CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS'

ENGLISH CHESS CHALLENGE  FINALS 2013

UNDER 18 BOYS / UNDER 15 BOYS / UNDER 15 GIRLS / UNDER 13 BOYS
No Name				Grading Info	School			Total 1   2   3   4   5    
1  BEECH, David		U18b	910113F 626	Reigate Grammar		14    4:W 6:W 2:D 5:W 7:W  G + Trophy
2  SIT, Victoria	U15g	911269J 603	Nonsuch High		14    7:W 5:W 1:D 3:W 6:W  G + Trophy
3  WADUD, Arif		U13b	911420J 617	Graveney High		11    6:L 4:W 7:W 2:L 0:W  S + Trophy
4  NAWAZ, Danyal	U13b	911006K 591	Wallington Grammar	11    1:L 3:L 0:W 7:W 5:W  S
5  GATZANIS, Adrian	U15b	912664J 513	Reigate Grammar		 9    0:W 2:L 6:W 1:L 4:L  B + Trophy
6  CARTER, Max		U13b	910225F 562	Woodcote High		 9    3:W 1:L 5:L 0:W 2:L  B
7  RICHMOND, Sebastian	U13b	911176B 545	Shirley High		 7    2:L 0:W 3:L 4:L 1:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS'

UNDER 11 BOYS
No
Name
Loc Id
Loc
Club
Total
#1
#2
#3
#4
#5
Medal
1 BACON, James 910075B 585 St David's Prep 14 * W W D W G + Trophy
2 BRILLIANT, William 910176H 540 Blackheath Prep 13 L * W W W G
3 BAKER, Tim 910084C 551 Royal Russell Juniors 11 L L * W W S
4 MICHAEL, Jordan 910940H 542 Cumnor House Prep for Boys   9 D L L * D S
5 JUSTICE-KONEC, Dominic 912047G 537 Fairlawn Primary   8 L L L D * B

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS'

UNDER 11 GIRLS / UNDER 10 GIRLS / UNDER 9 GIRLS
No Name				Grading Info	School			Total 1   2   3   4   5    
1  GADD, Eleanor	U11	910492G 556	Dunottar for Girls	15    7:W 2:W 3:W 4:W 5:W  G + Trophy
2  DORMAN, Orla		U09	910391A 530	St David's College	13    8:W 1:L 6:W 3:W 7:W  G + Trophy
3  BOYD, Kathryn	U09	910165C 510	The Hawthorns Prep	11    6:W 4:W 1:L 2:L 8:W  G
4  AMUSA, Adebusola	U11	910044B 512	Old Palace		10    5:D 3:L 8:W 1:L 6:W  S
5  VAN SELM, Emma	U09	911385L 502	St John's CofE Primary	10    4:D 6:L 7:W 8:W 1:L  S
6  WARNER, Beth		U10	911440D 553	St Christopher's Prep	 9    3:L 5:W 2:L 7:W 4:L  S + Trophy
7  YENDALL, Charlotte	U10	911499D 511	St David's Prep		 6    1:L 8:D 5:L 6:L 2:L  B
8  FERNANDO, Sneha	U11	912448C 506	Croydon High for Girls	 6    2:L 7:D 4:L 5:L 3:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS'

UNDER 10 BOYS
No Name				Grading Info	School			Total 1    2    3    4    5    
1  IFALORE, Michael		910672J 573	Cumnor House Prep	13    2:W  5:W  7:W  4:W  3:L  G + Trophy
2  HOWELL, Oliver		910655J 610	The Hawthorns Prep	13    1:L  9:W  6:W  8:W  4:W  G
3  WELLS, Dominic		911461A 578	Caterham Prep		13    6:L 11:W  9:W  5:W  1:W  G
4  BLYTHE, Daniel		910150A 591	Caterham Prep		11   11:W  6:W  8:W  1:L  2:L  S
5  WADUD, Shareef		911421L 597	Furzedown Primary	11    9:W  1:L 10:W  3:L  8:W  S
6  JAWAID, Jahan		910695K 531	Garfield Primary	11    3:W  4:L  2:L 11:W  0:W  S
7  HARGREAVES, George		912543H 532	Hoe Bridge Prep		11    8:L  0:W  1:L 10:W 11:W  S
8  ITO-ARAMENDIA, Alejandro	910681K 591	Park Hill Juniors 	 9    7:W 10:W  4:L  2:L  5:L  B
9  VAN AS, Benjamin		911380A 544	Coulsdon CofE Primary	 9    5:L  2:L  3:L  0:W 10:W  B
10 BECK, Peter			911758B 503	St David's College	 7    0:W  8:L  5:L  7:L  9:L  B
11 BATTALGAZI, Arda		910105G 543	Blackheath Prep		 7    4:L  3:L  0:W  6:L  7:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS'

