CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS' EVENT

ENGLISH CHESS CHALLENGE  FINALS 2009

UNDER 18 BOYS / UNDER 15 BOYS
No Name	(u18 or stated)	Grade Info   School		Tot  1   2   3   4   5	  Medal
1  BARKER, Keith (u15)	232812E A105 Wilson's		14   4:W 2:D 3:W 3:W 0:W  G + u15 Boys Trophy
2  FRY, Sam		231436J A112 Reigate Grammar	14   3:W 1:D 4:W 4:W 0:W  G + u18 Boys Trophy
3  HARDWICK, Alex (u15)	271852C A 58 King's College	9    2:L 4:W 1:L 1:L 0:W  B
4  MALABUYOC,Jonevir    279739C U    St John theBaptist	7    1:L 3:L 2:L 2:L 0:W  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS' EVENT

UNDER 15 GIRLS / UNDER 13 GIRLS / UNDER 11 GIRLS
No Name	(u11 or stated)	Grade Info  School		Tot 1   2   3   4   5	 Medal
1  WARREN, Isobel	276846L U   Belmont Primary	15  5:W 3:W 4:W 2:W 0:W  G + u11 Girls Trophy
2  IBBOTT, Chloe (u13)	276128C * 0 Oasis Academy	13  3:W 4:W 0:W 1:L 5:W  G + u13 Girls Trophy
3  SENGUPTA, Ananya	272337C E 0 Dunottar		11  2:L 1:L 5:W 0:W 4:W  S
4  BENNETT, Sophie	268315F E 0 Dunottar		9   0:W 2:L 1:L 5:W 3:L  B
5  AVULA, Tharuni (u15)	275427H E 0 Winston Churchill	7   1:L 0:W 3:L 4:L 2:L  B + U15 Girls Trophy
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS' EVENT

UNDER 13 BOYS
No Name			Grade Info  School		Tot 1   2   3   4   5	 Medal
1  D'SOUZA, Nigel	273337H D19 St Olave's		13  5:D 4:W 2:W 6:W 3:D  G + u13 Boys Trophy
2  DOUGREZ-LEWIS, John	245729F X67 Cumnor House	13  6:W 3:W 1:L 4:W 5:W  G
3  MALLETT, Lewis	272360J E29 Knowlhill School	12  4:W 2:L 6:W 5:W 1:D  S
4  HORSFALL, Fergus	259261H D19 The Hawthorns	9   3:L 1:L 5:W 2:L 6:W  B
5  MAGUIRE, James	259416L X33 Shirley High	8   1:D 6:W 4:L 3:L 2:L  B
6  YURKOV, Daniel	273330E D 3 Cumnor House	5   2:L 5:L 3:L 1:L 4:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS' EVENT

UNDER 11 BOYS
No Name			Grade Info  School		Tot  1    2    3    4    5    Medal
1  MAILLOT, Dominic	259324F X68  Reigate St Mary's	15  11:W  5:W  3:W  2:W  4:W  G + u11 Boys Trophy 
2  CHITNAVIS, Xavier	267064B X40  St David's College	13  15:W 16:W 13:W  1:L  5:W  G
3  RAINA, Vatsal	268308J D40  St Paul's CofE Pri	13  14:W  8:W  1:L  6:W  7:W  G
4  DE FREITAS, Callum	268364H E44  Trinity		11   9:D 12:W  7:D  8:W  1:L  G
5  SANTHIAPILLAI, Seb.	273360C D31  St Christopher's	11   6:W  1:L  9:W 13:W  2:L  G
6  HAYES, Callum	275530A E 0  Woodside Juniors	11   5:L 15:W 16:W  3:L 13:W  G
7  RAINA, Vyas		268309L B49  St Paul's CofE	10  10:W 13:L  4:D 11:W  3:L  S
8  ADESITE, Anthony	267060E D22  Our Lady & SPN	10  12:W  3:L 17:W  4:L 10:D  S
9  CARASSUS, Charles	279733B U    St David's College	10   4:D 11:D  5:L 16:W 12:D  S
10 ADEPEGBA, Tomi	272224A E 0  Horniman Primary	10   7:L 14:W 11:L 17:W  8:D  S
11 O'GORMAN, Finn	268399E D24  Regina Coeli Prim	10   1:L  9:D 10:W  7:L  0:W  S
12 SAUNDERS, Rossa	275411D D52  St David's College	10   8:L  4:L 15:W 14:W  9:D  S
13 LARKIN, Ryan		272261G D30  Our Lady & SPN	9   17:W  7:W  2:L  5:L  6:L  B
14 HACCHE, Matthew	276379F * 0  Woodside Juniors	9    3:L 10:L  0:W 12:L 16:W  B
15 FOSTER, Samuel	276176C * 0  Wyborne Primary	9    2:L  6:L 12:L  0:W 17:W  B
16 WATERS, Michael	268407L E 0  Coulsdon CofE Pri	7    0:W  2:L  6:L  9:L 14:L  B
17 MAHER, Jamie		277016H U    Walton-on-the Hill	7   13:L  0:W  8:L 10:L 15:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS' EVENT

UNDER 10 BOYS
No Name			Grade Info  School		Tot  1    2    3    4    5    Medal
1  PARSLOW, Ben		275443F  *36  Holy Trinity Guil	13  12:W  9:W  6:W  2:W  3:L  G + u10 Boys Trophy
2  HOWELL, Matthew	267109J  X19  Reigate St Mary's	13   8:W  3:W  5:W  1:L  6:W  G
3  FERGUSON, Joshua	267104K  D 0  St Aidan's RC Pri	13   7:W  2:L 10:W  8:W  1:W  G
4  BAKER, Max		269619J  A10  Reigate St Mary's	12  11:W  5:D  9:W  6:L 10:W  G
5  TIERNEY, Ian		272289G  E15  Fairlawn Primary	12  10:W  4:D  2:L 11:W  8:W  G
6  SLATTERY, Finn	268404E  * 6  Caterham Prep	11  14:W 12:W  1:L  4:W  2:L  S
7  TANSWELL-GIDNEY, J	267133F  D 0  Reigate St Mary's	10   3:L 11:W  8:L 12:D 13:W  S
8  LOCKET, Oliver	276385A  U 0  Caterham Prep	9    2:L 13:W  7:W  3:L  5:L  B
9  WINTERBURN, Matthew	257264D  X 8  St Aidan's RC Pri	9   13:W  1:L  4:L 10:L 14:W  B
10 MARTIN, Thomas	269380L  E 0  St Christopher's	9    5:L 14:W  3:L  9:W  4:L  B
11 POOLE, Alexander	279741A  U    Dundonald Primary	9    4:L  7:L 13:W  5:L 12:W  B
12 HAWARD, Jasper	267108G  E 0  Reigate St Mary's	8    1:L  6:L 14:W  7:D 11:L  B
13 STEIN, Benjamin	273325A  E 0  Chipstead Valley	7    9:L  8:L 11:L 14:W  7:L  B
14 SOUTHALL, Alex	279744G  U    St Aidan's RC Pri	5    6:L 10:L 12:L 13:L  9:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com 

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS' EVENT

UNDER 10 GIRLS / UNDER 9 GIRLS
No Name	(u9 or stated)	Grade Info  School		Tot 1   2   3   4   5    Medal
1  STEELE, Beatrice	277262A U   The Raleigh Primary	15  2:W 0:W 3:W 5:W 4:W  G + u9 Girls Trophy
2  MAILLOT, Annabelle	272327L D 2 Reigate St Mary's	12  1:L 3:D 5:W 4:W 0:W  G
3  CHATHLI, Kira (u10)	267175L D 0 Sydenham High	11  4:D 2:D 1:L 0:W 5:W  S + u10 Girls Trophy
4  WARD, Amelia		273365B * 0 Sydenham High	10  3:D 5:W 0:W 2:L 1:L  S
5  FRUIN, Rebecca (u10)	275435G * 0 Warren Road Primary	7   0:W 4:L 2:L 1:L 3:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS' EVENT

UNDER  9 BOYS
No Name			Grade Info  School		Tot  1    2    3    4    5    Medal
1  VIR, Prashast	273086J * 0  Homefield Prep	15  13:W  6:W  5:W  2:W  7:W  G + u9 Boys Trophy
2  BANH, Michael	272118B A55  Homefield Prep	13  17:W 14:W  3:W  1:L  6:W  G
3  HORSFALL, Ethan	269624B A31  Reigate St Mary's	13   8:W  7:W  2:L  4:W  9:W  G
4  CULL, George		276988J U    The Hawthorns	12  19:W  5:D  9:W  3:L 14:W  G
5  MUIR, Daniel		267117H X70  Reigate St Mary'S	12  16:W  4:D  1:L 10:W 12:W  G
6  ZHOU, Yang-Jian	267949J A42  Cumnor House Prep	11  18:W  1:L 10:W 13:W  2:L  S
7  WRIGHT, Angus	275834K E 0  Belmont Primary	11  20:W  3:L 16:W 12:W  1:L  S
8  SHAIKH, Mateen	279743E U    Woodcote Primary	11   3:L 20:W 12:L 19:W 15:W  S
9  MARKLAND-SMITH, C	269629A E19  Reigate St Mary's	10  15:W 10:D  4:L 11:W  3:L  S
10 WRIGHT, George	276423E * 0  Belmont Primary	10  11:W  9:D  6:L  5:L 17:W  S
11 FALLON, Edison	273311A D 0  Royal Russell Prep	10  10:L 19:W 15:D  9:L 13:W  S
12 JONES, Callum	271089E E 8  Gordonbrock Prim	9   14:L 17:W  8:W  7:L  5:L  B
13 EAW, Ryan		276123D * 0  Warlingham Village	9    1:L 18:W 14:W  6:L 11:L  B
14 PECK, Thomas		272333F E 0  Reigate St Mary's	9   12:W  2:L 13:L 18:W  4:L  B
15 SOLANKI, Kaamal	276399A * 0  Cumnor House Prep	9    9:L 16:W 11:D 17:D  8:L  B
16 HOLDER, Bryn		279735F U    Halstow Primary	9    5:L 15:L  7:L 20:W 18:W  B
17 JONES, Chris		276382F * 0  Reigate St Mary's	8    2:L 12:L 19:W 15:D 10:L  B
18 MANGAN, Sam		279740K U    St Paul's CofE Pri	7    6:L 13:L 20:W 14:L 16:L  B
19 ROBERTSON, Harry	277071E U    Reigate St Mary's	7    4:L 11:L 17:L  8:L 20:W  B
20 FARLEY-TOSEN, James	279515C U    Regina Coeli Prim	5    7:L  8:L 18:L 16:L 19:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS' EVENT

UNDER  8 BOYS
No Name			Grade Info  School		Tot  1    2    3    4    5    Medal
1  EAW, Jake		276122B * 0 Warlingham Village	15  10:W  2:W  7:W  3:W  6:W  G + u8 Boys Trophy
2  IBBOTT, Ben		267312F X 0 St Aidan's RC Prim	13   5:W  1:L  6:W  4:W  3:W  G
3  HEADLAM, Aaron	279734D U   Wyborne Primary	11   9:W  6:W  4:W  1:L  2:L  S
4  NAWAZ, Danyal	276394B * 0 Cumnor House Prep	11   7:W  5:W  3:L  2:L  9:W  S
5  AKANO, Nathaniel	273306H E 0 Elmhurst Prep	10   2:L  4:L  9:D  8:W 10:W  S
6  AMBROSE, Eric	273333L E 0 Farrington's	9    8:W  3:L  2:L 10:W  1:L  B
7  BATCHFORD, Daniel	276953A U   Farrington's	8    4:L 10:W  1:L  9:L  8:D  B
8  KALOGROULIS, Chris.	276993B U   Chipstead Valley Pr	8    6:L  9:W 10:L  5:L  7:D  B
9  WESTLEY, Daniel	277074L U   Reigate St Mary's	8    3:L  8:L  5:D  7:W  4:L  B
10 SPARKES, Nathan	276195G * 0 St David's College	7    1:L  7:L  8:W  6:L  5:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS' EVENT

UNDER  8 GIRLS / UNDER 7 GIRLS
No Name			Grade Info  School		Tot 1   2   3   4   5    Medal
1  NAWAZ, Saarah	277265G U   Croydon High	14  4:W 3:W 0:W 2:W 5:D  G + u8 Girls Trophy
2  GADD, Eleanor (u07)	275819C E 0 Dunottar		12  0:W 4:W 5:W 1:L 3:D  G + u7 Girls Trophy
3  AGYEKUMHENE, Kristin	279732L U   Croydon High	11  5:D 1:L 4:W 0:W 2:D  S
4  BIRD,Anastasia (u07)	275428K E 0 Dunottar		9   1:L 2:L 3:L 5:W 0:W  B
5  ADEPEGBA, Timilehin	276952K U   Horniman Primary	9   3:D 0:W 2:L 4:L 1:D  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS' EVENT

UNDER  7 BOYS
No Name			Grade Info  School		Tot 1   2   3   4   5    Medal
1  ANILKUMAR, Anantha	275426F D 0 Cumnor House Prep	15  5:W 4:W 2:W 6:W 3:W  G + u8 Boys Trophy
2  BANH, Stephen	275954J * 0 Homefield Prep	13  6:W 3:W 1:L 5:W 4:W  G
3  HIRANI, Jai		278599H U   St Christopher's	10  8:W 2:L 6:D 7:W 1:L  S
4  WAGHORN, Oliver	276405C * 0 St Aidan's RC Prim	10  7:W 1:L 5:D 0:W 2:L  S
5  SHAH, Mihir		272338E E 0 Elmhurst Prep	10  1:L 7:W 4:D 2:L 0:W  S
6  STRATFORD, Benjamin	273326C E 0 Reigate St Mary's	10  2:L 0:W 3:D 1:L 7:W  S
7  EMMINS, Rupert	276990G U   Reigate St Mary's	7   4:L 5:L 0:W 3:L 6:L  B
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS' EVENT

UNDER  6 BOYS / UNDER 6 GIRLS
No Name			Grade Info  School		Tot 1   2   3   4   5    Medal
1  HOWELL, Oliver	272323C D 0 Reigate St Mary's	15  6:W 4:W 2:W 5:W 3:W  G + u6 Boys Trophy
2  IQBAL, Adam		279737K U   Cumnor House Prep	11  4:W 5:D 1:L 3:D 6:W  S
3  HORSFALL, Ashley	279516E U   Reigate St Mary's	10  5:W 6:D 4:D 2:D 1:L  S
4  RILEY-PATEL, Taran	279742C U   Elmhurst Prep	9   2:L 1:L 3:D 6:W 5:D  B
5  KEDGLEY, Roman	279738A U   Reigate St Mary's	8   3:L 2:D 6:D 1:L 4:D  B
6  WARNER, Beth		279525F U   St Christopher's	7   1:L 3:D 5:D 4:L 2:L  B + u6 Girls Trophy
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS' EVENT

GRADED FRIENDLIES
1:    Rebecca Fruin 1-3 Sophie Bennett
1:    Eleanor Gadd 2-2 Jai Hirani
1:    Michael Waters 1-3 Conor Maher
2:    Jamie Maher  3-1 Timi Adepegba
2:    Beatrice Steele 3-1 Tharuni Avula
3:    Matthew Hacche 3-1 Chloe Ibbott
3:    Saarah Nawaz 1-3 Amelia Ward
4:    Oliver Waghorn 3-1 Kristin Agyekumhene
5:    Anastasia Bird 1-3 Mihir Shah
5:    Alex Hardwick 1-3 Keith Barker
5:    Isobel Warren 2-2 Finn O'Gorman

CHESS HOME        JUNIOR CHESS HOME        ENGLISH CHESS CHALLENGE HOME         CHAMPION OF CHAMPIONS' EVENT