CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS'

ENGLISH CHESS CHALLENGE  FINALS 2011

UNDER 15 BOYS / UNDER 13 BOYS
No Name			Age	Grade Info   School			Tot 1   2   3   4   5	 Medal
1  HAYES, Callum	u13b	275530A B 86 Shirley High		15  9:W 3:W 2:W 4:W 5:W  G + u13 Boys Trophy
2  JAMES, Callum	u13b	281181B C 81 Reigate Grammar		13  0:W 6:W 1:L 3:W 4:W  G
3  ROY, Prannay		u13b	276417K A109 Tiffin			11  7:W 1:L 5:W 2:L 8:W  S
4  WEST, Jamie		u15b	257124K A 71 Riddlesdown High		10  5:D 8:W 9:W 1:L 2:L  S + u11 Boys Trophy
5  HOWELL, Matthew	u13b	267109J X106 The Hawthorns Prep		10  4:D 7:W 3:L 6:W 1:L  S
6  PARSLOW, Ben		u13b	275443F D104 St John the Baptist	10  8:W 2:L 7:D 5:L 0:W  S
7  KULENDIRAN, Jenisan	u15b	269683G B 83 Sutton Grammar		10  3:L 5:L 6:D 0:W 9:W  S
8  VADIVELU, Dhuvarahan	u13b	280013F B 49 Wallington County Grammar	 9  6:L 4:L 0:W 9:W 3:L  B
9  RATNARAJAH, Darren	u13b	267125G D 25 Thomas Moore		 7  1:L 0:W 4:L 8:L 7:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS

UNDER 13 GIRLS / UNDER 11 GIRLS
No Name				Grade Info   School			Tot 1   2   3   4   5	6    Medal
1  FREEMAN, Jennifer	u13g	267237G A 30  Woodcote High		17  4:W 3:W 2:D 2:W 4:W 3:W  G + u13 Girls Trophy
2  VADIVELU, Priththy	u11g	284101A D 18  Dorchester Primary	14  3:W 4:W 1:D 1:L 3:W 4:D  G + u11 Girls Trophy
3  VASUDEVAN, Lavanya	u13g	280014H B 43  Nonsuch			 9  2:L 1:L 4:D 4:W 2:L 1:L  S
4  RASANAYANAM, Rami	u11g	287085L U     Haseltine Primary		 8  1:L 2:L 3:D 3:L 1:L 2:D  S
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS

UNDER 11 BOYS
No Name				Grade Info   School			Tot 1   2   3   4   5	 Medal
1  MUIR, Daniel			267117H X134 Reigate St Mary's Prep	15  3:W 5:W 2:W 4:W 6:W  G + u11 Boys Trophy
2  CULL, George			276988J B 78 Reigate Grammar		12  7:W 4:D 1:L 6:W 3:W  G
3  SHAIKH, Mateen		279743E C 70 Woodcote Primary		11  1:L 7:W 6:W 8:W 2:L  S
4  ANBUKUMAR, Hajane		273313E A 86 Whitgift			11  8:D 2:D 5:W 1:L 7:W  S
5  WRIGHT, George		276423E A 89 Belmont Primary		11  6:W 1:L 4:L 7:W 8:W  B 
7  GANDECHA, Sahil		279920A U 32 Park Hill Juniors		 7  2:L 3:L 8:W 5:L 4:L  B
8  HAMMER, William		280030F C 54 Caterham Prep		 6  4:D 6:L 7:L 3:L 5:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS

UNDER 10 BOYS
No Name				Grade Info   School			Tot  1    2    3    4    5    Medal
1  HARIDAS, Girinath		277139B X133 Dulwich College Juniors	15   9:W  6:W  2:W  5:W  4:W  G + u10 Boys Trophy
2  CHITNAVIS, Jay		275813B A 88 St David's College		13  11:W  8:W  1:L  3:W  5:W  G
3  GEORGE, Tonye		287075H U    Brindische Green		12   5:D  9:W  7:W  2:L  6:W  G
4  VAN DER SPEIGEL, Theo	287077A U    Fairlawn Primary		11   6:L 10:W 12:W 11:W  1:L  G
5  NAWAZ, Danyal		276394B A 80 Cumnor House Prep		10   3:D  7:W  8:W  1:L  2:L  S
6  BHATTACHARYYA, Sankalan	276167B C 55 St David's College		10   4:W  1:L 11:D  9:W  3:L  S
7  WESTLEY, Daniel		277074L A 58 Reigate St Mary's Prep	 9  12:W  5:L  3:L  8:W  9:L  B
8  EADE, William		276174K B 85 Alexandra Juniors		 9  10:W  2:L  5:L  7:L 12:W  B
9  GIBBINS, Graham		276837D B 51 Caterham Prep		 9   1:L  3:L 10:W  6:L  7:W  B
10 RAJASOORIYAR, Harim		277001F B 36 Regina Coeli RC Primary	 9   8:L  4:L  9:L 12:W 11:W  B
11 SMITH, Dominic		283990J D 38 St David's Prep		 8   2:L 12:W  6:D  4:L 10:L  B
12 JOSUE, Julien		287076K U    Bousfield Primary		 5   7:L 11:L  4:L 10:L  8:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS

UNDER 10 GIRLS / UNDER 9 GIRLS
No Name			Age	Grade Info   School		Tot 1   2   3   4   5   6    Medal
1  NAWAZ, Saarah	u10g	277265G A 60 Croydon High	16  3:W 2:W 4:W 4:W 3:W 2:L  G + u10 Girls Trophy
2  GADD, Eleanor	u09g	275819C A 45 Dunottar		16  4:W 1:L 3:W 3:W 4:W 1:W  G + u09 Girls Trophy
3  BOWEN, Jodie		u10g	287072B U    Croydon High	10  1:L 4:W 2:L 2:L 1:L 4:W  S
4  CORY, Isabella	u09g	285103K U 13 Alexandra Junior	 6  2:L 3:L 1:L 1:L 2:L 3:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS

UNDER 9 BOYS

No Name				Grade Info   School			Tot  1   2   3   4   5	 Medal
1  SHEERIN, Alex		280164E A 99 Dale Hall			15  9:W 3:W 4:W 2:W 6:W  G + u09 Boys Trophy
2  PENSTON, James		280032K X 81 The Hawthorns Prep		13  8:W 6:W 5:W 1:L 3:W  G
3  FOWLER, Hugo			284077H X 60 The Hawthorns Prep		11  7:W 1:L 9:W 6:W 2:L  S
4  NICHOLSON, Joe		280323K C 14 Walton-on-the-Hill Primary	11  5:W 8:W 1:L 7:L 0:W  S
5  PISTELL, Alexander		280827E A 64 The Hawthorns Prep		11  4:L 9:W 2:L 8:W 7:W  S
6  ROHDE, Kai			287097G U    Greenfield Primary		 9  0:W 2:L 7:W 3:L 1:L  B
7  GANDECHA, Mihir		287095C U    Park Hill Juniors		 9  3:L 0:W 6:L 4:W 5:L  B
8  HIRANI, Jai			278599H C 27 St Christopher's The Hall	 9  2:L 4:L 0:W 5:L 9:W  B
9  BACON, James			232578A U 36 St David's Prep		 7  1:L 5:L 3:L 0:W 8:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS

UNDER 8 BOYS

No Name				Grade Info   School			Tot  1    2    3    4    5    Medal
1  HOWELL, Oliver		272323C X 83  Reigate St Mary's Prep	13   7:W  6:W  3:L  5:W  4:W  G + u08 Boys Trophy
2  BATURA, Ansh			280753B C 74  Chislehurst CofE Primary	13   4:L 10:W  9:W  8:W  3:W  G
3  GANDHI, Adit			283654D B 55  Knaphill Juniors		12   8:W  9:W  1:W  4:D  2:L  S
4  NAYAK, Aurideep		283983A D 20  Park Hill Juniors		12   2:W 11:W  6:W  3:D  1:L  S
5  ITO-ARAMENDIA, Alejandro	283980F A 49  Park Hill Juniors		11   6:L  7:W 10:W  1:L  8:W  S
6  RATIP, Cem			285119C E 15  Julian's Primary		10   5:W  1:L  4:L 11:W  7:D  S
7  PRESLAND, Charles		279954G C 26  St Christopher's The Hall	10   1:L  5:L  0:W  9:W  6:D  S
8  IQBAL, Adam			279737K E 19  Cumnor House Prep		 9   3:L  0:W 11:W  2:L  5:L  B
9  BLACKMAN, Aaron		283975B E  0  Cumnor House Prep		 9  10:W  3:L  2:L  7:L  0:W  B
10 SUTTON-PARKER, Maximus	283578C A 41  Reigate St Mary's Prep	 9   9:L  2:L  5:L  0:W 11:W  B
11 DAVIES, Ben			285108J *  0  St David's College	 7   0:W  4:L  8:L  6:L 10:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS'

UNDER 8 GIRLS

No Name				Grade Info   School			Tot 1   2   3   4   5	6    Medal
1  YENDALL, Charlotte		284102C B  8 St David's Prep		17  2:W 4:W 3:L 3:W 2:W 4:W  G + u08 Girls Trophy
2  KUPPILI, Shreeya		283982K *  0 Park Hill Juniors		14  1:L 3:W 4:W 4:W 1:L 3:W  S
3  THILLAINATHAN, Sivakami	287067J U    Croydon High		 9  4:L 2:L 1:D 1:L 4:W 2:L  B
4  WARNER, Beth			279525F A  2 St Christopher's The Hall	 8  3:W 1:L 2:L 2:L 3:L 1:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS'

UNDER 7 BOYS

No Name				Grade Info   School			Tot 1   2   3   4   5	6    Medal
1  FOWLER, Caspian		284859E B 48 The Hawthorns Prep		16  4:W 3:D 2:W 2:D 4:W 3:W  G + u07 Boys Trophy
2  YENDALL, Daniel		284103E B 26 St David's Prep		15  3:W 4:W 1:L 1:D 3:W 4:W  G
3  BACCARI, Jonathan		283974L D 15 Cumnor House Prep		 9  2:L 1:D 4:W 4:L 2:L 1:L  S
4  KEDGLEY, Roman		279738A B  2 Reigate St Mary's Prep	 8  1:L 2:L 3:L 3:W 1:L 2:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS'

UNDER 7 GIRLS / UNDER 6 GIRLS

No Name				Grade Info   School			Tot 1   2   3   4   5	6    Medal
1  VASUDEVAN, Araneiya	u07g	284875C E 30 Broadwater Primary		17  3:W 2:W 4:W 4:W 3:W 2:D  G + u07 Girls Trophy
2  BROWN, Emma		u07g	284789K D  0 St Christopher's The Hall	14  4:W 1:L 3:W 3:D 4:W 1:D  S
3  DENTON, Megan	u06g	284857A E  0 Dunottar			 9  1:L 4:D 2:L 2:D 1:L 4:D  B + u06 Girls Trophy
4  PERKS, Rose		u07g	287052G U    Farrington's		 8  2:L 3:D 1:L 1:L 2:L 3:D  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS'

UNDER 6 BOYS

No Name				Grade Info   School			Tot 1   2   3   4   5	 Medal
1  IVIN, Dennis			287090D U    St Christopher's The Hall	13  0:W 3:D 4:W 5:W 2:D  G + u06 Boys Trophy
2  GANGULI, Aarav		285077B E  0 Cumnor House Prep		12  3:W 4:L 5:W 0:W 1:D  G
3  EALES, Michael		286308L *  0 Walton-on-the-Hill Primary	12  2:L 1:D 0:W 4:W 5:W  G
4  JACOBS, Hector		286286E *  5 Blackheath Prep		11  5:W 2:W 1:L 3:L 0:W  S
5  MURRAY, Callum		285086C E  0 Cumnor House Prep		 7  4:L 0:W 2:L 1:L 3:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS'

GRADED FRIENDLIES
1    Ben Davies 1-3 Kai Rhode
1    Dennis Ivin 3-1 Lukas Jacobs
1    Callum Jones 1-3 Paul Braithwaite
2    Paul Braithwaite 3-1 Darren Ratnarajah
2    Adam Iqbal 1-3 Mihir Gandecha
2    Callum Murray 1-3 Lukas Jacobs
3    Jai Hirani 3-1 Charles Presland
3    Michael Eales 3-1 Lukas Jacobs
3    Dhuvarahan Vadivelu 1-3 Paul Braithwaite
4    Jenisan Kulendiran 1-3 Paul Braithwaite
4    Maximus Sutton-Parker 3-1 James Bacon
4    Aarav Ganguli 3-1 Lukas Jacobs
5    Ben Parslow 3-1 Paul Braithwaite
5    Joe Nicholson 3-1 Aaron Blackman
5    Hector Jacobs 1-3 Lukas Jacobs
 

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS'