Stheeman

Gabrielle Lang

0-1

BOARD

ST DAVID’S COLLEGE PREP 2

SMITHAM PRIMARY 2

1˝-2˝

3-a

Johnny Bray

William Johnson (Capt)

0-1

3-b

Sam Aston

Toni Apsinall

1-0

3-c

Theo Clayton (Capt)

Jamie West

0-1

3-d

Max Vaughan

Liam Airley

˝-˝

BOARD

WIMBLEDON PARK PRIMARY 2

REIGATE ST MARY’S PREP 2

2-2

4-a

Zak Arney (capt)

Nicholas Johnson (Cap)

1-0

4-b

Georgia Bacon

Rachel Dungate

0-1

4-c

Hudson Hughes

Tobias Chesser

1-0

4-d

DEFAULT (Muhammad Essack)

Timmy Lafosse

def-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

16-00

ROUND 6 CHESSFA CUP

16-50

BOARD

REIGATE ST MARY’S PREP 2

ST DAVID’S COLLEGE PREP 2

0-4

1-a

Nicholas Johnson (Cap)

Johnny Bray

0-1

1-b

Rachel Dungate

Sam Aston

0-1

1-c

Tobias Chesser

Theo Clayton (Capt)

0-1

1-d

Timmy Lafosse

Max Vaughan

0-1

BOARD

SMITHAM PRIMARY 2

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 3

4-0

2-a

William Johnson (Capt)

Callum Weatherley-Rowe (Capt)

1-0

2-b

Toni Apsinall

Ethan O’Nean

1-0

2-c

Jamie West

Henry Stheeman

1-0

2-d

Liam Airley

Benedikt Stheeman

1-0

BOARD

ST DAVID’S PREP 3

WIMBLEDON PARK PRIMARY 2

1-3

3-a

Louie Connaris (Capt)

Zak Arney (capt)

0-1

3-b

Ryan Dosanjh

Georgia Bacon

0-1

3-c

William Stenhouse

Hudson Hughes

0-1

3-d

Emma Sloan

DEFAULT (Muhammad Essack)

1-def

BOARD

TURNHAM PRIMARY 2

GORDONBROCK PRIMARY 4

4-0

4-a

Nikesh Patel (Capt)

Ayodeji Olatunji

1-0

4-b

Sekani Trotman

Caleb Rich

1-0

4-c

Andrew Owusu Aninakwah

Luca Nembhard

1-0

4-d

Gabrielle Lang

Daniel Jay (Capt)

1-0

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

17-00

ROUND 7 CHESSFA CUP

17-50

BOARD

SMITHAM PRIMARY 2

ST DAVID’S PREP 3

3˝-˝

1-a

William Johnson (Capt)

Louie Connaris (Capt)

1-0

1-b

Toni Apsinall

Ryan Dosanjh

1-0

1-c

Jamie West

William Stenhouse

˝-˝

1-d

Liam Airley

Emma Sloan

1-0

BOARD

REIGATE ST MARY’S PREP 2

TURNHAM PRIMARY 2

1˝-2˝

2-a

Nicholas Johnson (Cap)

Nikesh Patel (Capt)

˝-˝

2-b

Rachel Dungate

Sekani Trotman

0-1

2-c

Tobias Chesser

Andrew Owusu Aninakwah

1-0

2-d

Timmy Lafosse

Gabrielle Lang

0-1

BOARD

WIMBLEDON PARK PRIMARY 2

ST GEORGE’S COLLEGE JUN. 3

3-1

3-a

Zak Arney (Capt)

Callum Weatherley-Rowe (Capt)

1-0

3-b

Georgia Bacon

Ethan O’Nean

1-0

3-c

Hudson Hughes

Henry Stheeman

1-0

3-d

DEFAULT (Muhammad Essack)

Benedikt Stheeman

def-1

BOARD

GORDONBROCK PRIMARY 4

ST DAVID’S COLLEGE PREP 2

˝-3˝

4-a

Ayodeji Olatunji

Johnny Bray

˝-˝

4-b

Caleb Rich

Sam Aston

0-1

4-c

Luca Nembhard

Theo Clayton (Capt)

0-1

4-d

Daniel Jay (Capt)

Max Vaughan

0-1

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

SCHOOLS’INDIVIDUAL CHALLENGE FINAL

1 Coulsdon C of E Primary 1 19x172% 32.68
2 St David's College Prep (West Wickham) 2 16+15 31.00
3 The Hall (Wimbledon) 1 17x172% 29.24
4 Woodcote Juniors 1 16x172% 27.52
5= St David's Prep (Purley) 1 15x172% 25.80
5= Smitham Primary 1 15x172% 25.80
7= Bousfield Primary 1 13x172% 22.36
7= Caterham Prep 1 13x172% 22.36
7= Turnham Primary 1 13x172% 22.36
10 Gordonbrock Primary 1 10x172% 17.20
11 Reigate St Mary's Prep 1   8x172% 13.72
INDIVIDUAL PLAYERS - CROSS TABLE OF RESULTS
No Name                 School          Tot  1    2    3    4    5    6    7    
1  BARKER, Keith	Coulsdon C Of E	19  12:W  4:W  5:W  6:W  7:W  3:L  9:W
2  VAENERBERG, Daniel	The Hall	17   3:L  9:L  0:W 11:W  6:W  5:W  8:W
3  CHAN, Luke		St David's Coll	16   2:W  5:L  4:W  8:D 10:W  1:W  6:L
4  LALL, Juhi		Woodcote	16  10:W  1:L  3:L  7:D  9:W 11:W  5:W
5  NASH, James		St David's Prep	15  11:W  3:W  1:L  9:W  8:W  2:L  4:L
6  AITKEN, Sam		Smitham		15   8:W  7:W  9:L  1:L  2:L 12:W  3:W
7  SEALY, Jack		St David's Coll	15   9:W  6:L 10:W  4:D  1:L  8:D 12:W
8  LAGERBERG, Jamie	Caterham	13   6:L 11:W 12:W  3:D  5:L  7:D  2:L
9  FERATI, Dion		Bousfield	13   7:L  2:W  6:W  5:L  4:L 10:W  1:L
10 ARUMAITHURAI, Armena	Turnham		13   4:L 12:W  7:L 12:W  3:L  9:L 11:W
11 BEATTIE, Pip		Gordonbrock	10   5:L  8:L  0:W  2:L 12:D  4:L 10:L
12 HARRISON, Evie	Reigate St Mary	 8   1:L 10:L  8:L 10:L 11:D  6:L  7:L
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE       

7 STAR PERFORMANCES
The following 3 players managed to win all 7 games:

Thomas Johnson        Smitham Primary
Victor Jones               Baring Primary
Duke Quinton            Caterham Prep

CHESS HOME PAGE          JUNIOR CHESS HOME PAGE         CHAMPIONS' LEAGUE CHESS HOME PAGE
CHAMPIONS' LEAGUE             MINOR SCHOOLS            CHESSFA CUP              SCHOOLS' INDIVIDUALS' CHALLENGE