RETURN TO RESULTS ARCHIVE                    RETURN TO CCF HOME PAGE

Junior Grand Prix 1: 2 November 2002
London Junior Championships Qualification Event

UNDER 18 SECTION - NON QUALIFICATION EVENT

No Name			Grading Info	School		Total 1   2   3   4   5   6  
1  KAY, Colin		160898J L138	Home Schooled	6     2:W 4:W 3:W 3:W 2:W 4:W
2  AHILAN, Arjunan	182991K D 94	Trinity		3     1:L 3:W 4:W 4:W 1:L 3:L
3  SATHYANANDHA, Senth.	240717G A 56	Haberdasher's A	3     4:W 2:L 1:L 1:L 4:W 2:W
4  RAJAN, Matthew	242056K A 52	Haberdasher's A	0     3:L 1:L 2:L 2:L 3:L 1:L
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

RETURN TO RESULTS ARCHIVE                    RETURN TO CCF HOME PAGE

UNDER 12 SECTION

No Name			Grading Info School		Total 1   2   3   4   5   6  
1  VOROPAYEV, Yari	231243J A 92 Dulwich College	5.5   11:W  8:W  2:W  3:D 12:W  7:W  Q Major
2  FOSTER, James	234589E U    Cumnor House Prep	5      0:W  5:W  1:L  7:W  8:W  3:W  Q Major
3  LEE, Jia Shen	231242G A 89 St Olave's		4      9:W  7:D 14:W  1:D  4:W  2:L  Q Minor
4  ANDREW, Benjamin	245211L U    Ibstock Place	4      5:L  6:W 15:W  9:W  3:L  8:W  Q Minor
5  HASHEMI, C Ludo	233998F A 86 Dulwich College	4      4:W  2:L  8:L 11:W 14:W 13:W  Q Minor
6  LEDINGHAM, Richard	231454L A 95 Smitham Primary	4      8:L  4:L 17:W 15:W 10:W 12:W  Q Minor
7  WEST, Daniel		231462K A 64 Dulwich College	3.5   16:W  3:D 13:W  2:L  9:W  1:L  Q Minor
8  DOW, Alistair	231232D A 63 Yateley Manor	3      6:W  1:L  5:W 14:W  2:L  4:L
9  KUKENDRA, Kishore	233660B C 25 Orley Farm		3      3:L 11:W 10:W  4:L  7:L 15:W
10 SHAH, Anant		227903E B 81 Trinity		3     15:W 14:L  9:L 13:W  6:L 16:W
11 BARKER, Carolyn	232821F A 46 Coulsdon C of E	3      1:L  9:L 16:W  5:L 15:W 14:W
12 NONEV, Ivo		241848E A 98 Broadmead Juniors	3     TRF FROM UNDER 9     1:L  6:L
13 SEGUN, Damilola	227902C A 90 Cumnor House Prep	2.5    0:D 17:W  7:L 10:L 16:W  5:L
14 MORGAN, Oliver	243044H U    Royal Russell Prep	2     17:W 10:W  3:L  8:L  5:L 11:L
15 BRACKENBURY,Georgina	228086D D 58 Croydon High	1     10:L 16:W  4:L  6:L 11:L  9:L
16 CASSIM, Ryan		241654C D123 Byron Primary	1      7:L 15:L 11:L 17:W 13:L 10:L
17 MYERS, James		211263C C 68 Merstham Primary	1     14:L 13:L  6:L 16:L  0:W   
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

RETURN TO RESULTS ARCHIVE                    RETURN TO CCF HOME PAGE

UNDER 10 SECTION

No Name			Grading Info School		Total 1   2   3   4   5   6  
1  SATHYANANDHA, Sarav.	240716E D 79 Haberdasher's A	6     14:W  4:W  2:W 13:W  3:W  6:W  Q Major
2  MAGUIRE, Robert	227900K A 77 Ashburton Juniors	5     18:W  6:W  1:L 10:W  9:W  5:W  Q Major
3  ANDREW, Jonathan	245212B U    Ibstock Place	4.5    4:D 22:W 14:W  9:W  1:L 12:W  Q Major
4  DINES, Sheila	231254C A 82 Old Palace		4.5    3:D  1:L 21:W 15:W 11:W  9:W  Q Major
5  LEE, Nathaniel	240673E A 20 St Theresa's	4     11:W 17:W  9:L 16:W  7:W  2:L  Q Minor
6  WOODLAND-HILL, Theo	231444H A 51 Copthorne Prep	4     15:W  2:L  8:W 14:W 16:W  1:L  Q Minor
7  MEHTA, Rohan		232892G A 58 Parish Church Croy	4     20:W  9:L 22:W 17:W  5:L 10:W  Q Minor
8  FRY, Sam		231436J A 69 Reigate Priory	3.5   19:W 13:L  6:L 11:D 17:W 21:W  Q Minor
9  GLOVER, William	241716K A 87 Gordonbrock Prim	3     12:W  7:W  5:W  3:L  2:L  4:L
10 FRY, Ben		231435G A 36 Reigate Priory	3     21:W 16:W 13:L  2:L 18:W  7:L
11 SIDE, James		233048K A 86 St Mary Magdalen	3      5:L 23:W 12:W  8:D  4:L 16:D
12 BAKSH, Reaz		242901K E 26 West Thornton	3      9:L 20:W 11:L 19:W 22:W  3:L
13 NONEV, Ivo		241848E D 98 Braodmead Juniorws	3     24:W  8:W 10:W  1:L  TRF u12 
14 BOTTEMANN, Alexandra	246216K U    (France)		3      1:L 21:W  3:L  6:L 19:W 18:W
15 HESKETH, Alex	232717L A 50 Parish Church Croy	3      6:L 18:L 23:W  4:L 24:W 17:W
16 JONES, Nicholas	232669D E 75 Oratory RC Primary	2.5    0:W 10:L 18:W  5:L  6:L 11:D
17 CHAI, Samuel		231447C B 74 Beulah Juniors	2     23:W  5:L 19:W  7:L  8:L 15:L
18 BRACKENBURY, Daniel	241642G U    Elmhurst Prep	2      2:L 15:W 16:L 20:W 10:L 14:L
19 HENDRON, Ross-Will.	241740G U    Caterham Prep	2      8:L 24:W 17:L 12:L 14:L 23:W
20 DOWNES, William	242943D E 52 Regina Coeli RC	2      7:L 12:L 24:W 18:L 21:L 22:W
21 SCARSE, Jason	232854K A 94 Smitham Primary	2     10:L 14:L  4:L 24:W 20:W  8:L
22 COLLISTER, Toby	245214F U    Coulsdon C of E	1.5    0:D  3:L  7:L 23:W 12:L 20:L
23 BROGAN, Alex		245213D U    Parish Church Croy	1     17:L 11:L 15:L 22:L  0:W 19:L
24 UNKNOWN, PLAYER	             TBA		1     13:L 19:L 20:L 21:L 15:L  0:W
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

The Un-Named Player will be named when we can locate the pairing card (yellow 55) that was originally used for this event.

RETURN TO RESULTS ARCHIVE                    RETURN TO CCF HOME PAGE

UNDER 8 SECTION

No Name			Grading Info School		Total 1   2   3   4   5   6  
1  WILLIAMS, Peter A	240138B A 85 St Lawrence	5     11:W  4:W  2:W  6:L  3:W  7:W  Q
2  FOSTER, Caroline	242955L D 34 Wolsey Juniors	4      6:W 10:W  1:L  8:W  4:W  3:L  Q
3  BARKER, Keith	232812E A 47 Coulsdon C of E	4      4:L 11:W  7:W  5:W  1:L  2:W  Q
4  KIDSON, Joe		245220A U    Dulwich College	3.5    3:W  1:L  9:W  7:D  2:L  8:W
5  LEE, Angharad	245221C U    St Theresa's	3.5    9:W  7:L  8:W  3:L  6:D 10:W
6  BALL, Tom		245217A U    Dulwich College	3.5    2:L  0:  10:W  1:W  5:D  9:W
7  LEE, Jia Ping	241056E E 10 James Allen Prep	2.5    8:W  5:W  3:L  4:D  9:L  1:L
8  DOWNES, Thomas	245219E U    Regina Coeli RC	2      7:L  9:W  5:L  2:L 10:W  4:L
9  WELLS, Sam		233040E D 17 Dog Kennel Hill	2      5:L  8:L  4:L 10:W  7:W  6:L
10 UNKNOWN, PLAYER	             TBA		1      0:W  2:L  6:L  9:L  8:L  5:L
11 COLE, Robert		245218C U    Merstham Primary	0      1:L  3:L  0:   0:   0:   0: 
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

The Un-Named Player will be named when we can locate the pairing card (green 97) that was originally used for this event.

RETURN TO RESULTS ARCHIVE                    RETURN TO CCF HOME PAGE

GRADED FRIENDLIES
Round 1:    Nicholas Jones 1-0 Unknown Player Card Ref 97 (u8)
Round 5:    James Myers 1-0 Alex Brogan