UNDER 9 BOYS

No Name				Grading Info	School			Total 1    2    3    4    5    
1  JAIN, Aditya			910689D 549	Cumnor House Prep	14   11:W  7:W  3:D 10:W  4:W  G + Trophy
2  RETTER, Matthew		911167A 547	Reigate St Mary's Prep	13    9:W  5:W  4:L  3:W 10:W  G
3  MUNOZ, Ruben			912499J 549	St Mary's RC Primary	12    6:W  8:W  1:D  2:L  7:W  G
4  IKWUNZE, Chidi		912486L 558	St Saviour's RC Primary	11    5:L  9:W  2:W  7:W  1:L  G
5  BRIGGS, Ben			910175F 532	The Hawthorns Prep	10    4:W  2:L  7:L  8:W  6:D  S
6  PRICE, Ethan			911125G 520	Grazebrook Primary	10    3:L 10:L 12:W 11:W  5:D  S
7  YENDALL, Daniel		911500G 545	St David's Prep		 9   12:W  1:L  5:W  4:L  3:L  S
8  TISHLER, Samzi		912360L 538	N-W London Jewish Day	 9   10:W  3:L 11:W  5:L 12:L  S
9  NEWTON, Edward		912174C 517	Kew Riverside Primary	 9    2:L  4:L 10:L 12:W 11:W  S
10 ZURDO, Lucas			912447A 498	Gordonbrock Primary	 9    8:L  6:W  9:W  1:L  2:L  S
11 PYE, William			911132D 523	The Hawthorns Prep	 7    1:L 12:W  8:L  6:L  9:L  B
12 KIRUBAHARAN, Pradhosh	912074K 510	Woodcote Primary	 7    7:L 11:L  6:L  9:L  8:W  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS'

UNDER 8 BOYS

No Name				Grading Info	School			Total 1    2    3    4    5    
1  FEAR, Atticus		910447B 525	Homefield Prep		13    8:W  4:W  2:W  6:W  3:L  G + Trophy
2  IYER, Eeshaan		912031C 527	Park Hill Juniors	13    7:W  3:W  1:L  5:W  4:W  G
3  BEUKES, Joshua		910126D 549	Homefield Prep		13   11:W  2:L  5:W  8:W  1:W  G
4  EATON, Harvey		910419H 528	St David's Prep		11   14:W  1:L 10:W 13:W  2:L  S
5  VUJNOVIC, Sava		911415E 527	Woking Junior Club	11   12:W  9:W  3:L  2:L  8:W  S
6  MARTINEZ-PAOLI, Rocco	912123H 548	Regina Coeli Primary	11   10:L 14:W  7:W  1:L 11:W  S
7  GOWER-SMITH, Samuel		910548H 506	St David's Prep		10    2:L 11:W  6:L  9:W 12:D  S
8  HORSFALL, Oscar		910651A 550	The Hawthorns Prep	 9    1:L 10:W  9:W  3:L  5:L  B
9  MUTTI, Alessandro		912161E 540	St David's College	 9   13:W  5:L  8:L  7:L 14:W  B
10 PILLAI, Arun			912227J 518	St David's College	 9    6:W  8:L  4:L 11:L 13:W  B
11 WARNER, Edward		911441F 523	St Christopher's Prep	 9    3:L  7:L 12:W 10:W  6:L  B
12 AKINSANYA, Noah		911713B 489	St David's Prep		 9    5:L 13:D 11:L 14:W  7:D  B
13 IQBAL, Sulaiman		910678K 517	Cumnor House Prep	 8    9:L 12:D 14:W  4:L 10:L  B
14 WHELAN, Niall		912412D 516	Belmont Primary		 5    4:L  6:L 13:L 12:L  9:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS'

UNDER 8 GIRLS + UNDER 7 GIRLS + UNDER 6 GIRLS

 
Name
Feder
Loc Id
Loc
Club
Total
1
2
3
4
5
6
7
Trophies
1 AHMED-KHAN, Aisha U08 911709L 502 Blackheath Prep 16 * W D D W   W G + Trophy
2 EKURE, Fovie U08 911901C 496 Holy Innocents 14 L * D W D   W G
3 SANJEEVA, Aalaya U08 912546C 486 The Hawthorns Prep 12 D D *   D W   G
4 RIZVI, Aysha U06 912538D 498 Al-Khair Primary 10 D L   * L W W S
5 NUNAN, Grace U06 912182B 496 Sydenham High for Girls 10 L D D W * D   S + Trophy
6 GADD, Charlotte U07 911941D 443 Dunottar for Girls 10     L L D * W S + Trophy
7 COLLINS, Amy U07 911851C 502 St Christopher's The Hall   7 L L   L   L * B

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS'

UNDER 7 BOYS

No Name				Grading Info	School			Total 1    2    3    4    5    
1  AKEYA-PRICE, Robert		910029F 528	Cumnor House Prep	15    6:W  3:W  2:W  4:W  5:W  G + Trophy
2  FEAR, Logan			912480K 527	Homefield Prep		13    4:W 10:W  1:L  3:W  7:W  G
3  JACOBS, Hector		910687L 517	Blackheath Prep		11    5:W  1:L  8:W  2:L 10:W  S
4  TOLLIT, Daniel		911691G 510	Cumnor House Prep	11    2:L  9:W 10:W  1:L  8:W  S
5  HILLS, Oscar			912461F 490	Woodmansterne Primary	10    3:L  6:D  9:W  8:W  1:L  S
6  HARRIS, Raith		910600F 504	St Peter's Primary	 9    1:L  5:D  7:D 10:W  9:L  S
7  DOSANJH, Akal		910392C 518	St David's Prep		 8   10:L  8:L  6:D  9:W  2:L  B
8  CHAKRAVARTY, Rohan		911678D 513	Cumnor House Prep	 8    9:D  7:W  3:L  5:L  4:L  B
9  MOHAMMED, Shuayb		912148B 490	Smitham Primary		 8    8:D  4:L  5:L  7:L  6:W  B
10 BROCKWELL, Oscar		911796K 502	Blackheath Prep		 7    7:W  2:L  4:L  6:L  3:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS'

UNDER 6 BOYS

No Name				Grading Info	School			Total 1    2    3    4    5    
1  WANG, Yong Gui		912395H 511	Warren Road Primary	15    8:W  3:W  4:W  2:W  7:W  G + Trophy
2  TOLLIT, Alexander		911674G 515	Cumnor House Prep	12   11:W  7:D 10:W  1:L  4:W  G
3  CHIDUAKA, Jesse		911835E 536	St David's Prep		11    5:W  1:L 11:W  6:D  0:D  S
4  XU, Yipeng			912438L 500	Elmhurst Prep		11    9:W 10:W  1:L  7:W  2:L  S
5  GULUBAYLI, Amir		911976A 496	Dundonald Primary	11    3:L  8:W  6:L  9:W 10:W  S
6  WHEELER, Christopher		912510D 485 	St Dunstan's RC Primary	11   10:D 11:L  5:W  3:D  8:W  S
7  BEUKES, Samuel		912540B 416 	Homefield Prep		10    0:W  2:D  9:W  4:L  1:L  S
8  MISTRY, Dylan		912144E 470 	Smitham Primary		 9    1:L  5:L  0:W 11:W  6:L  B
9  VUJNOVIC, Konstantin		912550E 460 	Woking Junior Club	 9    4:L  0:W  7:L  5:L 11:W  B
10 ATKINSON, Montgomery		911737E 520 	Elmhurst Prep for Boys	 8    6:D  4:L  2:L  0:W  5:L  B
11 FINDELL, Noah		911924D 477 	Smitham Primary		 7    2:L  6:W  3:L  8:L  9:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS'

GRADED FRIENDLIES
1    Samuel Beukes 2-2 Michael Freeman
1    James Bacon 3-1 Adrian Gatzanis
2    Konstanstin Vujnovic 1-3 Lukas Jacobs
2    Sebastian Richmond 3-1 Dominic Justice-Konec
2    George Hargreaves 3-1 Alaya Sanjeeva
3    Dylan Mistry 1-3 Lukas Jacobs
3    Amy Collins 1-3 Arda Battalgazi
3    Tim Baker 3-1 Danyal Nawaz
4    Charlotte Gadd 2-2 Montgomery Atkinson
4    Lukas Jacobs 1-3 Benjamin Van As
4    Max Carter 3-1 Jordan Michael
5    Arif Wadud 1-3 William Brilliant
5    Jahan Jawaid 3-1 Lucas Jacobs
5    Fovie Ekure 1-3 Michael Freeman

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS'